Režie:
Andrzej WajdaScénář:
Andrzej WajdaHudba:
Wojciech KilarHrají:
Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Kalina Jędrusik, Anna Nehrebecka, Bożena Dykiel, Andrzej Szalawski, Stanisław Igar (více)Obsahy(1)
Príbeh odohrávajúci sa v Lodži okolo roku 1880, ktorého hrdinami sú traja priatelia: Poliak, Nemec a žid. I oni sa chcú podieľať na hospodárskom zázraku a sú preto schopní obetovať všetky ideály a morálne zábrany. Režisér v jednom zo svojich najpôsobivejších diel, ktoré je prepisom rovnomenného románu nositeľa Nobelovej ceny W. S. Reymonta, v naturalistických obrazoch predvádza rozvoj a dôsledky industrializácie a zároveň detailne portrétuje dobu, v ktorej udávajú tón karieristi. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Daniel Olbrychski
Polsko
Nejlepší filmy:
Gibel imperii (2005) (seriál)
Země zaslíbená (1974)
Potopa (1974)
Wojciech Pszoniak
Polsko
Nejlepší filmy:
Korczak (1990)
Země zaslíbená (1974)
Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl (2011)
Andrzej Seweryn
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Francouzská revoluce (1989) (TV film)
Země zaslíbená (1974)
Kalina Jędrusik
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Dvojí život Veroniky (1991)
Hanussen (1988)
Anna Nehrebecka
Polsko
Nejlepší filmy:
Život je úžasný (2013)
Země zaslíbená (1974)
Rodinný život (1970)
Bożena Dykiel
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Mastičkář (1981)
Výslech (1982)
Andrzej Szalawski
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Mastičkář (1981)
Bez konce (1985)
Stanisław Igar
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Noční můry (1978)
Franciszek Pieczka
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Potopa (1974)
Ten, co hraje z talíře (1995)
Kazimierz Opaliński
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Potopa (1974)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Andrzej Łapicki
Lotyšsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Slečny z Vlčí (1979)
Zakázané písničky (1946)
Wojciech Siemion
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Rodný list (1961)
Eroica (1957)
Tadeusz Białoszczyński
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Slečny z Vlčí (1979)
Křižáci (1960)
Zbigniew Zapasiewicz
Polsko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Země zaslíbená (1974)
Krátký film o zabíjení (1987)
Jerzy Nowak
Polsko
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Amatér (1979)
Země zaslíbená (1974)
Piotr Fronczewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Mastičkář (1981)
Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl (2011)
Jerzy Zelnik
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Tančící jestřáb (1977)
Krajina po bitvě (1970)
Maciej Góraj
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Pamatuj si své jméno! (1974)
Na stříbrném glóbu (1988)
Grażyna Michalska
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Włodzimierz Boruński
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Lekce mrtvého jazyka (1979)
Personál (1975) (TV film)