Reklama

Reklama

V čísle 9

(seriál)
  • Velká Británie Inside No. 9
Trailer
Velká Británie, (2014–2024), 26 h 24 min (Minutáž: 28–30 min)

Hrají:

Steve Pemberton, Reece Shearsmith, Gemma Arterton, Anna Chancellor, Adam Deacon, Tamsin Greig, Conleth Hill, Katherine Parkinson, Anne Reid, Sophie Thompson (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(54)

Obsahy(1)

Komediálny seriál ponúka pohľad do šiestich veľmi rozličných domov s číslom 9, v ktorých sa obyčajné a každodenné životy preplietajú s neobyčajnými a nečakanými zážitkami. Vo veľkom vidieckom dome vedie hra na „sardinky" k prekvapujúcim odhaleniam záhad ukrytých v skrini. Zo veľmi starého strašidelného domu sa presunieme do šatne nevraživého herca v londýnskom West End-e. Cestu zakončíme v byte zdanlivo spokojnej učiteľky základnej školy, ktorá sa stáva obeťou svojho dobrého skutku. Každé z obydlí ponúka nepredvídateľne vtipné momenty, ktoré sa razom môžu zmeniť na desivé a hrozivé. (Incantator)

(více)

Videa (15)

Trailer

Recenze (31)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem zatím jen první sérii, tedy šest skvělých půlhodinových povídek. Každá byla jiná, ale všechny byly neuvěřitelně nápadité. K srdci mi asi nejvíce přirostla druhá epizoda, úžasná zlodějská groteska, ale jde to opravdu těžko poměřovat. Obzvlášť se mi líbí, jak jsou tvůrci mazaní, jak například ve třetí epizodě dobře vědí, že divák ví nebo alespoň tuší, a přesto (nebo právě proto) se rozhodnou ho něčím překvapit a vyvést z míry... A povede se jim to. Jen tak dál!____Druhá řada laťku udržela přesně v té výšce, ve které byla, tedy velmi, velmi, velmi nahoře. Výborný byl už první díl v lůžkovém voze, ale obzvlášť rád bych vypíchl ten druhý, dokonale krásný.____A ani po třetí řadě nemám důvod snižovat hodnocení. Originalita pánů Pembertona a Shearsmithe asi nezná mezí, mají jedinečný talent spojovat humor a napětí a překvapovat. Epizoda s účtem v restauraci byla z téhle řady asi nejlepší.____Čtvrtá řada potvrzuje vše, co jsem napsal už dříve. Obzvlášť první dva tři epizody jsou něco nevídaného a nestačím se divit, co Pemberton a Shearsmith dokážou vymyslet. Mistři nápadů, zvratů a point, jinak to napsat nelze. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Steve Pemberton a Reece Shearsmith jsou zřejmě velice zajímavé postavičky anglického rybníčku. Kdo jiný by měl tu odvahu rozjet seriál složený z povídek a zvát si do něj všelijaké množství více i méně známých britských herců. Za mě je tento seriál naprosto luxusní jednohubka. Některé díly jsou i takřka geniální a je radost na ně koukat. Baví mě, že nikdy nevíte, s čím počítat. Jediná jistota je místnost číslo 9. Jaký na ní kluci nabalí příběh, to už je čistě na nich. Takže jednou je to solidní satira, podruhý div ne kriminálka, potřetí pak brutální psychologický thriller a na počtvrtý klidně slušně atmosferický horor. Pokaždé to má ale brutální dávku sarkasmu, u které se nelze alespoň usmívat. Plný počet nedávám jen proto, že některé díly byly trošku slabší. Jako celek ale seriál V čísle 9 hodnotím jako velice slušné překvapení, o kterém jsem neměl ani ánung a na HBO Go ho spustil v záplavě jiných seriálů v podstatě metodou pokus – omyl. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Pôsobivé, čo títo dvaja komici dokázali vytvoriť. Predovšetkým musím pochváliť hereckú stránku - sympatickí herci, výborné výkony, čistá britská angličtina, ktorá si pýta veľkú dávku trpezlivosti a zvyk. Nemám námietky ani k technickej stránke, pri ktorej vynikla najmä pekná kamera a šikovný strih. S obsahom to bolo trocha horšie. Sú tu napríklad geniálne epizódy, pri ktorých sa divák nielenže pučí od smiechu, ale ktoré dokážu prekvapiť aj svojou prepracovanou pointou, ale aj nezáživné a nudné diely (napr. prvé dva diely 4. série). To však pripisujem na vrub až príliš britskému humoru, ktorému našinec skrátka nemá šancu rozumieť. Preto si myslím, že britský divák si užije aj tie. Tých výborných dielov však bolo viac, takže na slabší nadpriemer to bohato stačí. 70/100 ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Som nadšená od prvého dielu, zamilovala som sa skôr, než skončil. A potom znova a znova a znova... Nejde ani tak o to, že dokonale vypointovaná zmes dahlovského čierneho humoru, absurdity a bizarnosti má relatívne predvídateľný vzorec (avšak stále napínavý a prekvapivý), ale je to tak bravúrne zahraté a naštylizované, až je to čistá rozkoš pozerať. Pre mňa je to proste perfektný zážitok! League of Gentlemen zrejú ako víno :-) ()

Thomick 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velice originální, velice různorodý. Povětšinou mistrně vrstvený i pointovaný, v několika výjimečných případech až zarážejícím způsobem nevzrušivý. Druhá epizoda druhý série je absolutnim skvostem, uplně mě smetla. Hodnocení jednotlivých dílů: Sardines 95 %; A Quiet Night In 85 %; Tom & Gerri 90 %; Last Gasp 60 %; The Understudy 70 %; The Harrowing 65 % ||| La Couchette 80 %; The 12 Days of Christine 100 % (a jedno BLOODY HELL extra). ()

Galerie (142)

Reklama

Reklama