Reklama

Reklama

EXODUS: Bohové a králové

  • USA Exodus: Gods and Kings (více)
Trailer 3

Ve starověkém Egyptě se vládce rovnal Bohu a jinak tomu nebylo ani v případě Ramsese (Joel Edgerton). Mocný vládce měl jediného přítele, Mojžíše (Christian Bale), který s ním vyrůstal od dětství, když se ho coby židovského nalezence ujala královská rodina. Z přítele se však stal úhlavní nepřítel, když se Mojžíšovi zjevil „jiný" Bůh a pověřil ho nelehkým úkolem – vysvobodit svůj lid z egyptského otroctví, přivést jej do zaslíbené země. Být jeho vůdcem i prorokem. Mojžíš tento úkol přijme. Než se však bude moci v čele zástupu 600 tisíc židovských otroků vydat na strastiplnou cestu do jejich nové domoviny, zažije deset egyptských ran, kterými rozezlený Bůh sešle na Egypt nesmírné útrapy, krupobití, zkázu ohněm, děsivé epidemie a smrt. Nic z toho však faraónu Ramsesovi nezabrání ve snaze Mojžíše a jeho lid za každou cestu zastavit a zničit. (Cinemart)

(více)

Diskuze

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

movieband

neviem... ja som cakal viac... vizual bol super, ale to bolo asi tak vsetko... atmosferu to nevidelo ani z vlaku a nejaka pointa ? nic moc...

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Mal, ale nevyšiel. Je však dostupná fanúšikovská verzia DC (ten Prehistorik) kde sú zakomponované všetky zmysluplné vynechané scény a alternatívny záver tak, aby to spolu sedelo (proste je to perfektne spravený Cut). Ale dosť už o ňom, späť k Exodu :-)

na příspěvěk reagoval movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Madsbender

já sem to OT myslel tak, že bych to asi já rozproudil žhavou diskuzi na téma Promethea :D... jo Son of God neberu v potas.. ani seriálovou Bibli.. 

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

jojo a právě tady si myslím, že obavy jdou stranou, protože ty filmy stojí za to a jsou hodně kvalitní (aspoň z mojeho pohledu)

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

Madsbender

jasne... to mi je jasne...  len vravim, ze daleko lepsie filmy vznikaju, ked ma reziser volnu ruku a nikto mu do toho nekafre aby robil nejake kompromisy... vela dobrych reziserov (hlavne z azie) takto pokurvili producenti... Ked sa pozries 20 - 30 - 40 rokov dozadu a dalej, tak ten vplyv tam nebol a tocili sa daleko lepsie filmy...  Dnes je to vsetko mainstream... preto ma uz velmi americka produkcia nezaujima, ale obraciam sa viac na europu a prilezitostne aziu...

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

u mě to právěže napodruhé a napotřetí vcelku stouplo.. já sem se krotil v očekáváních.. sice sem doufal v něco nového ohledně Aliena, jeho původu a tak, ale aj tak sa mě to líbilo.. 

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

dost ploché, to poznáš z té minuty a půl, kde z děje prakticky nic neukázali? 

Ani z 5 trailerů nejde kolikrát poznat, jaký ten film vlastně na konec bude. Resp. trailery můžou být božské a pak je to úplná blbost nebo jenom průměr.

A co se týče toho scénáře, jak jsem napsal, zrovna teď si vybral Zailliana, oscarového scénáristu, co psal Amerického gangstera, Schindlerův seznam apod. :)

na příspěvěk reagoval movieband, stuntmanMIKE

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

movieband

toz to mna prometeus sklamakl na plnej ciare... ako fanusik Votrelcov som cakal podstatne viac... tusim tam bol slubeny aj nejaky Directors Cut, kde by to malo byt lepsie a dlhsie, ale ani neviem ci daco take vzniklo... stratil som o to zaujem po druhom pozreti...

na příspěvěk reagoval movieband, Madsbender

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

Predsa to nie sú všetko len jeho peniaze, produkčná spoločnosť znamená investičné zázemie viacerých strán. A čo do toho investuje sa mu väčšinou mnohonásobne vráti, takže sa to oplatí. Navyše takto si môže sám diktovať podmienky. Ale Exodus určite nevzniká priamo uňho.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

movieband

Hej, produkčná spoločnosť, ktorú založil ešte spolu s bratom Tonym. Prekvapivo často podporuje zaujímavé malé projekty mimo hlavnú vlnu.

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

movieband

V poslednej dobe mi príde, že tlačí viac na audiovizuál ako scenár, resp. vyberá si slabších scenáristov (Lindelof na Promethea, ktorý sa mi síce po niekoľkých opakovaných zhliadnutiach, prečítaní pôvodného scenára, videní predĺženej fanúšikovskej verzie Prehistorik Cut so všetkými vystrihnutými scénami a alternatívnym záverom plus obsiahlom diskutovaní páčil, ale je vidno, že bez Lindelofa to mohlo byť omnoho lepšie). Čiže to zasa nemusí byť úplne jeho chyba, ale tak nejako sa mi javí, že na staré kolená stráca on aj Spielberg už na niektoré veci cit.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

mm13

jo to vím, že jeho filmy produkuje jeho vlastní společnost Scott Free (nebo tak, nějak se jmenuje).. já sem to myslel z obecného hlediska, že producenti dokážou ten film změnit.. nevím, jak to myslel stuntman

na příspěvěk reagoval Madsbender

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Godzille bych dal 4*, kdybych neviděl tu nespravedlnost v hodnocení, kterétu je.. některé věci mi tam vadily to jo, ale jinak to byl fajn film..  na Winter Soldiera se chystám už dlouho, ale furt není nějak čas.. X-Menům nějak neholduju a Na hraně zítřka taky chystám.. před tím jsem chtěl jen říct, že producenti jsou svině, které dokážou film pěkně podělat i navzdory dobré myšlence, jak režiséra, tak scénáristy 

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Myslím, že má reálnu šancu uspieť, ak sa Scott nenechá opojiť len audiovizuálnou stránkou, efektnosťou a podliezaním mainstreamovému divákovi len za účelom zhrabnutia čo najvyššej sumy. Z veľkej časti to bude závisieť na scenáristovi.

na příspěvěk reagoval movieband

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

movieband

jo... je to tak....

 

DarkKnig: Godzilla sa mi nepacila a osobne si myslim, ze keby v tom ludia nevideli nejaku poctu povodnej Godzile tak je hlboko v priemere... Ved Godzilla bola na scene 20 minut z dvoch hodin a ostatok bol nejaky trapny rodinny pribeh. pokial ide o komixovky... Kapitana ameriku som nevidel ani jednotku, ale toto chvalia... mozno pozriem a na Hrane zajtrajska vsetci chvalia... tiez pozriem aj Xmen... ale rozhodne z tych komixov niesom odvareny tak, aby som siel do kina...

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

movieband

Godzille si dal pět :) A vidím, že jste oba neviděli ještě Na hraně zítřka, X-Men ani Winter Soldier. Ačkoliv u těch posledních dvou jmenovaných je to i tom, jaký vztah máte ke komiksovkám, jakkoliv se tyhle rozhodně liší od průměru

na příspěvěk reagoval movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

já věřím ve Scottovi kvality a ve kvality scénáristy.. jo s producentama máš pravdu.. ti dokurvíja, co můžou hlavně, aby na to lidi chodili do kina.. bezduché akce si blbečci můžou užít v béčkových akčácích.. je fakt, že kvalitní blockbuster, který by měl nějakou hlavu a patu a smysluplný děj tu už delší dobu nebyl 

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, stuntmanMIKE, mm13

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

movieband

ja budem rad ak budes mat pravdu a ja sa mylim... len ja uz moc neverim. Cim dalej zacinam mat pocit, ze producenti su cim dalej tym viac uplni magori... Reziser je dobry a aj scenar moze byt dobrz, ale ti magori to pokurvia vo velkom style, aby to bolo co najjednoduhsie pre priemerneho americkeho rednecka a mna to strasne sere... Dobrych filmov v blockbusterovej sfere je cim dalej tym menej...

na příspěvěk reagoval movieband, mm13

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE

a zrovna na EXODUS se po té ukázce těšim ještě víc.. sice sem k tomu filmu byl skeptický po tom všem, co režiséři dělají s biblickými tématy, ale tady to vypadá, že je to v solidních rukou a nevznikne z toho patlanina typu Noe 

Související novinky

X-Men: Budoucí minulost v prodloužené verzi

X-Men: Budoucí minulost v prodloužené verzi

05.04.2015

Zatímco se vyhlíží prodloužený Exodus Ridleyho Scotta (kterého se vážně nedočkáme), aktivně se chystá delší verze jiného filmu od 20th Century Fox. Řeč je samozřejmě o comicsovce X-Men: Budoucí… (více)

Koho zajímá Scottův Marťan?

Koho zajímá Scottův Marťan?

05.10.2014

Ridley Scott (Gladiátor) nám v prosinci představí historický velkofilm Exodus: Bohové a králové a už má na stole scénáře ke dvojkám Promethea a Blade Runnera. Jeho pozornost ale momentálně patří sci… (více)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)

Ridley Scott natočí pokračování Promethea

Ridley Scott natočí pokračování Promethea

26.03.2014

Vetřelčí prequel Prometheus před dvěma lety rozlítil řadu fanoušků původního Vetřelce, širší veřejnost z něj ale nikterak pobouřená nebyla. A jelikož v pokladnách kin zůstalo 400 milionů dolarů, bylo… (více)

Reklama

Reklama