Reklama

Reklama

Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech

  • Japonsko Ruróni Kenšin: Kjóto taika hen (více)

VOD (1)

Válečník Kenšin Himura, který se zřekl násilí, se zdráhavě pouští do boje se zločinným zabijákem, který chce za pomoci nájemných vrahů svrhnout vládu císaře Meidžiho. (Netflix)

Recenze (55)

Flopik 

všechny recenze uživatele

Po prvej časti som presne vedel do čoho idem a bavil som teda skvelo. Príbeh je síce stále jednoduchý no nový záporák, ktorý vyzerá ako múmia sa mi páči a na jeho stret s Kenšinom si síce budeme musieť počkať, ale o to viac sa teším na tretiu časť. Rovnako akčné, rovnako celý film nadávam prečo hlavný hrdina má tupú katanu. Ale súboje som si teda užil, natočené je to krásne a finále (myslím to na lodi) ma prinútilo dať aj 5*. Táto série sa mi začína páčiť a tak sa teším ďalšej časti. Pomaly sa mi páči už aj soundtrack takže super. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Dvojka mě hned od začátku bavila více – asi jsem už věděl, co přesně čekat. Nemusela se zaobírat definováním postav, přestože je provedla určitým vývojem při překonávání jejich pochybností, jen pokračovala ve vybrušování pohledného, výpravného "live-anime" stylu. Především se však vytasila s přímočařejší zápletkou, která představila skupinku komiksových padouchů, pohrála si s dynamickou akcí na cestě k nim (a v hořícím Kjótu), sem tam zamudrovala o nových pořádcích… a dokončení příště. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Druhý Ruróni Kenšin trpí klasickým neduhem prostředních dílů. Chybí mu uzavřený dějový oblouk a slouží zejména jako prolog k očekávanému velkému finále. Z toho důvodu spíše seznamuje s okolím, dokresluje motivace a dějová pozadí a v neposlední řadě přivádí na scénu větší množství nových postav. Oproti jedničce hraje na o poznání temnější notu. Pár humorných miniscének se sice dočkáme i tentokrát, ale celkové vyznění je o mnoho vážnější a vzdálenější animovanému světu. Toto zvážnění je třeba dobře vidět na postavě hlavního záporáka. Místo přehnaně slizkého Takedy doprovázeného veselým hudebním doprovodem je tu tajemný a s mnohem větším odstupem sledovaný (protože je třeba schovávat trumfy do závěru trilogie) Šišio, který chce prostě "jen" vládnout. Podobně jako u jedničky se však jedná o audiovizuálně velmi zdařilé dílo, které má relativně dobré tempo. Trošku zamrzí minimum opravdu zdařilých akčních scén, nicméně jako návnada na následující epizodu to funguje obstojně. Příjemným překvapením je Rjúnosuke Kamiki, který postupně ukazuje, že je schopen zvládat více hereckých poloh a pomaličku se dere mezi japonskou hereckou elitu. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Kyoto Inferno sa mi páčilo o niečo menej, než prvý diel. Možno za to môže relatívne nezaujímavý antagonista a nezáživné súboje, ale v poslednej tretine to strácalo šmrnc a pre mňa to je len tá istá, stále sa opakujúca vec. Zvyšok je samozrejme fajn, no vo výsledku to vidím tak na tri. Snáď ma tretí diel ohúri viac. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ANIŽ BYCH NĚKOHO ZABIL, BUDU SE SNAŽIT OCHRÁNIT TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VYBUDOVAT NOVOU ÉRU…“ /// Druhej díl trilogie je typickej druhej díl. Samuraj rozjímá mezi starou a novou dobou a příběh dostává přednost před krveprolitím. Navíc jde o adaptaci manga komiksu, takže se mi to zdá spíš takový týnejdžerský, než hodnověrný. Když dojde na katany, je na co čučet, ale spíš jde o rozvleklejší pohádku, která má gradovat bitvou o Kjóto, ve který se dočkáme akrobatickejch kousků, ohně, všech možnejch variant soubojů a tragický romantiky. Na mě je ta bitva – při celkový délce filmu, moc krátká. Ovšem bejt mladej Japonec, rvu tam čtyřku! Sumimasen! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju mango. Vlastně manga. Komiks. 2.) Musím balit. Nastal čas povolat 10 katan. 3.) Thx za titule ,,Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Společné natáčení dvojice snímků - Rurouni Kenshin: The End Of A Legend Arc (2014) a Rurouni Kenshin: The Great Kyoto Fire Arc (2014) - odstartovalo 1. 7. 2013 a skončilo 27. 12. 2013. Mezi filmovými lokacemi se objevují japonské prefektury Ibaraki, Jamagata, Kumamoto, prefektura Šiga, Hjógo, Kjóto, Nagano, Točigi, Čiba, Kanagawa a nakonec i město Tokyo. K potřebě filmařů se během natáčení snímku využilo nad 5 tis. hereckých dobrovolníků. (Conspi)

Reklama

Reklama