Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (Cinemart)

Anderton

Domov Perregrínky je taký príjemný, pozerateľný rodinný film, najlepšie na nedeľné popoludnie v telke. Na čom vážne nie je v podstate nič zlé, ak by sa k niečomu podobnému "neznížil" jeden z najväčších vizionárov Hollywoodu. Čo sa stalo, že taká bitka kostlivcov s monštrami a deckami je absolútne nudná a pomrkávanie na diváka, že Burton tu v skutočnosti vzdáva hold Harryhausenovi, je proste iba pózou, to dúfam nevie ani samotný režisér. Predpokladám, že film urobiť family friendly bolo rozhodnutím štúdia a Tim sa len viezol. Dlhá expozícia navnadila, druhá tretina v domove miestami okúzlila, miestami nudila a záverečná časť je čistý bordel v akomkoľvek zmysle slova. Takže budem miernejší a výsledné hodnotenie patrí rodinnému komernčému filmu a nie autorskému Burtonovmu počinu. ()

Jezinka.Jezinka

První kniha mě svého času zaujala už obalem a protože jsem jí listovala v knihkupectví opravdu dlouho, dostala jsem ji nakonec darem (od maminky, nikoli od velkorysého knihkupce), pak ale nebyl čas a mezi tím vyšel druhý a třetí díl, které se v mé knihovně ubytovaly rovněž (tentokrát jsem se už obdarovala sama). Chystal se film a já se těšila, trailer vypadal slibně, jenže pak se ozval hlásek čtenáře: "Nebylo by lepší si nejdřív přečíst ty knížky? Když už je všechny máš doma, dávalo by to smysl. Víš, jak to bývá se zfilmovanými knihami." Podívala jsem se na komentáře a bylo rozhodnuto, nejdřív si přečtu knihy. Toto rozhodnutí oddálilo film o půl druhého týdne, kteroužto dobu jsem ve volných chvílích trávila s úžasně čtivými knížkami. Potom jsem se podívala na film, který je vizuálně oslnivý, dokonce se objeví veverka!, což je taky to jediné pozitivní, co film nabízí. Zmatení hlavního hrdiny, vyvíjející se milostný vztah, okouzlení z neznámých světů, stupňující se napětí, chemie vznikající lásky ale i přátelských pout, nic z toho ve filmu není. Záměna schopností některých postav, naprosto jiný vzhled a charakter dalších, to všechno jsou malicherné ptákoviny, že film naprosto zahodil ambice na to dosáhnout poutavostí úrovně své předlohy, je chyba velká jako Británie. Pořád je tam tedy ta veverka, ale upřímně, s tímhle kladem by bylo lepší podívat se na dokument o veverkách. ()

dr.horrible

Má to všetko čo má mať správna burtonovka a možno aj niečo naviac. Akurát, že Burton už od Sweeneyho Todda nedokázal vdýchnuť život jedinej postave. Neviem jak to lepšie vyjadriť; proste film, čo mal nato byť kult, keby aspoň minimálne fungoval v emocionálnej rovine. Nie je to tam, nie je tam spätná väzba, nie je tam ani ten kúsok nostalgie za vecami ktoré ste nazažili (ako v závere Alenky), a ten pocit, s ktorým ma Timove filmy sprevádzali celé detstvo, ten už asi nezažijem nikdy. Pár dní po zhliadnutí už si vlastne detailnejšie vybavujem iba Jacksonovho záporáka. No, ale furt je to film Tima Burtona... 75% ()

classic

Čakal som v podstate viac, ako sa mi dostalo, lenže som zistil, že tento snímok, je viac - menej určený deckám do 15. rokov, inak si myslím, že ktorých sa to netýka, budú poriadne znudení, ako aj ja ! Niekedy ma zaujali pekné vizuálne scény, za doprovodu krásnej Evy Zelenej, ktorá si zopakovala spoluprácu, s kedysi mojou osobou rešpektovaným Timom Burtonom, t. j - po Temných tieňoch, vtedy tam boli tiež obľúbení Johnny Depp a Timova žena, Helena Bonham Carter, ( poznámka, nevidel som túto vec, ktorá mi napovedá, že ani toto nie je bohviečo ? ). Už som naznačil, že sa vo svojej novinke zaobišiel bez nich, ale ak by som mohol napovedať, tak naposledy táto trojica priniesla skutočne skvelý film, spred 9. rokov, a la - Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street, pamätám si, že som bol na ňom v THEATRE, ale mal som vtedy určite lepšie pocity, ako včera ! Samo za seba hovorí moje stopercentné hodnotenie ! Skrátka, ani Johnny, a ani Tim, už nie sú, čo bývali... 90. roky, tie sú dávno preč ! Najnovší film T. B. , je nemastný - neslaný, s príliš nudnými hercami, najmä Samuel L. Jackson, nie je moc spoľahlivý, kvalitný herec, a tak jeho výkon, je vo veľa prípadoch, dosť trápny, až to bolí, z Asu Butterfielda, asi nový DiCaprio nikdy nebude, ostatní podivní budú stále podivní, blondínka vo filme, Ella Purnell, si už zahrala v pár snímkoch, ale mala by si dávať bacha, kam nabudúce zamieri, lebo by jej mohla byť škoda. Výsledný dojem kazí i blbý dabing, ktorý to úplne zabil ! Neľutujem, že som za to zaplatil, maximálne ľutujem toho, že som bol vo výslednom dojme, sklamaný... PS : Finále v anglickom Blackpoole mi pripomenulo starodávnu klasiku Jason and the Argonauts, čiže bitka kostlivcov, ktorá má šmrnc. De - facto, za tento záver, sa hanbiť nikto nemusí, alebo aj scény s loďou, či s nacistickým lietadlom, ktoré sa chystá zhodiť bombu na sirotinec, to všetko sú vynikajúce zábery, ktoré sa mi dostali pod kožu... No, ostatné filmové zložky majú niekoľko KAZOV... ()

Morien

V magické době filmů, kterým se skoro vždy podaří mě něčím rozčílit, přichází tento osvěžující film, který mne jenom nebavil a přišel mi prostě nijaký. Už o knize jsem si myslela, že vypadá jako pěkný nápad proměněný v nepříliš dobrý příběh, a film tento dojem jenom posiluje. A nejsmutnější ze všeho mi asi připadá, jak neinspirovaný se Tim Burton zdá. Psychedeličtí kostlivci ano, děkuji pěkně, ale ve zbytku filmu jako by on i jeho štáb zapomněli na své řemeslo. Dostala jsem dvě hodiny, ve kterých se pocitově skoro nic nestalo, a když už se něco dělo, však víte: láska, nenávist, přátelství, fascinace, strach o přežití, tak to nedostalo patřičný čas, aby to mohlo zasáhnout srdce. ()

• Tim Burton hrá muža na kolotoči v zábavnom parku, ktorého zasiahne dekorácia kostlivca. Svoje cameo odôvodnil tým, že na konci natáčania nemala produkcia na výber, pretože jej dochádzal rozpočet, taktiež nemali dostupný štáb a nezískali oficiálne povolenie na natáčanie v danej lokalite, preto sa ich vždy zopár vkradlo na kolotoče na pár jázd. Z móla boli nútení niekoľkokrát odísť. (nirvana91)
  • Grafici nechali na plakátu skrytý vtip. Jde o přidané vikýřové okno sirotčince (ve filmu má jen dvě). Díky tomu a vlasům Evy Green (slečna Peregrinová) to vypadá, jako by se dům usmíval. (SLOTH)
  • Tim Burton popísal postavu slečny Peregrinovej (Eva Green) ako "strašidelnú Mary Poppins", ktorá mala tiež schopnosť premeniť sa na vtáka. (belinko)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona