The Borderlands

• USA Final Prayer

Trojica vyšetrovateľov paranormálnych javov prichádza na západ Anglicka do zapadnutej dediny, kde na kopci stojí malý kostolík postavený v roku 1260. Cieľom tímu je prísť na koreň desivému tajomstvu, ktoré sa ukrýva hlboko v útrobách zdanlivo nenápadnej stavby. (sochoking)

J*A*S*M

V první půli (respektive v téměř dvou třetinách stopáže) nepříliš zajímavá, byť docela schopně natočená a zahraná found footage nuda, přerušená jen několika málo tajemnějšími scénami či asi dvěma funkčními, ale lacinými lekačkami. V závěrečné třetině to konečně trochu nabírá na zajímavosti, atmosféra houstne a při dvou závěrečných nočních sekvencích jsem se regulérně bál. A poslední scéna potěšila, takový docela nečekaný černohumor, i když na místě postav bych se asi moc nesmál. Nadšením každopádně neskáču, ale za tu koncovku budiž slabší tři hvězdy. ()

tXtX

Nečakane kvalitný, atmosferický a svojim spôsobom aj inteligentný found footage z Anglicka. V hlavnej úlohe tentoraz nie sú škriekajúci tínedžeri s roztrasenými kamerami ale dospelí, racionálne uvažujúci chlapi, čo aspoň z časti pridáva na serióznosti celého projektu. Na začiatku film trošku napína a zároveň mätie. Až do cca polovice som stále netušil o čo vlastne ide, a či sa budú diať paranormálne javy v ich dome (v ktorom sú rozmiestnené kamery - zbytočne) alebo niekde úplne inde. Našťastie sa potvrdila tá druhá možnosť. Kostol, v ktorom sa toho udeje podstatne dosť, je v noci fakt hnusný.. hnusne creepy. Zvuky plačúcich detí, vrzganie a šeptanie vie v človeku skutočne prebudiť pocit strachu, brr, tam by som teda nevliezol ani omylom. A čo sa konca týka.. no, nechajte sa prekvapiť. Len podotknem, že neveriaci ľudia, ktorí sa v týchto náboženských veciach neorientujú to zrejme na prvý krát nepochopia (tiež som jeden z nich). No kto má záujem, vysvetlenie si na nete ľahko nájde.. 80% ()

*CARNIFEX*

Skupinka vyšetrovateľov paranormálnych javov prichádza do jedného z Anglických vidiekov, aby preskúmala starší kostol, v ktorom podľa vyjadrenia miestneho farára a niekoľkých svedkov, dochádza k nevysvetliteľným udalostiam. Nič v zlom (ospravedlňujem sa všetkým veriacim na ČSFD), ale prví dvaja farári, ktorí sa v snímku objavia, pôsobia ako čistí, ukážkoví "pedaci". Nuž ale, odosobníme sa od tejto problematiky, ktorá zaplavuje tento svet ako "mor" a poďme hodnotiť čo sme videli, respektíve nevideli. Hororové prvky, ako lakačky, či pohyb predmetov pôsobia veľmi lacno a navyše by sa zmestili do 5 minútového kraťasu. Ja som osobne veľkým fanúšikom "FF", ale toto sa napriek celkom dobrému nápadu, veľmi nepodarilo. Vyjadril by som sa aj k "skrytej" myšlienke samotného filmu, ale to by bolo rúhanie a zrejme by ma podaktorí užívatelia aj preklínali (čo by nemali, lebo aj to je hriech, tak nato myslite, lebo skončíte v pekle :D). Inteligenciu naši vyšetrovatelia veľmi nepobrali. SPOILER: Tie dvere by som našiel po 20 minútach. Podaktorí fanúšikovia hororu možno aj skôr ;) Navyše keď niekto pred Vami "akože" uniká, pričom ste ho predtým videli mŕtveho - "kur*a" nechoďte za ním! Je dosť možné že Vás vedie Vás do záhuby! Záver síce "akčnejší" a pomerne nápaditý, no tak či onak, o zázrak sa nejedná - 35%. ()

Majoslav11 odpad!

"I have a new Master now !" Ehm, úprimne obdivujem užívateľov, ktorý tomuto dokázali dať aspoň jednu hviezdu. Naozaj neviem, čo v roku 2013 dokázal tento film zaujímavé priniesť. Pripomínalo mi to hneď niekoľko found footage hororov, ktoré som už mal možnosť vidieť. Jedna veľká nezaujímavá a nestrašidelná nuda. ()

Nettrass

Film má stěží hodnotu somálského oběda. Co mne však u něj nadchlo byly titulky: -,,Nevím o Vás vole, ale já se těšíš na setkání nějaké opravdu kabelové hovno,,. ,,Kde je Vaše hlava vačky?,, -,,Byl jsem na sobě dolu dva dny již a já si sotva všimnete je tam ještě, nebudu nosit to na záchodě, ne pokud WC pláče krev, nebo tak něco,,. ,,Jsi bída vnitřnosti!,, Tyto úžasné dialogy udrželi mou pozornost a výrazně pozvedli mé nadšení z filmu. ()

• Film bol dokončený iba pár dní pred jeho premiérou na FrightFest 2013, v Londýne. (BoredKid)
  • Film sa natáčal v mestách Chislehurst, Londýn (podzemné tunely), West Ogwell Church, Ogwell a Devon (exteriér a interiér kostola). (BoredKid)