Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

goauld

Je vidět, že nad filmem "bděl" Ridley Scott, ALE je kurewski vidět, že film nerežíroval. Špatné to rozhodně nebylo, ALE kurewski dlooooouhééééé !!!! zbytečně dlooouhééééé !!!! Ořezat dlouhé záběry na ksichty (asi to mělo nakopnout emoce u diváka?) , ořezat dlouhé a zbytečné monology hlavního záporáka (u kterého se divák ani nedozví kde mu bylo konce... nějaxe pak na něj na konci "zapomnělo") a máme hnedle z dlouhometrážního snímku "standardní" délku. Co se týče "honba" za zázrakem (t.j. za dítkem splozeného z "čistého člověka" a replikantky) nebylo to špatné. Krom oněch výše popsaných pasáží, (kdy divák počítá tuhle podhledy na stropě a pak zase volné židle v sále) akce střídá akci, takže se nedá říct, že by se jeden nudil (ikdyž - nutno přiznat, že dáma vedle mne sedící asi 3x zachrápala :-)) . Co se týče hudby - musím říct, že byla brilantní. O té se vskutku nedalo nic špatného říct. A hodnocení?? 5* bych dal, kdyby režie Scott. Jenže - jednu seberu za zbytečné natahování stopáže, druhou za opravdu, ale opravdu nedotáhnutý konec, kde se projevil snad ten nejhorší kopanec/klišé co kdy amík vymyslel. Klišé, kdy nadšení ze snímku ihned vystřídá nasranost (asi každý už někdy zažil ;-)) a tudíž zprvu vysoce hodnocený snímek v tu ránu padá do klasického průměru. (do posledních 10min - 71%, do závěrečných titulkách 49%). PS: v titulkách bylo hodně madarských jmen, takže už je to jasné!! Ridley Scott byl vlastně MADAR!! Jeho pravý jméno bylo Rydléjo Scottány :-)) ()

one2

Ak som si film užil ja ako nie velký fanušik Blade Runnera 1,tak potom ozajstný fanúšik dostane absolútne konskú Blade runnerovsú dávku heroinu tohoto filmu do tela.Je to absolútny mega-atmosférický sci-fi film.Spojenie filmových záberov a hudby tu funguje nehorázne,okázale a dokonale.Samozrejme IMAX toto všetko umocňuje. ()

xterri

Nechci porovnávat tento film s jedničkou, protože by mi to přišlo vůči oběma nefér. Oba mají něco do sebe a oba mají svá pro a proti. Blade Runner 2049 je pro mě stravitelnější, než jednička, ke které jsem si našla cestu až po třetím shlédnutí. Tady bych vyzvihla hlavně zvuk a atmosféru, kterou dotváří - bylo tam pár scén, kdy se mi právě díky zvuku úplně naježily chlupy na těle. Co mě trošku zkalamalo, tak od postavy, kterou ztvárňoval Jared Leto, jsem čekala víc. Přišla mi jeho role dost nedotažená a nevyužitá a dost mě to mrzí... ()

mike7777

Naprosto skvělý film a pro mě tak trochu nečekaně. Přestože délka je solidních 2,5h uteklo to jako voda. Ryan výbornej, zatím mě snad v ničem nezklamal, konec trochu nečekaný, ale chválím, že nebyl roztahaný a nejvíc chválím výpravu. ()

sportx

Musím říci, že jen málokdy překoná dvojka jedničku. Je to sice plné deprese a dlouhých scén bez děje. Ale tohle prostě není akčáček ze třetí cenový. ()

marty82517

Původní film jsem viděl nesčetněkrát, takže se beru za skalního fandu. A jako takového mě film dostal. Epesní, dokonalé, neskutečně atmosférické po audiovizuální stránce. Pro mě nejlepší film posledních pár let! 10/10 ()

mina_harker

Nečekala jsem příliš a taky jsem příliš nedostala. Plusy: kamera, vztah policisty K k hologramové dívce, mínusy: velice malý prostor pro Harrisona Forda (nemá příliš co hrát i kdyby chtěl), přepálená stopáž, nepříliš zajímavý děj (o věcech, které by diváky zajímaly, jako např. vzpoura replikantů proti útlaku, se jen mluví), divná postava Jareda Leta, málo emocí. Film, na který zítra zapomenu. ()

Ferguson

Nejsem žádným velkým fandou Villeneuvea. "Příchozí" jsem víceméně nepochopil a jejich forma taky nebyla pro mě přitažlivá. Prvního "Runnera" žeru. Mám ho od začátku své virtuální existence zde v TOP 10. Suma sumárum bych asi měl patřit ke kritikům Runnera 2049. Nejsem. Tak jako často říkám u některých, zde přehnaně kritizovaných komiksových filmů, "lépe to udělat nešlo". Říkal jsem si, že tyhle rebooty/druhé díly po dlouhé době atd. jdou dělat jen dvojím způsobem - za prvé udělat to stejně (Star Wars) nebo udělat to jinak (noví "vetřelci"). V obou případech budete kritizováni. Runner 2049 byl natočen "jinak stejně" jako první díl a stejně se to nelíbí všem. Když jsem se poprvé dozvěděl že bude dvojka "Runnera" tak jsem čekal hrozný průšvih, ale mě se film velice líbil. Herci skvělí, Forda tam bylo tak akorát, zápletka vynikající a o hudbě a kameře nemá cenu mluvit. ()

Pascale

Dobrá atmosféra a výborné postapokalyptické kulisy, díky čemuž jedinému se dala přežít i ta zbytečně nelidská stopáž. Jinak akce veškerá žádná nebo totálně pohřbená pod tunami půlhodinových záběrů hrdinova vnitřního rozpoložení. Taky vyzní celkem na prázdno sledovat ve 3D hodinové detailní záběry padouchova šedého zákalu, takže 2D by bylo úplně v pohodě. ()

H3D_kRu

za mě příjemná vize budoucnosti ... skvělá hudba, trochu možná i zbytečně dlouhé scény a tak i stopáž :) ()

CampaHD

10/2017 Imax Bory - 85% Režisérsky čistá fimarina, slušne zahrane a hlavne kopa inovácií ktoré bude následne kopa inych kopčiť, vedľajšie postavy skvelé, taktiež stavba kulís. A dorazila ma veta v titl, natočené v spolupráci s Maďarským filmovým fondom. Preto tak veľa Zsoltanov v titulkoch. Ps: pred 2049 som si struhol režisérsku jednotku BR a urobil som dobre. ()

bobstt

Vzhledem k tomu,že jsem ,,první,,Blade Runner viděl nejen od roku 1982 mnohokrát a vždy to byl parádní kousek,tak bohužel tento film je velké zklamání,co naplat,že audio a video je luxusní,Ford báječný,Gosllng dobrý a Robin Wright skvělá,když první hodinu je to jak žvýkačka a nuda,nuda,nuda,v televizi klidně na dva díly s tím,že když první moc nebudete sledovat,o nic nejde,,,Je to škoda,dost jsem na ten film těšil,brýle 3D ale bohužel výsledek nezachrání.S úcty k prvnímu Blade ,dávám 3 hvězdy,jinak dvě a never more........... ()

Denzen

Kvalitné pokračovanie, podľa mňa úplne rovnaké ako jednotka. Temné prostredie Kalifornie postupne odkrýva tajomstvá blúdiacemu Goslingovi, ktorý sa snaží nájsť zmysel nielen svojho života, ale aj replikantov. Ten, kto práve v dnešnej dobe nepochopil, čo vlastne replikanti predstavujú, ako sa k ním ľudia správajú, musel byť riadne zaslepený. Technická stránka filmu je absolútne perfektná, dunivá hudba zapadá presne medzi dlhé prelety lietajúcich aút ponad čierne mrakodrapy. Ani pri veľkej dĺžke sa stále nebudete nudiť, no hlavne príbeh na tomto elemente padá. Ryan proste navštívi toľko miest a toľko postáv, že si na konci na všetko proste nespomeniete. Rovnako Leto ako záporák sklamal. Nový Blade Runner je film, pri ktorom celý filozofický presah nevstrebete a nepochopíte, aspoň nie na prvé zhliadnutie. Ani ja som to nedal. Ale dá sa to. ()

Tomasson

Velmi,velmi důstojné pokračování po mnoha letech. V podstate nemám výtku. Obávám se však, že film to úspěšný moc nebude, není to totiž pro debily...Za mě spokojenost a dávám plnou palbu 5* ()

space weaver

Blade runner 2049 se mi hodnotí dost těžko. Ty přepálené, necelé 3 hodiny sice uběhly v megalomanské obraznosti jakéhosi post apo světa, spolu s geniální zvukovou symbiózou, ale prázdnota slabšího děje mě zneklidňovala s blížícím se koncem. To mě Denis Vileneuve poprvé zaskočil. Jsem od něj zvyklý, na příběhové opusy (Požáry, Enemy, Arrival) ale tady to vlastně bylo o klasicky "divné" poloze Ryana Goslinga, kterého beru, ale už má těch podivínů ve své filmografii nějak moc. Byl jsem hodně zvědavý na Jareda Leta, ale ten měl minimum prostoru k hraní. Jeho postava byla dosti plochá a nevýrazná, což je obzvláště škoda, protože Jared se obvykle s rolí skvěle sehraje viz (Mr. Nobody, Klub poslední naděje....) Co dodat. Pokud vidět, tak rozhodně na plátně. Doma ten zážitek bude poloviční. Právě díky Kinu dám 4* ale tak tak 71% ()

LegyT

Když jsem se dozvěděl, že vznikne nový Blade Runner, dostal jsem osypky. Původní Blade Runner je pro mě kult. Ale již nyní musím říct, tento film se zcela jistě stane úplně stejným kultem pro mě a časem i pro ostatní milovníky Blade Runnera. ()

majorzeman13

Jeden z nejlepších filmů roku ! Super,skvělá,úžasná,kamera,vizuál,zvuk ! Atmosféra filmu je tíživá,chmurná,deprimující. Režie je zde zase skvostná,jak jsme zvyklí od kanadského režiséra. Film mohl být rozhodně o něco kratší (né těch 163.minut) a pomalé tempo také není pro každého,že? Toto dílo není pro každého, diváka ?! PS: scéna ala Švédská trojka je fakt působivá,parádní ! ()

Tobias_Sin

Řekl bych, že v kině to mělo ještě větší grády, než to bude mít v telce. Celkové zpracování se mi moc líbilo - herci, hudba, příběh, jednotlivé scenérie.. lahůdka! Vlastně mi ani nevadila délka filmu.. Všechno v pohodě! Užil jsem si film do posledního momentu! ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce