Predestination

• Česko Paradox času (více)

misstake

Neuvěřitelné, jak dlouho mi tenhle nenápadný film unikal. A v podstatě jde o jeden z kanonických filmů o cestování časem. Komorní hříčka, která z mála dokáže vykřesat hodně. Smíchejte dohromady Johna Connora s Marty Mc Flyem a Looperem, přidejte spoustu paradoxů a porušení veškerých zákonů o cestování časem a dostanete tuhle parádičku. ()

bloodcountes

Naprostá lahůdka, delikatesa, žrádýlko! Fantastická práce s časem, nepamatuju si, že bych někdy v tomto odvětví sci-fi viděla/četla něco podobně komplikovanýho, provázanýho a přitom dokonale fungujícího. Na rozdíl třeba od Počátku bylo tohle polopatický a člověk si dával dohromady dvě a dvě od začátku filmu, ale přesto to bylo pořád zábavný, protože se vynořovaly nové a nové vrstvy a všechno to do sebe perfektně zapadalo jako kolečka ve švýcarských hodinkách. Fakt paráda. Herce asi hodnotit moc nebudu, žádné velké výkony se nekonaly, ale byli sympatičtí a funkční (Ethan nejstarší byl fakt luxusní:), hudba byla místy až úplně výborná. Skvěle podaná všechna prostředí a jejich atmosféra, potěšily taky občasné nádherné vizuální obrazy. Za nadšení, který ve mě film vyvolal, si zaslouží i tu pátou star. ()

Fary

Příběhově skvěle vymyšlená zápletka s cestováním v čase. Snad jen ten konec je trochu (moc) odfláknutý, ale faktem je, že domyslet, jak z tohohle ven už by chtělo jó fištróna. Takže vám na konci zbyte ona obligátní otázka - kde se vzalo vejce/slepice? ()

fantasmic

Film, ktorý vlastne nemá začiatok ani koniec. Celú dobu sa príbeh motá v kruhu, tá metafora s hadom ktorý pojedá sám seba je na mieste. Po záverečných titulkoch som si povedal, že to bolo celkom pekne strávených 90 minút, ale vôbec si nie som istý čo to celé dávalo zmysel :) ()

Hanys_

Ikdyž jsem se v tom chvílemi ztrácel, nacházel a následně úplně zabloudil, tak to bylo fain. Prostě hodně dobře zahrané komorní drama se skoky v čase. Ale s vyšším hodnocením počkám až po dalších reprízách, kdy snad tuhle úchylárnu pochopím trochu víc. Sarah Snook hodně dobrá. 6.5/10 ()

KoRner

Neuveriteľne komplikovaný príbeh idúci z jedného dejového twistu k druhému. Ale koniec som čakal nejaký väčší, ten ma vlastne iba posunul zase na začiatok. Celý dej je iba otázka za otázkou, ale bez poriadnej odpovede. ()

panWolf

No ,takže 4 hvězdy za atmosféru,ta byla excelentní. Jinak jsem v tom měl taky trochu hokej. Takže co- slepice,vejce nebo kohout? ()

SpaceOdyseus

Skvele odvypraveny pribeh o cestovani v case s peclive budovanou atmosferou, kterou film neztrati az do zaverecnych titulku. Coz je pri netradicnim zpusobu podani deje uctyhodne. Ustredni dvojka je vyborne obsazena i povidaci pasaze jim odsypaji skvele, to je ale zasluhou i skvele rezie. Jedno z nej scifi roku. ()

ti88na

Mám zmiešané pocity. Časové paradoxy som si obľúbila, vizuálne triky mi vôbec nechýbali, dĺžka bola tak akurát, scenár zaujímavý. Lenže vo výsledku mi film prišiel viac zvrátený, obsadenie mi veľmi nesadlo a bolo to dosť zvláštne vyskladané, takže na mieste, kde som mala urobiť woooow, som už vedela čo je vo veci. Okrem toho ma film vôbec nevtiahol a hoci si Predestination priam pýta, aby si ho človek pozrel znovu, nie je natoľko dobrý, aby som to urobila. A prvých asi 30 minút je tak divných, že vás to láka vypnúť a pozrieť si niečo iné. ()

HArna

Celou dobu jsem čekal, že něco velkýho příjde. No a ono se nic nestane. Pointa vám dojde poměrně rychle. Hawke mě do této role neseděl, ale zase to poměřně odsýpalo. 50% ()

Stružák

Teda musím uznat, že těch časovejch smyček a nelogičností tam bylo fakt kotel. Ale to už člověk tak nějak u podobnýho filmu čeká... Místy byl děj a scénář tak zmatlanej, až to bylo vtipný. Čili přesto, že si myslím, že je celej film nehorázná ptákovina, docela jsem se bavil. :-) ()

Krabak

Normálně bych to hodnotil 4mi *, ale když nad tím člověk uvažuje, tak se Janek nemohl nikdy narodit a nemohl nikdy existovat, když pocházel ze sebe sama... Škoda, tahle myšlenka mi ten film dost kazí :-/ --->60% ()

Corpsegrinder

Rozhodně jeden ze zajímavějších snímků na téma cestování časem. Pokud nejste fanoušci tohohle žánru tak se do toho ani nepouštějte protože tenhle film má dokonce na Wikipedii svojí vlastní tabulku časovejch linek a událostí :)) Má to takovou zvláštní skoro až surrealistickou atmosféru a ten příběh je vážně totální šílenost která se jen tak nevidí. Nenechte si tenhle film ujít. ()

Ripley

Film by se mohl jmenovat WTF!Hodinu poslouchám nevěrohodný,místy nechtěně humorný příběh ošklivky s koulema,abych se na konci filmu dozvěděl,že všechno je úplně jinak a bylo mi jedno jak.Herectví nevěrohodné.Sarah Snook je totální dřevo a Hawke předvádí svůj tradiční průměr.Nicméně věřím,že na podruhé,když už divák ví vo co gou,by to nemuselo být tak špatné.Napoprvé bylo.Plusy jen za retro výpravu a kameru. ()

irigi

Přidávám do velmi krátké sbírky filmů, kde mají cestování časem zvládnuté konzistentně. (12 opic, Tenet, velká část seriálu Dark, Primer). Za to dávám hvězdu navíc k jinak čtyřhvězdovému filmu. ()

Adramelech odpad!

Nemohu si pomoci, ale působí to na mě tak trochu jako neomarxistická propagace transsexuálů. Ale možná jsem jen alergický na to, jak se nám současná média snaží vymývat mozky, a že tvůrcům filmu křivdím. Třeba to tak nemysleli. Každopádně se pokusím hodnotit film bez předsudků: Logika děje všemožně skřípe. Barman, z něhož se vyklube agent s horkou vodou, disponuje strojem času v houslovém pouzdru – no to si z nás snad někdo dělá srandu. Jinak po většinu filmu sledujeme hlavně dějové propletence vznikající v důsledku cestování časem sem a tam, ale tyto jsou bohužel vesměs nezáživné; většinou se tam jenom kecá. Zamotanost děje ještě neznamená, že je film dobrý. Psychologicky je to hluboké, jako když se kočka vychčije na záhon, akčních scén je minimum a zcela chybí humorné hlášky, které mnohdy dokážou povznést nebo aspoň učinit stravitelnějším i celkově slabší filmové dílo. Nelíbilo se mi to. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?