Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Rockerman

V supermarketech bývají akce, kdy si můžete koupit dva kusy něčeho za cenu jednoho. "Svěráci" nám nabízejí dokonce tři recyklované kusy známých pohádek za cenu jedné, ale cena není moc vysoká. V "Lotrandovi" jsou mezi písničkami většinou vtipné dialogy. Tady se z 90ti % zpívá a ty rozmluvy moc humorné nejsou. Mě se to neustálé zpívání zkrátka nelíbilo, ba nudilo mě. Nových nápadů v notoricky známých pohádkách je málo (oceňuji nápad s provdáním nezletilé Karkulky), jen se zde převypravuje to, co všichni známe. Třetí hvězdu jsem propašoval z úcty a lásky ke Zdeňku Svěrákovi. Ten už nic dokazovat nemusí a ani tato, podle mého názoru, nepovedená pohádka na tom nic změnit nemůže. P.S. Vlčice se zřejmě spustila s gaviálem a výsledek jsme všichni viděli! Po zralé úvaze jsem jednu hvězdu ubral, protože pohádka to je podprůměrná! To, co jsem napsal o Z.S. ale platí! ()

Ombak▼Penari

Kdybych nezhlédl ve stejnou dobu také pohádku "Cesta za Vánoční hvězdou", asi bych hodnotil o hvězdičku víc. Ale když jsem originálně napsané a krásně zpracované Cestě dal čtyři, tady to musí být rozhodně méně (tady mají kupodivu obě pohádky téměř totožné hodnocení). Originalita šla na vandr, předložen je příběh, který celkem sterilně propojuje tři notoricky známé pohádky do násilného celku v dost otravném písňovém hávu. Nuda k ukousání. Na druhou stranu ale nelze upřít režisérské a výtvarné kvality, krom ohavného vlka jsem narazil na řadu okamžiků, které vysloveně lahodily oku (zarostlý hrad v Růžence) nebo byly velmi působivě natočené (všechny scény se dvanácti měsíčky). Mohl bych jich jmenovat celou řadu, pohádka byla na první pohled velmi působivá, ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď. Nakonec jsem došel k závěru, že za neúspěch nemůže Jan Svěrák, ale (Zdeněk Svěrák promine) Zdeněk Svěrák! Nic proti němu, ale tenhle scenáristický tah tedy úplně nevyšel...A jinak Tomáš Klus je dřevo! ()

gusman

Hrůza. Tak debilní texty a tak špatný casting hlasů (o synchronu nemluvě) nebyl ani v pohádkách 80. let. Holt jednou ten umělecký konec dua Uhlíř-Svěrák asi přijít musel :( Pokus vtipně spojit tři pohádky v jednu taky nevyšel. Jedna hvězdička za můj oblíbený zámek Hluboká a 2-3 Cimrmanovské scény. ()

Olík

"Žili byli bratři tři - To jsme my". Tak tohle opravdu ne! Zdeněk Svěrák umí lépe......ne, Zdeněk Svěrák umí mnohem lépe. Gentlemansky se nebudu se vůbec bavit o lolitkovské lovestory nejmladšího bratra a první stupeň základní školy navštěvující červené Karkulky......každý má právo šlápnout vedle a nikdo není neomylný (i když tohle byl opravdový vlčí úlet). A i když zbylé dvě klasické pohádky jsou zpracovány líbivěji (nejpodařenější je ta s Klusem co by hlavním hrdinou), tak stejnak jde, co se týče žánru, o slabý průměr. Jednotlivé části nedrží pohromadě, chybí mezi nimi nějaká dějová linka a co mne překvapilo vůbec nejvíce (tedy kromě toho, že za nejpodařenější akt celého projetu považuji obsazení Vojty Dyka), bylo zklamání z písniček (vyjma té co dala pojmenování celé pohádce)dua Svěrák - Uhlíř..........nebo snad někdo zaznamenal popěvek, který si bude žít svým životem i za dvacet a více let? Celkově jedno velké zklamání, zvláště když vezmeme v potaz, že je Zdeněk Svěrák podepsán pod takovými pohádkami (nebo pohádkovými příběhy) jako jsou Lotrando a Zubejda, Ať žijí duchové nebo Tři veteráni......distributorům bych navrhoval změnu názvu na Jak zprznit Červenou Karkulku aneb konec Svěráka v Čechách. ()

drakodlak

Varování ministra zdravotnictví: Některé pasáže mají tendci zalézt Vám do hlavy a Vy máte potřebu si je pořád broukat. :-) Že jsem takhle zbarvená, říkají mi Červená. Karkulka červená, že jsem takhle zbarvená, že jsem takhle zbarvená. ()

MickeyStuma

Duu Svěrák & Svěrák se opět povedl fenomenální kousek. Tři velmi známé klasické pohádky 'Šípková Růženka', 'O Červené Karkulce' a O dvanácti měsíčkách' spojili k sobě (nikoliv dohromady), do každé vsadili jednoho ze tří bratrů, kteří vše propojují v celek a vše proměnili v jednoduchý a velmi chytlavý pohádkový muzikál, jaký tu ještě nebyl. Dětem je tak takový žánr více přiblížen a ve světě české kinematografie byla konečně zalepena dlouho trvající díra. Výprava už dle očekávaní velkolepá, kterou navíc zvýrazňuje nádherná kamera. Už od počátku je poznat, že je snímek určen pro velmi malé děti. Děcké stíny během -Svěrákového- vyprávění jakoby s kina je vtipné a cílené. Vypravěč prostě mluví k dětem a komunikuje s nimi. Oceňuji nápaditost celého projektu a hlavně jeho zaměření. Pro ty nejmenší je vyprávění srozumitelné a jak jsem se již zmínil, melodiemi velmi chytlavé. Klobouk dolů. Z tohohle bude klasika jak vyšitá. ()

hEROic

dobrym ceskym pohadkam uz asi odzvonilo, bohuzel... ale takovuhle nudu s kupou infantilnich pisni, to jsem vazne necekal... od pulky jsem se modlil, at uz to konecne skonci :( 35% ()

čmelda5

A mně se to líbilo. Hodně se mně to líbilo. Tři pohádky uvnitř pohádky zná sice snad každé dítě, ale vtipnými momenty a dialogy a hlavně úžasnou hudbou (sakra, proč se mi ta hudba tak líbila?) se povznesly zase o něco výš. Nejlépe provedená byla dle mého názoru třetí pohádka. Scény, kdy měsíčci čarovali a přitom si "brumlali", byly magické a úchvatné... Sakra, proč se vám to nelíbí?? ()

baiskon108

Jako rychlokurz českých pohádek dobrý. Trochu muzikál, trochu parodie, trochu romantika, trochu klasika... pro každého něco, ale dohromady pro mě nic. :) ()

Evander

Tohle není ani hezké ani pohádka! Nemyslím si, že by zrovna mistr Svěrák měl zapotřebí tvořit takovéto paskvily. 40% ()

Wallis3 odpad!

Tak tohle se pánům Svěrákům absolutně nepovedlo. Dokonce bych řekl, že na Svěráka staršího vlezla řádná senilita! Nechápu, jakou skupinu diváků tímto chtěli oslovit? Jestli tu nejmenší, co ještě neumí mluvit a vnímají jen pohybující se obrázky, budiž. Ale jestli to mělo být pro rodiny s normálně vnímajícími dětmi, tak to teda ne! To už jako došla inspirace úplně, že se musí zprznit tři pohádky do jedné trapně nazpívané? ()

RedDuck

Velice osvěžující a částmi geniální dílo (u Karkulky jsem se smál nepřetržitě prakticky celou část). Menší problém mám se se zpěvem, kterého je tam opravdu moc a asi ho neměli zpívat daní herci. Něco bylo moc ječivé, něco moc huhlavé...na druhou stranu právě díky zpěvu ta nadsázka fungovala. Jako celek je to naprosto svižné a odzbrojující. ()

PDcz

Hned tri hvezdy minus za ty hloube basnicky. To ze zamotaj pohadky bez ladu a skladu, dobre no, ale ty basnicky... Nase stare HODINY, biji ctyri HODINY (zlatej Cimrman). edit: plus hvezda.. kdyz to vidim potreti, tak je to lepsi :-D ()

Luk Skywalker

Vcelku dobrá pohádka, která spojuje tři (nejspíš pokus navázat na povedenou Lotrando a Zubejda), ale chybí jakýkoliv jednotící prvek. První vzdává hold nebo sprostě kopíruje (záleží na úhlu pohledu) Jak se budí princezny a nastoluje jak jednotliví bratři k nevěstám přišli, ale hned druhá Červená Karkulka zavání pedofilií (mohli z Karkulky udělat 15ti letou slečnu), i když Zdeněk Piškula počká, a do třetice O dvanácti měsíčkách taky nesedí, když tam Vojta Dyk jenom objíždí vesnici dokola, prostě si měli vybrat pohádky, kde ti chlapi měli větší smysl. Co se týká textů a hudby, tak tu není co vytknout, Svěrák-Uhlíř opět na jedničku, i když křtiny Růženky mi silně připomněli muzikálovou tvorbu Daniela Landy; a Liškovo "Vrkú, vrkú, vrkú, vrkú, já tě dobře vidím, vlku" je velice nakažlivé :-D, akorát toho vlka vizuálně trochu přepískli. Herecké obsazení parádní, což u Svěráků nepřekvapuje. ()

misa_laska

2014: Šípková Růženka a 12 měsíčků pěkné, ale Karkulka dost hrozná. I když podruhé se to dalo ještě zkouknout a spíš se tomu člověk smál než aby znovu nevěřícně koukal. 3 hvězdy 2020: Edit vzhledem k tomu, že tyto 3 pohádky plus ještě Budulínek - operetky od pánů Uhlíře a Svěráka u nás jedou každý den (najdete na youtube), tak i tato pohádka je pro mě mnohem chytlavější. Musím říct, že při prvním shlédnutí jsem písničky/operetky neznala. Teď dávám 5 hvězdiček. Děti to milují a líbí se jim i ten divný vlk. Oni to vnímají jinak. Já jsem vlastně ráda, že tam není vlk třeba jako československý vlčák, aby se mi pak děti báli psů. Jo a jak tu Gemini píše o nemládnutí, ty písničky potažmo pohádky z Hodiny zpěvu nejsou taky nic nového. Srovnávání s Lotrandem je blbost. ()

Eluin

Celkem koukatelné, ale jako celek dost roztříštěné. Mínusem je také předvidatelnost... Písničky však negativa přeperou :). ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015