Reklama

Reklama

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (723)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

"THIS IS SPA-er-EGYPT!" Jo, je to blbina, leč zcela a naprosto v tom sympatickém smyslu, kdy si člověk (tedy já) netrhá zoufalstvím vlasy jako u nového Souboje a Hněvu titánů. Vizuálem mne sice až tak neuhranul (na to ty morfy a zbroje příliš připomínají komiks), ale jinak je to takové sympatické jednoduché erpégéčko, kde se postupně rozrůstající (anebo zmenšující) výprava plahočí za hrdinským kvestem, přičemž si jednotlivé postavy řeší celkem vtipně vztahy mezi sebou. Předvídatelné až běda, přesto to funguje. A navíc, co si budeme namlouvat, bohyně lásky je vskutku božská. Krom toho mne potěšil Geoffrey Rush, jeho bůh Slunce Re má tu správnou božskou auru jako měl Zeus Lawrence Oliviera ve starých Titánech. Update: Po porovnání s Warcraftem dospívám k závěru, že se mi to vlastně líbilo víc, zeleným jsem nadělil ***, takže tady zvednu. ()

Vitex 

všechny recenze uživatele

Roztomile přiblblý film, který porušuje jakože-pravidla svého fikčního světa, respektive dlouho se tváří, že nějaká pravidla má, ale když pak přizná asi kolem 80. minuty barvu, začíná to být už jen čirá (nadále stejně přiblblá) radost. Dialogy jsou naštěstí napsané dostatečně pitomě, že se jim dá smát a film vnímat jako komedii. 3D to je patrně jen proto, aby lépe vyniklo poprsí ženských postav. Výtvarně krásně pojatí hadi a démoni. Bavil jsem se :-) ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Mimo kategorii pohádek pro děti, kdesi na rozhraní říše pohádek pro adolescenty a dospělé, se zabydlela pohádka nová, ovšem s námětem starým, stařičkým, dokonce si troufám říct, že prastarým. Čeho je člověk schopen pro lásku a to i v konfrontaci s Bohem, v Egyptě pochopitelně ne s jedním, ale s celým nepřehledným zástupem, kdy v organizaci práce je chaos, jednotliví Bozi se rádi maskují, zasahují si do kompetencí, sourozenci se běžně žení a množí mezi sebou, nikdo neví, kdo je čí otec, matka, teta či babička a nad kterou vnitřností danou do hrnce má který z nich mít dozor. Z řečeného je zřejmé, že vzhledem k obecnému chaosu je v této požehnané zemi nejmocnějším Bohem Seth, který, zcela logicky a přirozeně, chce vládnout i oficiálně. Každý mocenský zvrat s sebou nese jistou dávku násilí a dalšího chaosu, což v daném případě posiluje moc samozvaného vládce. V takto pojaté vyprávěnce, ze které dýchá počítačová animace, se dočkáte božsky krásných žen (dobře, tak jedné), lidsky pochopitelných Bohyň, charismatických kladných i záporných hrdinů lidské i božské podstaty (už vidím zas ty mužské názory na představitele hlavního hrdiny, kteří ho kvůli jemným líbivým rysům deklasují na trapného buzíka, takže chlapci, přijměte to, že po světě chodí i jedinci pohlednější než vy a na mužnosti jim to neubírá a prostě se s tím smiřte) a hlavně dobrodružně romantického příběhu. Souboje jsou místy chaotické a nepřehledné, ale upřímně, to je i hokejový zápas a na to se natěšeně dívá většina národa, nevím, proč by to najednou mělo vadit. Vtipy jsou záměrné ("Ó, velký Ra, Bože Slunce a nebes, já, Hor, syn Usirův přicházím s prosbou ... dědečku, potřebuji pomoc!") a nezavánějí trapností, osobně se domnívám, že stejně záměrné jsou i ty scény, které asociují 300: Bitvu u Thermpyl. Pokud nečekáte duchovní hlubiny a dokument o Starověkem Egyptu (pokud čekáte, je chyba na vaší straně), můžete vypnout a skvěle se bavit. Pokud čekáte něco s hlubokým filosofickým podtextem, jděte na jiný film a ušetříte si zklamání. Jen na okraj - ty nejhezčí modré oči skutečně nemá Hor, ať si je třeba tisíckrát Bohem. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Snímka Gods of Egypt predovšetkým trpí určitou dávkou schizofrénie, pretože nevie, koho chce vlastne osloviť. Jednoduchý a tuctový príbeh a u nás i dabing je vhodný pre deti do 15 rokov, romantická linka zaujme ženy milujúce červenú knižnicu, rodinné dráma osloví čitateľa Shakespeara a vizuálna a akčná stránka nadchne milovníkov jednoduchých akčných popcornoviek. Jednoducho povedané, každý z vymenovaných táborov bude vychvaľovať a nadávať na niečo iné, ale vo výsledku nebude úplne spokojný ani jeden. Bohovia Egypta sú skrátka hnusná digitálne vtákovina, ktorá ak od nej čakáte aspoň zmysluplnú zábavu na necelé dve hodiny, vás nesmierne sklame. Bezbrehé prznenie egyptského odkazu odpudivo komponované dobrodružnou stránkou, ktorú nezachráni ani papierový herecký potenciál, ktorý skrýva jeho obsadenie. Väčšina hrá ako na nácviku, z Brentona Thwaitesa sa ani tentoraz nestane herecká hviezda a táto hovadina skončí za pár mesiacov v prepadlisku dejín, kde po nej už nikto ani neštekne. Čo je jedine dobre. ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Sympatický únik od všech těch sofistikovaných velkofilmů, ve kterých se zrcadlí současný trend dělat temné a trýznivé drama i z příběhu, ve kterém po nebi lítá panák s červenou pláštěnkou a kudrlinkou. Všichni teď chtějí dělat to co Nolan a najednou tu je Proyas s barevným velkofilmem, který před psychologií upřednostňuje rozjívenost a fantasmagorii, která mě bavila opravdu po celou dobu a film mi velmi rychle utekl. Herci jsou moc fajn, i když nemají co hrát, akce divoká a nijak oslňující, ale zase zrežírovaná pevnou rukou, a když už to někdy nedává moc smysl, pořád je se na co dívat. Z toho světa přecházejí oči a ani nevadí, že triky zrovna nejsou na nejvyšší úrovni. Však i starý Souboj titánů ve své době vypadal zastarale, ale měl své kouzlo. A něco podobného pro mě představují i Bohové Egypta...hravou pohádku plnou atrakcí, která nenudí, a na kterou se pro její chyby snad ani nedá zlobit, nakolik je upřímně přímočará ve svém vyprávění. A tohle má navíc i fantasticky přestřelené scény s Geoffrey Rushem, které mě bavily snad ze všeho nejvíc. Hezké osvěžení v té změti komiksových bijáků, které se bojí vystoupit z komfortní zóny a přežírají davy stále tím samým. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (14)

  • Nikolaj Coster-Waldau hraje v seriálu Hra o trůny (od r. 2011) postavu Jamieho Lannistera, kterému se říká Králokat. Znakem Lannisterů je přitom lev - lev, který zabil krále. Ve filmuBohové Egypta si zahrál Hóra - krále, který zabil lva. (ArsenalEagle)
  • Prvý film natáčaný novými objektívmi série Primo 70 od Panavisionu. (beso74)

Související novinky

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (více)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (více)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)

Reklama

Reklama