Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $514,755▐ jednoznačne pekná pocta, dokument v rámci výpovede zaujme, ponúkne silné hokejové a súkromné momentky, má to zimomriavkovú atmosféru, veru emóciám sa nedá vyhnúť, samozrejme že u každého záleží aj na uhle pohľadu filmového fanúšika ako moc obdivoval tohto človeka - hokejistu, podľa toho mu aj niečo môže dokument ponúknuť, minimálne krásne spomienky na legendu nášho hokeja, u mňa veľká spokojnosť /videl v kine: 100%/ ()

Indy

Pre každého slovenského hokejového fanúšika povinnosť. Najviac pobavili Demitrove ukrivdené reči po vyradení Dukly Trenčín bratislavským Slovanom v semifinále slovenskej extraligy počas výluky NHL. Medzi zimomriavkové momenty zas patria časti o olympiáde vo Vancouvri a jeho rozlúčka po zápase s Dánskom po nevydarených majstrovstvách v Bratislave 2011. Hodnotenie je možno nadhodnotené, ale ako veľký fanúšik hokeja nemôžem inak :) 9/10 ()

jirijost

Já jsem pracoval, byl jsem u St. Louis Blues a mojí hlavní úlohou byla Evropa, sledovat talenty kteří tu hrají. Byl jsem na hokeji a hráli jsme s Ottawou. Upoutal mě tam nějaký hráč, říkám kdo je ten hráč? Nebyl často na ledě ale když byl, prostě to mělo hlavu a patu, vždy něco vytvořil. Demitra, Demitra co toto je? Tak hned jsem otevřel naše statistiky a vidím že Slovák waaau! - Peter Šťastný Krásná vzpomínka na tohoto fantastického hráče. Bylo by hezké kdyby se něco podobného udělalo i pro tu českou trojku. Některé věci jsem vůbec nevěděl, například to že měsíc před osudnou nehodou přemýšlel o konci kariéry. Což teď zní teda hodně smutně. Na konci jsem slzy opravdu neudržel ale to asi žádný fanda hokeje. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Zagros

Pavol Demitra byl skvělý hokejista a pozoruhodná osobnost, která nedokázala prohrávat. Což v rámci sportu musí mít člověk v sobě. Navíc je dokument natočen řemeslně výborně. Je dobře poskládán, vystupuje v něm hodně jeho přátel a jsou skvěle vybrány zlomové momenty. Hodnocení nemůže být nižší než silné čtyři hvězdy a od velkých fanoušků hokeje, případně přímo od Slováků přiletí jistě často i ta poslední hvězda. Velké události dělají velké osobnosti. Ta letecká tragédie dodává dokumentu a jeho životu vůbec až nádech dramatu antických rozměrů. Jde vlastně i o výpověď silné slovenské hokejové generace (Bartečko, Višňovský, Handzuš, Hossa, Gáborík, Šatan, Chára)... znal jsem téměř celý reprezentační tým Slováků. Nyní, při vší úctě k současným hokejistům, neznám nikoho. ()

peiton

U mňa stále len priemerný dokument o nadpriemernej hokejovej legende nám líči jeho osudovú cestu až na vrchol jeho kariéry.Nebyť jej,tak by bolo možno všetko celkom inak,..možno.V našich končinách je tento dokument nevídanou raritou.Dobrá myšlienka,alebo ako praví podtitul dokumentu pocta jednému hviezdnemu športovcovi.***/****. ()

• V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)
  • V piatok 5. septembra 2014 sa v telocvični školy Paľa Demitru v Dubnici nad Váhom, kde hokejista odštartoval športovú kariéru, konala špeciálna predpremiéra. Ešte predtým však tvorcovia filmu zorganizovali letné premietanie pre hokejistov hrajúcich v NHL, keďže v čase premiéry mali klubové povinnosti. (kacer4)
  • Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

PF 2015

PF 2015