Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

bloodcountes

Po pravdě řečeno vlastně nevím. Byl to takový kočkopes, jehož součásti do sebe moc nezapadaly. Nadsázka místy byla a místy úplně chyběla a témata, která se ve filmu řešila, mi vůbec nepřijdou legrační. A jelikož nebyla nadsázkově zpracovaná, tak to drhlo a já jsem se nějak rozdvojila - jedno já se snažilo bavit, druhé já se zaobíralo tématy přelidnění, teploty zeměkoule a možností řešení (bohužel mi z toho vycházelo něco velmi podobného Valentinovu řešení, hehe). Zasmála jsem se až úplně na konci a to ještě jenom díky rozkošným titulkům (ahoj Sárinko:)) Pár scén pobavilo, akční scény byly super, některé mi ale přišly zbytečně zdlouhavé. Tempo a rytus jaksi nekomfortně hrkavé, kolísavé. Dala bych tomu tři hvězdy, ale díky Colinovi a Marku Strongovi jednu přidám, ať nežeru:) Zajímavé komentáře: Matty, J*A*S*M a Marigold.... .........Od té doby jsem to viděla už třikrát a shledávám to naprosto doknalým! :) 8.1.2018 ()

Litvicek

Komentáře níže o tom, jaký poklad tenhle film je, jsou velice ale velice přehnané. Minimálně dvě scény bych udělal jinak, neboť nedávali smysl ale musím uznat, že za celou dobu jsem se od filmu nehnul. Zábavná podívaná s velmi přehlednou a výborně uspořádanou akcí, doplněnou výborným hudebním doprovodem. To je největší plus filmu. Líbilo se mi to velmi, i to skvělé grandiozní finále mi připadalo jako taková třešinka na dortu. Krom dvou scén a minima nudných jde o překrásně zábavnou podívanou. O tohle jako divák stojím a tady se to velmi povedlo. Řeči ale typu "patří to do Louvru", nebo "Vaughnovky už jsou žárnem pro sebe sama" jsou absolutní sračky a nesmysly. ()

ti88na

Som tak nejak na vážkach. Príliš málo som sa smiala, aby som ľahko niesla tak vážnu zápletku akú film spracoval. Okrem toho sa mi ten rozbeh zdal trochu dlhší a nezáživný, popravde som od toho po 15 minútach odišla a vrátila sa až neskôr. Ale ako minúty plynuli Kingsman naberal grády a nakoniec môžem povedať, že je to fajn ale mohlo byť aj lepšie. Akčné scény sú parádne, tie som si naozaj vychutnávala a tiež skvelé obsadenie predovšetkým Firtha, Stronga a Caina. Po dlhom čase potešil aj Davenport, no Egertona som brala ako nutné zlo. Jeho postava čo mala akože odžité všetko možné a pritom vyzeral ako krpatý pubescent s rovným šiltom, to vôbec nemusím. ()

showxman

Skvělá oddychovečka, která se stala jedním z překvapení na poli komedií i špionských filmů roku 2014. Zejména S. L. Jackson každou svou replikou pocuchává bránice diváků. Kingsman je svěží parodie všech Jamesů Bondů (i když ten už je parodií sám o sobě) s povedenou zápletkou, znamenitým padouchem a mohutným drivem. ()

F.W.Colqhoun

Filmový víkend ČSFD 2015, 1/6. New Moonraker. Matthew Vaughn nosí své cinefilské srdce na dlani - až tak, že postavy jeho posledního triumfu prostřednictvím metahumoru komentují důvody produkce filmu, v němž figurují (I always felt that the old Bond films were only as good as the villain. As a child, I rather fancied a futuristic colorful megalomaniac.) Kompetence nechybí. Vaughn je má v malíku a napovídá, kam by se mohla bondovská frančíza pohnout, až se přestane brát tak vážně. Kingsman jako kvazi-bondovka dokonale táhne: disponuje miliónem koukavých xichtů, které navíc produkují intertextuální blaho (Cain, Strong, Jackson, i ten Firth) a smysl pro komponování sezónně kultovních scén (ohňostroj). Kapitolou samu pro sebe je roztomilá snaha to make Great Britain (look) great again. Takže když Vaughn v plánované dvojce opustí podezřele protěžované téma trénování dětí na zabijáky, mohli bychom už hovořit o nové truc-sérii (ano, jako v Mooreových časech). ()

kolemjdouc

Celé to táhl Samuel Lee Jackson.Byl uvolněný a soustředěný.Ostatní kolem něj jakoby jen panáčkovali.Docela děj odsejpal. ()

Janega

Baby bondovka, ktorú si plne užijete, len nesmiete nad dejom príliš rozmýšľať (plán zloducha je čistá retardácia). Prešpekulovaná akcia a k tomu výborní herci, tentoraz mi to na 4 hviezdičky stačí. ()

xmatysekx

Ajajaj. Dlouho sem neviděl takhle dobrou komedii. Už od začátku naprosto strhující podívaná. Ten film měl nakonec všechno, co mám rád! Obleky, gentlemany, rozpůlenýho gentlemana, pistole, akci, Velkou Británii, koule, rvačky, mopse, píčoviny, vtip, zvratky, Samuela, dokonce i vybuchující mozky, o kterých sem vlastně dodnes nevěděl, že je mám rád a nakonec se dočkáte i zadku skotský princezny. No co vy na to? Já snad jen: Díky, Matthew Vaughne! Z toho filmu sem se jednoduše posral stejně, jako se měl posrat pan profesor ze svojí whiskey. Těch rvaček a akce tu nebylo zrovna málo. To správné kouzlo jim dodává ona veselá hudba, která všechny tyhle scény doprovází a podkresluje podobně, jako u Guardians. V mnoha chvílích je to menší parodie na akční trháky, což je neskutečně super. Mám z toho všeho do teď otlak na močáku a nejspíš jsem si vytvořil aichmocrusofobii. Ale stálo to za to! 129 minut zábavy, které stojí za to vidět od začátku až do úplného konce a to nejenom kvůli tomu zadku skotské princezny. ()

Warle

Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a filmařský um Matthewa Vaughna. Uznávám, že se jedná o Kickass, předělaný na Jamese Bonda (z kterého si film i dost půjčuje), ale i přes to všechno působí šíleně věrohodně a jedinečně. O kvalitách Colina Firtha není nutno nic říkat, Kings Speech mluví sám za sebe, ale jestli mě něco v tohle filmu ozářilo, tak je to Sam. L. Jackson.. Představte si 70 letého hopera s rovným kšiltem, s brýlema, které nosí vaše chudák babička, který se snaží ovládnout svět s pomocí své čínské společnice, která mimochodem, ač nemá žádnou nohu, by se mohla v klidu porvat skoro s kýmkoliv. Naprosto skvělá oddechovka a pokud se vám líbil první Kick-Ass, tak spěchejte to kina. Stojí to za to. PS: zadek švédské princezny to jistí. Viděno 2x v kině, 1x na DVD; 100% ()

NaughtyKoopa

Do teď mi jméno Matthew Vaughn nic neříkalo, ale po tomhle filmu jsem se na něho koukl a nevěřím svým očím. "Stardust, Kick-Ass, X-Men: First Class? Are you fucking kidding me? How could I miss this guy?! He's pretty good!" A Kingsman je jen pokračováním v jeho produkci výborných filmů. Badass džentlmeni s dokonalými kostýmy v čele s Colinem Firthem nakopávají zadky v revolučně pojatých akčních scénách, na které je radost se koukat a to vše podkresleno chytlavým soundtrackem. Scénář plný chytrých vtipů, skvělých postav a několik scén, které se zapíší do historie (kostel) vás nepřestanou bavit. V první půli bylo možná až moc expozice, která ale nenudila. Také si říkáte, že akční filmy jsou poslední dobou špatné? "This is ain't that kind of movie." - Richmond Valentine 9/10 ()

angloumene

Netradičně zábavná oddychovka, která zaujme neotřelým, propracovaným pojetím a pár opravdu vyvedenými nápady. V kině jsem se neskutečně bavila. S odstupem času ale přišlo vystřízlivění. Je totiž fakt, že Kingsman je pod blyštivým kabátkem vlastně dost prázdný. Takže se hodí pro všechny, kteří si chtějí trochu krvavě odpočinout a od filmu neočekávají nic víc. Celkově 79 %. PS: při závěrečném rozhovoru s Artušem dejte pozor na střídavě prázdnou a plnou sklenku. ()

eratni

Nebýt SLJ, bylo by to na poctivý 4, ale jeho krve se bojící, na jazyk si šlapající a nonstop hláškující velepadouch mi při každém zjevení na plátně vykouzlil úsměv na tváři, ne-li slušnej výtlem. ()

Honzeek95

Když už se i filmy zabývají problémy, jako je přemnožení lidské populace, tak už to asi fakt začíná být problém.. K filmu: typický Vaughn - záruka kvality. X-Men: First Class a Kick-Ass se mu rovněž povedly. Toto byl na styl takový "Kick-Ass 3", prostě novodobá superepická podívaná s povedenou hudbou, humornými okamžiky, nadsázkou a skvělými hereckými výkony. V Kick-Ass vyšla nová dětská hvězda Moretz, zde podává výborné výkony zase mladý Egerton. Samuel klasicky nezklamal, Firth si hraje pořád to samé (jeho výkon je takřka nerozeznatelný od Královy řeči), ale na tento film se hodil. Nemám, co bych vytknul, originální scénář (sice ne moc silný, ale hudba a herci to dostatečně kompenzují) a pěkně vybudované scény s novým typem kamery při soubojích. Zkrátka dobrá práce! ()

Darth Maul

Máte radi špiónske filmy? Také so staromódnym zloduchom svedomito zapisujúcim svoje diabolské plány na vyhladenie ľudstva do papierového notesa, aby mu ich nikto neukradol z počítača... Také filmy, v ktorých nie sú ženy až príliš emancipované a ich jedinou starosťou je správne spadnúť do náručia galantného muža... Také špiónske filmy, v ktorých je hlavný hrdina pravým džentlmenom, nosí exkluzívny oblek a pije drahý alkohol... Veď viete... James Bond, Jason Bourne, Jack Bauer, Nikita, My Fair Lady... Hm! Ja také filmy milujem! Vždy to bolo moje vysnívané povolanie: Špión-Džentlmen! Presne takýto poctivý špiónsky film natočil režisér Matthew Vaughn. Kingsman: The Secret Service je možno revoltou voči vážnemu svetu dospelých, možno naplnením tajných chlapčenských snov... Pre mňa to je predovšetkým luxusná a inteligentná filmová zábava. Nefalšovaná anglická rozprávka, v ktorej mladý darebák vyrastie v novodobého rytiera, zachráni svet a za odmenu dostane ruku (možno aj oveľa viac, ako len ruku...) švédskej princeznej! ()

tterez

Když jsem viděla trailer v kině, řekla jsem si: "To bude blbina!" Ale ani omylem!! Mělo to říz, bylo to vtipné a ani na chvilku jsem se od příběhu neodpoutala. Samozřejmě se tam nějaké nesmysly našly, ale celkově to byla ohromná nálož zábavy. 90% ()

papushka

Teda čekala jsem od toho leccos, ale že to bude takovej nářez a že se budu tak královsky bavit, to rozhodně ne. Naprosto a dokonale suchá nekorektní stylová pecka ála bondovka po Vaughnovsku! ()

vander19

Na tento film som sa strašne dlhú dobu tešil. O to horšie bolo zistenie, že sa predlžuje jeho výroba a oveľa neskôr príde do kín. Režisérsky za ním stojí M. Vaughn, ktorý je jeden z nemnohých režisérov, od ktorých som videl každý jeden film. Trailery dosť naznačovali o čo v tomto filme pôjde. Vaughn je známi svojim akčným poňatím filmov. Už scéna ako Colin Firth dostane všetkých zajhlíkov v bare mi učarovala. Typicky britská filmová akcia. Pečať Guya Ritchieho a jeho začínajúcej tvorby je tam cítiť dokonale. Je možno na škodu, že ich vo filme nie je viac. Nasleduje tréning nováčikov, keďže Kingsmani majú presne stanovený počet a koniec služby u nich znamená - skončiť vo vreci na mŕtvoly. Zrovna sa jedno miesto uvoľnilo a každý člen má právo nominovať na tréning jedného mládežníka. Harry Hart vymenuje Eggsbieho, ktorého otec slúžil práve v tejto jednotke. Postupne prechádzajú rôznymi úkolmi, kde vždy niekto vypadne a poberie sa domov. Nad týmto všetkým stojí najstarší člen M. Cain. Je potešujúce, že aj v takto vysokom veku dokáže bravúrne na scéne pôsobiť. Je ale na škodu, že nie je zobrazených viac misií, je len jedna a v nej ide o dobro sveta. Záporáka tu stvárňuje S.L. Jackson. Ale nie je to ten typický sviniar prahnúci po krvi. Je to obyčajný miliardár, ktorému ide len o blaho ľudstva, ale dosť zvrátenou formou. Pripomínal mi posledného antihrdinu Dana Browna z knihy Inferno. Kingsman ako film sám o sebe je hlavne o tých mladých deckách. Jedná sa o taký slabší odvar Jamesa Bonda. Ako keby agent 007 pre mladšie kategórie. Aj preto som nemohol dať full 5*. Zostalo to na 4*, ale Kinsman sú fakt dobrá zábava. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě