Velké ticho

• Česko Velký klid (více)

Brutální vrah Tigrero alias Loco (Klaus Kinski) vede skupinu chamtivých lovců lidí, kteří pronásledují bandu desperátů skrývajících se v zasněžených horách Utahu. Silence (Jean-Louis Trintignant) je němý pistolník, jehož si najme mladá žena Pauline (Vonetta McGee), když Locova banda zavraždí jejího manžela. A Silence rozpoutá boj dobra se zlem pro spravedlnost a pro pomstu... (monolog)

Orlau32

První film, kde největší lump přežije. Film má na DVD i alternativní konec (bez zvuku), kde přežije SILENCIO, kterého hraje LOUIS TRINTIGNANT, herec, kterého jsem v žádném filmu nemilovala, ať hrál jakoukoliv roli. Nevím proč, nedokážu to vysvětlit. Pravda je, že takovou averzi jsem dosud nepocítila k žádnému herci. Ve filmu velmi emociálně působí hudba. Není se co divit, napsal ji Ennio Morricone. Jako motiv zde nevidím nic mimořádného, nevím... ale jsou lepší westerny. Přesto dávám 4* a to proto, že jsou tam záběry kamery, které stojí za to. KLAUS KINSKI - báječný záporák - jako vždy. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 24.4.1992, v pôvodnom znení s titulkami+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = ?.?.199?+ČESKÁ DVD PREMIÉRA: EUROPE PRODUCTION = 15.10.2010, réžia českého znenia (NOVA 1994) = HANA HUSNÍKOVÁ - vydanie do "pošetky".+ČESKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 22.11.2015, réžia českého znenia (ČESKÁ TELEVIZE 2015) = JANOŠ VACULÍK (18.2.2010) ()

movie

Hodně syrový a negativní spaghetti western s koncem, který by si hollywoodská produkce nedovolila a za který má u mě IL GRANDE SILENZIO jednu hvězdu navíc. Vynikající Morriconeho hudba a vlažně odehraná, přesto důstojná zvrácená záporná postava Klause Kinskiho. Tarantino podstatnou většinu tohodle filmu zrecykloval v THE HATEFUL EIGHT. ()

MontyBrogan

Trochu spoiler! Asi najväčší opak filmového happy endu, aký som zatiaľ videl. Horšie to už dopadnúť nemohlo. A zároveň jediný film, ktorý sa mi podarilo stiahnuť vo forme priečinka obsahujúceho ešte jeden menší súbor s názvom: Happy Ending. A v ňom bola logicky pozitívna alternatíva záverečnej scény. Sranda. No ale aby som sa vyjadril aj k filmu, páčilo sa mi prostredie - zasnežené hory, to viem vždy oceniť. A tiež casting. Veľké ticho vlastne stojí a padá na postavách. Kto videl, pochopí, že aj názov sa od toho odvíja. Príbeh je samozrejme tiež dôležitý, ale že by bol nejako sofistikovaný, to sa nedá povedať. Spracovanie mi prišlo dosť béčkové a šablónovité, preto hodnotím ako hodnotím. A tiež tempo nebolo práve najživšie, aj keď by malo byť, nakoľko sa stále niečo dialo. ()

Superpero

Zasněžený western. Drsná krajina tu hraje velkou roli a krásně se na ní kouká. Je tu všechno, co má dobrý western mít. Málomluvný (zde němý :) hrdina, co nikdy nemine cíl, krásná žena a démonický padouch. A k tomu všemu ultra dávka naturalismu. Na konec jsem fakt koukal s otevřenou pusou a v duchu si říkal "wow." Tohle jsem tedy opravdu nečekal! Jako třešnička na dortu je k poslechu servírován Ennio Morricone. K dokonalosti chybí snad jen o něco charismatičtější hlavní hrdina (ne že by tenhle byl špatný). ()

• Natáčelo se v okolí italského horského střediska Cortina d'Ampezzo. (/Pablo)
  • Mimo jiné se film natáčel i v oblasti Alta Badia v Italských Dolomitech. Zejména pak ve vesnicích Badia a San Cassiano. (major.warren)
  • Zbraň, kterou používá Silence (Jean-Louis Trintignant), je pistole Mauser C96 "Broomhandle" v ráži 7.63x25mm. Nasazovací dřevěná pažba slouží zároveň i jako pouzdro pro zbraň. (HectorHagman)

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant