Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

TinyMartina

Celou tu věc s Kakrulkou bych vystřihla. Nevím, jestli byl horší ten pedofilní myslivec nebo ta příšernost, co měla být vlk. ()

Fin_429

1. Část byla v pohodě a jela celkem... v pohodě. 2. Část už nevěděla a byla celkem rychlá (o podpoře v pedofílii nemluvě xd) a 3. Už ani nevěděla, jestli je to příběh o bratrech a nebo o Marušce. Ale hlavně mě absolutně štvaly ty konfrontace s postavami, jako by byly nějaké npc-čka. Předělal bych celý scénář..Bohužel to asi stejně zůstane moji vánoční záležitostí. 5/10 ()

Lilith03

Překrásná pohádka a jedna z mých nejoblíbenějších. Tomáše, Vojtěcha i Zdeňka mám hrozně moc ráda, Sabinu sleduji od doby co nebyla herečka, Pan Kaiser taky úžasný... No co vám budu povídat, nádherná pohádka, přenádherné písničky a krásné spojení jednotlivých pohádek. ()

Sgt.Tracnik

Parádní pohádka, spíš by se mělo říkat muzikál, protože v pohádce se skoro nemluví. To je pro mě asi jediná výtka-na zpívání bych mírně ubral, ale ústřední písničky perfektní, což se dalo čekat. Překvapí velmi kvalitní obsazení i malých rolí a filmové triky. Pohádka má místy skoro hororový nádech, ale děti se bavily a evidentně jim to nevadilo-asi bylo dobře dávkováno. Myslím, že není třeba rozebírat, jestli jsou to tři pohádky nebo jedna-příběh krásně běží, vše zapadá, děti jsou nadšené a rodiče se přiblble usmívají. Pro mě parádně odvedené filmové řemeslo plné laskavosti Svěráka staršího. Smekám pánové. ()

lyzbeth

V kině jsem si ve svých 27 letech připadala malinko divně, mezi hromadou capartů. Ale já pohádky ráda, a tato mě upřímně nadchla. Bylo to opravdu moc hezké, vtipné, krásné písničky...ano, lehce pedofilní mysliveček sice byl...ale šak si počká, na tom není nic trestného. A jako mluvící srnky hledající krmelec...a holub Liška..no vracím se do školkového věku, vstává a nadšeně plácám!! Jasných 5 a úvaha jít do kina s cipískama ještě jednou. ()

makuk1

NE NE a zase NE. Kdyby to nebyl Sverak dám odpad. Takhle se to nedá dělat vzít 3 pohadky přetáhnout je písničkama a tvářit se jako film. Je to obrovská škoda protože tvurcům jsem věřil a věřit budu, ale tohle je šlápnutí vedle. Nechce se mi o tom dál psát. ()

Sethlans

Svěráci umí, né že né! Celkem chytrá, nápadivá pohádka, co má děj,atmosféru a vtip... Sice nejdřív jsem chtěl dát jen za 3,ale opravdu za Vojtu Dyka,který mě neskutečně pobavil dám 4.. A jak se vám to líbí,nebo ne,opravdu si tu jednu hvězdu navíc zaslouží :)) ()

Nugat

Ihned po shlédnutí bych si dala celý film znovu... vychutnat si texty, přírodu, vtipy, hudbu, Kaisra... Celý film se to na vás hrne a nestíháte vstřebat. Za mne rozhodně velice podařený snímek po všech stránkách. Obzvlášť oceňuji schopnost filmu být zábavný pro děti i dospělé. ()

Jamalkaa

Moc hezký. Krásně udělaný! :-) I přes staré a známé příběhy je to originální! Konečně po letech zase jednou milá a vtipná pohádka. Díky za ní!! Naděje na pěknou a kvalitní pohádku ještě neumřela. A samozřejmě skvělá hudba. Nemám co vytknout, nepochopím hodnocení odpadem. ()

salka

První část příběhu byla dobrá, žádné výstřednosti, pohádka, jak ji známe. Druhá část mi přišla jako parodie na červenou Karkulku s lehkou pedofilií a třetí.. no.. U filmu jsem se zasmála nesčetněkrát, některé písničky byly dokonce i chytlavé, ale závěrem bych chtěla říct, do kina na to stačilo jít jednou. Možná jednou za pár let, až to budou dávat v telce, tak se na to zase ráda podívám. ()

Fuksinka

Pohádky miluju a když jsem se dozvěděla, že Jan Svěrák chystá pohádku podle scénáře svého otce, byla jsem nadšená. Po shlédnutí už jsem nadšená o něco méně. Tři bratři jsou nejlepší v části příběhu, který se nedrží operek. Začátek s mečem, který patří do pochvy a ne do žlabu, protože dobytek to nežere, královy hlášky o robotě a vykořisťování, rádcové sbírající brambory, Dyk koukající dívčině na zuby. To jsem si užívala nejvíc. S operkama je pak problém. Ne proto, že se ve filmu zpívá, ale proto, že se jich scénář držel. Rychlovka s jakou se Klus prokouše křovím a dostane se za princeznou působí tak trochu odfláknutě. Škoda, z té temné atmosféry by se dalo vytěžit víc. Karkulka je dokonalá, vtipná a do vlka jsem se prostě zamilovala. Zvířátka „hrála" výborně. Dvanáct měsíčků bohužel působilo už trošku roztahaně. Ano, pohádka se povedla, má nádherné kostýmy, je v ní spousta krásných momentů, je vtipná i pro dospělé a zaplať pánbůh, že se v ní nepiští. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že napsat pohádku celou nově by byl lepší tah. ()

SteveV

Odmalička mám rád humor Zdeňka Svěráka, písně dua Svěrák+Uhlíř a Honzu Svěráka považuji za jednoho z nej českých režisérů. Spojit to dohromady - to zní jako sen :-) A velice se to tomu blíží. Proč tedy "jen" čtyři hvězdy? Vměstnat de facto 4 pohádky do 90-ti minut je dost náročné a já osobně bych docela ocenil, kdyby to klidně bylo ještě trošku více rozvedené (ačkoliv mě sám vypravěč vtipně přesvědčoval že ta omáčka okolo je potřeba osekat). Takhle to trošku působilo jako by se autoři mermomocí snažili napasovat děj na písničky (a ono to tak vlastně trošku bylo...). A navíc maličko ubírá že nedávno se objevila velice povedená adaptace Dvanácti měsíčků, tudíž se člověk přímému porovnání chca-nechca nevyhne. Jako velice pozitivní beru opakované boření čtvrté stěny, to bylo skutečně povedené! Každopádně je to podle mě společně již zmíněnými Dvanácti měsíčky a Andělem Páně jedna z nej českých novodobých pohádek. ()

Tempest

Tak tenhle film je typická svěrákovština. Kdo ho má rád, lze jen doporučit. Komu jeho styl nesedí, ať se tomuto filmu obloukem vyhne. Já ho beru s nadhledem, je přece jenom primárně určen dětem. Je docela fajn, jen ten vlk mně moc neseděl. Hezká pohádka, dětem se bude určitě líbit. ()

Bernard Black

Povahou jsem spíš rapl, já to vím"...Zdeněk Svěrák je pro mne největší žijící Čech(Jára Cimrman promine neb už asi nežije:)a jeho scénáře plné laskavého,inteligentního humoru a lidství zárukou kvality,ale tady jsem poprvé zklamán..na výbornou Lotrando a Zubejda se bohužel absolutně nepodařilo navázat,písničky jen prostoduché a x krát opakované říkanky,humor téměř žádný,o hereckém výkonu Tomáše Kluse raději ani nemluvě(Dyk se s tím popral mnohem lépe,ale o jiném než marketingovém přínosu nemůže být ani řeč)...Po režijní a technické stránce v pořádku,ale pokud chcete vidět"svěrákovskou pohádku"co má"duši"podívejte se na Lotranda,Tři veterány či At žijí duchové...Oblíbené postavy:Pedofilní myslivec,Rapl Dyk,Retardovaná Ježibaba Lábus:) 15.9.14-Anděl ()

eric88

Pánové Svěrákové klobouk dolu. Konečně pohádka, která má hlavu a patu, není uječená jako Troškovy pohádky. ()

Nerdvana

Za co pět? Možná za ty až nechutně chytlavé melodie, které se mi hned záhadně objevily v autě. A taky za český humor, ono ne každá liška může dabovat holuba. A taky že zabití filmového vlka po shlédnutí filmu nedonutí děti, aby se budily ze spaní - malá holčička v sále: "Tati, to bude hustý, že jo?" Tatínek: "Neboj, nebude." - a fakt nebylo. Obsazení taky stojí za zmínku - když má někdo být rapl, tak ho rapl musí hrát a když se má na plátně objevit něžná princezna Růženka, tak by jí neměla hrát afektovaná pubertální rádoby emancipovaná gymnazistka, jak tomu často bývá. A pátá za to, že jsem se fakt bála, aby to hoši nezvorali. Svěrák starší sice mohl trochu ubrat na svých poučkách, ale Svěrák mladší to zas vytáhnul efekty, které jsou na českou pohádku nadstandartní. Inu po těch všech blbostech mám radost, že se bylo na co koukat. ()

rigby

Po delší době hodně sympatická pohádka, která není jen snůškou rádobyhumoru, která má hlavu a patu, a která se může líbit i dospělým. Alespoň já se bavil. Pravda, trochu mě při Šípkové Růžence rušily písničky, ale u Červené Karkulky se to zase obrátilo a nedovedu si ji bez nich představit. Jen s těmi dvanácti měsíčky se jaksi nemohu vypořádat, asi je jich na mě moc. Ale i tak jsem se u šťastného konce usmíval jako malý kluk. Co jiného od rodiny Svěrákových čekat, že... ()

rytir1

Jedině česká kinematografie si může dovolit luxus odmítat kvalitní příběhy pohádek a točit slátaniny. Vždyť ono dnes stačí pár písniček a pár fešáků byznysu a máme pohádku, co na tom, že bez hereckých zkušeností, bez příběhu, Nejvíc mě udivuje ale že z pera pana Svěráka, to bych čekal u něj jasných pět hvězd a ne toto. Nechápu. Těšil jsem se na velké dílo a přišlo akorát velké zklamání. Náš národ přitom dříve tolik slavných pohádek, každá byla zárukou kvality. A dnes nesvede už ani jednu? Sám jsem jednu napsal a tak ať mi nikdo netvrdí, že se mnoho v žánru vymyslet už nedá. Dá. Jenže bohužel za chvíli naše pohádky budou spíše coby zprávy na Primě, kde bude hrát kdejaká miss, ale jakmile dojde k hraní, bude v úzkých. Co ale pak chcete těm dětem před spaním číst a přes den pouštět? ()

easer07

Tři bratři-docela jsem čekal, že to bude lepší, ale budiž. Mohli si odpustit ty veršované scénáře, protože to znělo opravdu a divně a také ty antiherce, herecký výkon, nic moc, ale Johny Deppa, tam dát asi nemohli :) Začátek, docela průšvih. První pohádku zhodnotím kladně a nemám problém. Nejlepší byl Lábus, ten to opravdu oživil. Druhá pohádka byla hodně dlouhá a docela nudná. Toho vlka se jim opravdu nepovedlo napodobit, to už by bylo lepší kdyby tam dali vycpanou kočku, tohle byla hrůza. No a ten konec tý druhý pohádky, tím se to opravdu skazilo, divná babička Jitka Smutná, ale svatbu Piškula+Karkulka bych opravdu nepřežil :) Třetí pohádka byla s jistotou nejpovedenější z těch tří. Dvanáct měsíčků bylo lepší, než sama originální pohádka. Leden, Bolek Polívka mi tam ani nevadil. A macecha také neměla chybu. Konec mohli ještě vyladit, ale to není tak zásadní. Kecání do toho všeho Svěráka staršího, to jen posílilo a ty zvednuté ruce dětí :) Za posledních deset let je to asi nejpovedenější pohádka a dal bych i ty čtyři hvězdy, ale nedopřeju si to, to bych nedokázal udělat a proto třem bratrům uděluji krásné tři hvězdy. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015