Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

Diskuze

Uživatel smazal svůj příspěvek.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Já s tím taky problém nemám (viz mé hodnocení Promethea, potažmo Marťana), ale byl bych raději, kdyby to fungovalo i jako vyprávění nerozprostírající se do jiných médií. Zrovna původní BR, obzvlášť ve final cutu, funguje i jako vyprávění (byť s otevřeným - záměrně nejednoznačným - koncem).

na příspěvěk reagoval Jakkob

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

DaViD´82

"Já si třeba myslím, že Ridley sám by byl stále ještě lepší volbou." - Obávám se, že ne, protože ho víc zajímá budování světa příběhu, než že by měl opravdu potřebu vyprávět soudržný příběh.

na příspěvěk reagoval DaViD´82

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

to radši fakt Denise, sci-fi mu jde, jen zapracovat víc na napětí a bude to ok, a taky občas lépe vyhrotit situace, jo to by bylo super

na příspěvěk reagoval asirtes

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

no Nolan by Blade Runner zase nepochopil nebo by to udělal po svém, takže by se z toho stal akční vyvražďovaná, kde se hrdina bude lidem napojovat na přirození.......tedy chci říct na mozek a tam bude bojovat s jejich nočními můrami, takže Nolana néééé opravdu raději ne

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Praseodym

To máš těžké, já Nolana uznávám dost, ale také si nemyslím, že by zrovna Blade Runner byla látka pro něj. Designově ano, ale jinak spíše ne. A s tou akcí je to argument dost mimo; jednak ton u BR nemá žádnou váhu a druhak akci umí jako málokdo. Pokud akci nebereš jen jako přestřelky, tak lépe zrežírovanou akční scénu než je třeba připojování stanice v Interstellaru nenajdeš ,-) Villeneuve je každopádně trefa do černého, Deakins zrovna tak, Jóhannsson, obsazení i producent rovněž. Velký otazník je u scenáristů. Každopádně nemyslím, že by byl Villeneuve jediná možná volba. Já si třeba myslím, že Ridley sám by byl stále ještě lepší volbou ,-)

na příspěvěk reagoval Bluntman

Praseodym (hodnocení, recenze)

Nolan je vcelku monotónní, nevšestranný režisér, od kterého už nic moc nečekám. Má strašný úspěch a je kolem něj strašně přehnaný hype, ale to na věci nic nemění. Neumí uspokojivě zrežírovat akci, z jeho postav jde jen chlad... Podívejte se na Sicario - tak dobrou režii Nolan nikdy nikde nepředvedl, ať už jde o scény s lidmi nebo o akci.

na příspěvěk reagoval Kaufman, DaViD´82

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Kaufman

Ale je stále sterilnejší, na Blade Runnera sa mi absolútne nehodí. Naopak Villeneuve zdá sa splnil očakávania a presne to trafil. Neveril by som už napríklad ani Fincherovi.

Kaufman (hodnocení, recenze)

Praseodym

Já Nolana (krom Batmana) moc nemusím, ale takovej neschopák to fakt není, ale ano Villeneuve je hodně dobrá volba!

na příspěvěk reagoval mm13

Praseodym (hodnocení, recenze)

Kaufman

Eh, vždyť Nolan nezvládá ani natočit střílení tak, aby kulky lidem ubližovaly a lidi padali k zemi. Nolan má dobré nápady a dokáže natočit velkolepé scény, ale zdaleka není takový perfekcionista a technický génius jako Villeneuve.

na příspěvěk reagoval Kaufman

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Těch schopných režisérů tu je myslím více než jen jeden ;)

FcBarcelona

FcBarcelona (hodnocení, recenze)

Popravdě jsem si říkal at netočí pokračování aby to zas nebyl nějaký posraný mainstream, ale musím říct že jak herecké tak režisérské obsazení mě naplnuje optimismem a první trailer moc neukázal, ale všechno vypadá zatím dobře a nemůžu si pomoct ale Gosling je cool. Doufám že i Leto bude mít nějakou pěknou roli ( třeba to bude replikantka :D)

na příspěvěk reagoval Praseodym

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce