Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

marketcsfd

Na film jsem narazila nahodou a hodně příjemná podívana. Dokonce jsem po doporučení zkoukla i the way což je na stejny princip - ale mě tohle dostalo víc. Super doporučuji zkouknout když si chcete užít v klidu film, který vas pohltí. Rozhodne nepouštim naposled ()

Minikax

Pribeh je zaujimavy, krasne prostredie proste clovek ma chut sa zbalit a vyrazit tiez . A samozrejme reese je skvela. ()

ReeseB

Chvílemi to pro mě byla pakárna (patrně proto, že nejsem žádný turistický nadšenec), ale Reese hraje moc pěkně a dokázala příběh vyzdvihnout na vyšší úroveň. A příroda byla nádherná. ()

JohnnyV

Kdyby tam nebyl ty prostřihy a flashbacky a mělo to nějaký děj, byla by to dobrá divočina. Takhle to je nicneříkající ptákovina. ()

Akinaz

Jak nejlépe si vyčistit hlavu, zbavit se zlozvyků, smířit se s minulostí i vlastním já... vydat se do divočiny.To je příběh Cheryl, která se tak rozhodne po smrti matky a krachu manželství. Obdivuhodný příběh, obdivuhodná žena, dechberoucí záběry na krásnou krajinu a jedinečný herecký koncert Reese Witherspoon. Dávám 5*, nemůžu jinak. ()

tomkat

Kvalitní a poměrně originální příspěvek do série filmů o cestě a Cestě (modří už vědí). Máte-li 1) momentálně životní krizi a hledáte, jak z toho ven, případně 2) rádi přírodu a turistiku, přihoďte si jednu *. ()

Brain32

Moc mi to nesedlo. Porovnávat tento film s Into the Wild je nesmysl, ten hraje úplně jinou ligu. Zkrátka tomu chyběla šťáva a ani zajímavý střih kamery to příliš nezachránil. Průměr a pro mě lehké zklamání. ()

Felsenberg

Za mě moc ne. A to miluju filmy o přírodě a do přírody. Útěk do divočiny podle je podle mě lepší, chytřejší, uvěřitelnější. Ale věřím, že některé dámy se v tom poznají. Nebo aspoň v ději než Reese vyrazila na cestu. ()

Cuffini

Jít na 3 měsíce do divočiny bez zkušeností jak se staví stan, nemít příslušnou velikost bot, správný žrádlo do hořáku, neumět si zabalit nezbytné věci, nemít informace k trase a uzavírkách a jít tam bez vědomosti užívání kompasu, může buď naprosto totální idiot, blondýna, nebo Američanka... Hrozně hloupý film s obyčejným životním příběhem, který "hrdinka" ala fetka roztahovačka absolutně nezvládla a vydá se tak na túru "poznat sama sebe". Přitom bohatě stačilo si koupit Top dívku.. Problem solved... ()

Jirkacek

Životopisný snímek Divočina z roku 2014 jsem si koupil v dubnu o pět let později na blu-ray disku a velice jsem se těšil, až se na něj podívám. Hlavním důvodem byl název filmu, nabízející krásnou přírodu spolu a slibující situace spojené s žánrem road movie, který patří taktéž mezi mé oblíbené. Byl jsem také zvědav, jak se po rolích chytré blondýnky bude v hlavní roli Cheryl cítit herečka Reese Witherspoon. Netrvalo dlouho a a disk putoval z modré krabičky do našeho přehrávače. Překvapilo mne, že režisér Jean-Marc Vallée bez dlouhých okolků šel hned na věc a ihned poslal Cheryl na 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail, což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Na tuto tůru vyrazila jako křehká dívka úplně sama bez mužského doprovodu, neboť se nedávno rozvedla a s nulovými zkušenostmi, protože dosud pracovala jako servírka, která nikam do přírody nechodila. Naopak po smrti své matky, která se o děti starala dlouhá léta sama a krachu manželství propadla drogám a prožila mnoho známostí na jednu noc. Díky tomu jsem se mohl krátce kochat pohledem na malé prsa Reese Witherspoon, včetně jejího zadečku. Tyto fakta nám režisér servíroval v průběhu celého 110 minutového filmu po kouskách, zatímco Cheryl sama putovala pustinami mezi městy USA, po pouštích a po zasněžených horách, někdy bez vody a jídla, s těžkým batohem. Jelikož jsem sám turista a mám toho po 15 kilometrech často plné zuby, obdivoval jsem na jejím putování Cheryl a držel jí palce, neboť se tento příběh opravdu odehrál. Také jsem chápal důvody, proč se sympatická blondýnka na takovou cestou vydala, neboť potřebovala vyčistit hlavu a sama sobě dokázat, že v této zkoušce dokáže obstát a že překoná všechny překážky, přičemž bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. Sama ale zdaleka netušila, co na ní na této pouti čeká a vyrazila na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostala na dno svých sil. Od začátku přemáhala chuť ten bláznivý podnik vzdát, když jí batoh do krve sedřel záda, když část cesty prošla jen s jednou botou, když potkala u Mexika chřestýše a tak dál a tak dál. S obdivem jsem tak sledoval její putování a byl jsem zvědav, jestli dojde do cíle a za se na konci cesty opět dokáže usadit a vybudovat nový domov v novém městě. Když byla moje zvědavost po 110 minutách ukojena, uvědomil jsem si, že jsem se vůbec nenudil a že mne film bavil, což u životopisných snímků často nebývá. Investice do modré krabičky jsem tak rozhodně nemusel litovat a někdy se na tento film zase rád podívám. Suma sumárum, snímek Divočina ode mne získal tři divoké hvězdičky ***. ()

Rosarka

Velice silný film, silný příběh podle skuteční události. Četla jsem také knihu, která je stejně silná a vehnala mi mnohokrát slzy do očí. Kniha se místy liší, něco je pozměněno a jsou v ní větší detaily. ()

Zagger odpad!

to bylo neco priserneho, zlata rosamunde pilcher... vubec nechapu jak to mohlo nasbirat takove hodnoceni. Into the wild je kultovka, a toto je vyjebana krava se svymi kravimi problemy, ktera uz nevi coby, aby pak div neusporadala veganskou vypravu na Mount Everest, aby dokazala, ze vegan muze vsechno, a dolu uz mela rakev misto sanek. ()

GameOfThrows

Ze začátku filmu, kde jí upadla bota, zahodila druhou, pak ty její pokusy o vstávání s batohem a koneckonců i ty soft-porn flashbacky, z jejího dom**anýho života, mě utvrdily v tom že film prostě vypnu. I kdyby tu trasu ušla pětadvacekrát, tak furt bude stejná k.... ()

mirek158

Velmi milé překvapení v netradiční roli se Reese Witherspoon opravdu blýskla. Doporučuji nejen pro milovníky hlavní představitelky, ale i pro milovníky přírody a turistiky. Moc pěkné a má to i myšlenku. ()

peproch

Vynikající!!! Nalézt odpuštění sobě sama v divočině, to je divočina. A stačí jen projít Kalifornií. Pralesy, pouště, ledy....Zdolala 1770 km dlouhou trasu Pacific Crest Trail, aby zjistila, že „vše se mělo stát“ a osvobodí se od sebezničování a sebeobviňování tímto poznáním, jehož dosáhne nakonci. Stesk po matce, která zemřela, stesk po manželství, které zničila promiskuitou a drogami ji přivedou k té tůře, kterou zvládne sama. Tou divočinou je nejen cesta celou Kalifornií až do Washingtonu (poušť i sněhová pole) ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)