Reklama

Reklama

Půlnoční dítě

  • USA Midnight Special (více)
Trailer 1

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (190)

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Brad Bird potřeboval na stejnej film dvě stě míčů! Kdyby to nechal natočit Jeffa Nicholse, bylo by to sice indie, ale vydělal by na tom jak hovado a teď touhle dobou by vznikal Tomorrowland 2! Midnight Special je parádní změť žánrů, která ač mohla nabídnout i trochu víc, než jen přímočarou jízdu do finále, pořád se jedná o famózní podívanou se skvělým soundtrackem, přesnými herci a výbornou režií. Že je divák vržen hned od začátku přímo do děje a vlastně se nic moc nedoví, je v tomhle případě ku prospěchu věci a naopak to nechává prostor pro zamyšlení. Nichols ani napotřetí nezklamal! ()

POMO 

všechny recenze uživatele

E.T. Mimozemšťan nového milénia? Ani náhodou. Spíše průměrná epizoda Aktů X. Sice skvělé obsazená a dějově odsýpající, ale emocionálně plochá (pouze zkratkovité vykreslení postav), ne zrovna chytrá (klučina umí silou vůle shodit z oblohy družici, ale neumí zastavit auto, ve kterém ho unášejí dva dědci?!) a v práci s žánrem pouze opakující známé motivy bez nejmenšího updatu či překvapení. Finále se snaží o výpravnou velkolepost, ale nedosahuje ani na zlomek diváckého úžasu či myšlenkové hloubky podobně koncipovaných žánrových vyvrcholení (Abyss, Arrival, Annihilation). Pro Nicholse tohle musela být pouze rutinná studiová zakázka, nevěřím, že to dělal pro tvůrčí uspokojení. Dvě a půl. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Parádní herecká osádka, soustředěná režie, staromódní sci-fi patinka. Bohužel je to ve finále takové nijaké. Nevyužije to zajímavě nastřelené motivy jen to prostě skončí. Žádná katarze, nic. Driver je trestuhodně nevyužitý, Shepard taky. Přirovnání k E.T.mu je na místě, jen tak nechytí za srdce. Nichols jako by si nebyl jistý co chce říci. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Nezávislá nostalgická pocta pozitivně laděným sci-fi filmům 70. a 80. let, Půlnoční dítě je napůl Carpenterovým Starmanem a napůl Spielbergovými Blízkými setkáními třetího druhu, ovšem osobitý Jeff Nichols k tomu přidává vážně naturalistický styl a svůj tradiční motiv předzvěsti blížící se katastrofy, který tak mistrně rozpracoval ve svém Take Shelter. Umně budovaná atmosféra (Nichols je opravdu vynikající filmař) umocňující přicházející katastrofu jde ale tak trochu proti samotnému finále a pozitivnímu ladění pointy příběhu, katastrofa tady také neznamená kolaps (=transformaci) systému, Nichols se coby scénárista drží výhradně žánrových mantinelů. PS: Samozřejmostí jsou dobré herecké výkony a Nicholsův dvorní herec Michael Shannon... ()

Rocky88 

všechny recenze uživatele

Zajímavá sci-fi jednohubka, která místo aby postupně gradovala, tak bohužel postupně degraduje. Nejsilnější je tedy začátek, zhruba po hodině film začíná uvadat, finále je pak celé divné a nicneříkající. Výborná atmosféra však prošpikovala celý film, takže i tu sestupnou kvalitu jde snést. Přispěli k tomu i herci. Jasné 3 hvězdy. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (7)

  • Jedná sa o prvý štúdiový film Jeffa Nicholsa. Aj v tomto prípade chcel pôvodne film natočiť s nezávislým štúdiom, pretože chcel mať možnosť rozhodnúť o finálnom strihu. Na poslednom stretnutí s predstaviteľmi Warner Bros. ich informoval o tejto požiadavke a tí súhlasili. Najmä preto, že film mal relatívne malý rozpočet (18 miliónov dolárov). (Real Tom Hardy)
  • Vo filme sa objavujú skladby kapely Lucero, ktorej frontmanom je režisérov brat Ben Nichols. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi

19.01.2014

Režisér a scenárista Jeff Nichols (1978) se řadí mezi nejtalentovanější tvůrce nastupující filmařské generace v USA. Jeho tvorba se zatím vyhýbá prestižním a sledovaným oceněním, ale již 3 filmy (z… (více)

Reklama

Reklama