Mega Shark vs. Mecha Shark

• USA Mega Shark vs. Mecha Shark

Remorkér táhnoucí za sebou obrovskou ledovou kru vplul do přístavu v egyptské Alexandrii, ale kra se náhle rozlomí a ze spánku probudí děsivou kreaturu. Megažralok se okamžitě pustí do práce a začne tyranizovat plavidla v širokém okolí. Některé země kvůli němu uzavřou své přístavy a zakáží rybolov, což negativně ovlivní světovou ekonomiku. Spojené národy jednají o vyvinutí zbraně, schopné žraloka zničit. Je zkonstruován prototyp obrovské ponorky ve tvaru žraloka, kterou spustí na vodu v Pearl Harbor. Megažralok je lokalizován a po neúspěšných soubojích dojde až na pobřeží Sydney k poslední bitvě, která rozhodne nejen o osudu města, ale i celého lidstva, protože žraločí ponorky jsou posledními prostředky, které mohou  Megažraloka zastavit. (TV Barrandov)

zdeny99

Hned na úvod se vyrojí Megalodon v alexandrijském přístavu a odrazí jednu loď až daleko do pouště k pyramidám, která usekne Sfinze hlavu. Dále ještě zvládne zpracovávat střely jako kopačák a odrážet je zpátky na bitevní ponorky či lodě. Sežeře celou loď jedním chramstnutím. Umí vyskočit na operu v Sydney a dokonce vyskočí až k letícímu boeingu v tisících metrech nad mořem. A ten kovovej ještě k tomu se umí projíždět na souši po městech. Je to ujeté stejně jako Žraločí tornádo, jen o něco málo akční. O to jsou tu hezčí ženský, Elisabeth Röhm v hlavní roli a Deborah Gibson ve vedlejší. [240. hodnocení, 34. komentář, 17%, 179. nejhorší film] ()

MM_Ramone

Toto bolo moje štvrté stretnutie s megažralokom. Pred tým som videl jeho duely s obriou chobotnicou (Mega Shark vs. Giant Octopus), s kolossusom (Mega Shark vs. Kolossus) a s krokosaurom (Mega Shark vs. Crocosaurus). No a teraz naposledy som kukol na to ako si to tento morský mega dravec rozdal so svojim mechanickým modelom (Mega Shark vs. Mecha Shark). Všeky tieto filmy majú hlúpy scénar, hrajú v nich príšerní herci a digitálne triky sú viac ako úbohé. A predsa si to raz za čas rád pozriem. * ()

Marceloo

Svet začne ohrozovať obrovský žralok, ktorý je nezastavitelný a spôsobuje obrovské množstvo úmrtí. Armáda USA sa rozhodne pre boj oproti nemu, a tak postavia obrovského ocelového žraloka. Ten ale nepracuje tak ako by chceli a tak ho musia prerobiť. Ozajstný žralok medzi tým zabíja ďalšie nevinné obete. Keď sa ocelový žralok opäť vráti, systém, ktorý ho ovláda sa vymkne spod kontroly a ocelový žralok sa rozhodne zaútočiť na Sydney, pri ktorom sa nachádza aj ozajstný žralok. - Zaujímavé, ako môže takúto hlúposť niekto vymyslieť. Veď už tí editori a všetci ludia, ktorí na tom filme pracujú musia vedieť, že je to absolútna blbosť. Otrasné herecké výkony, otrasné efekty a otrasný scénár. Najviac ma iritovali tie zábery zo základne, kde sa dvaja rozprávali a vojaci za nimi sa pozerali na tabulky a grafy. Bolo to nehorázne amatérske. Katastrofa bola aj to, ako žralok zničil dve lode a v zábere boli vojaci medzi trubkami a zhora na nich liali vodu. A pri zábere, v ktorom žralok vyhodí loď z vody a kým doletí a spadne na pyramídu sa stihne premeniť na UFO som takmer plakal. ()

JohnMiller odpad!

Viem že sa pri filmoch u megažraloka opakujem ale... Toto je úplne najhoršia časť. Asylum nemá núdzu o nekvalitných ale zato zábavných scenáristov. Po smrti posledného megažraloka nastal na zemi mier. Už nehrozí ďalšie nebezpečenstvo. Avšak vláda USA ako inak nenechá nič na náhodu a tak zostrojí ponorku ktorá vyzerá ako žralok a má v sebe zabudovaný počítač ako KITT s Knight Rider. Náhoda na seba nenechá dlho čakať. Do Egypta pripláva loď s ľadovcom v ktorej sa skrýva zamrznutý megažralok. Vyslobodí sa a začne zabíjať. Jediný kto ho môže zastaviť je Mecha shark a Jaffa Teal´c so Star Gate. Ide o veľmi lacní a hlúpy kúsok, dokonca aj vtedy keď si človek uvedomí že ide o asylum. Interiéry poskladané s krabíc mi dali riadne zabrať ale aj tak jedno musím uznať. Monštrum vyzeralo náhodou veľmi dobre.. Takéto dobré CGI som u tejto nízkorozpočtovej filmovej spoločnosti hádam ešte nevidel. ()

kaylin

„Mega Shark vs. Mecha Shark“ jasně ukazuje, že šílené nápady jsou – a já jsem za to velmi rád – ale prostě na takové blázniviny chybí finanční prostředky, které by zajistily lepší trikové scény. Ty venkovní ale místy nevypadají až ta špatně a jsou ve skutečnosti více jak snesitelné. Hlavní postavy jsou přesně ty, kterým se budete spíše smát za to, co pronášejí za kraviny, ale to k tomu patří. Tohle je strašné televizní béčko a snad i proto se mi líbilo. Ve svém žánru to na ten průměr sem tam sáhne, tak trochu přimhouřím oči. ()

• Hneď na začiatku, pri úvodných titulkoch, je letecký pohľad na Alexandriu v Egypte. V skutočnosti je to však San Francisco. Medzi budovami si je možné všimnúť štadión AT&T Park a mrakodrap Transamerická pyramída. (beso74)
  • Hoci sa dej filmu odohráva v Austrálii, všetky autá jazdia po zlej strane. V Austrálii sa totiž jazdí vľavo. (beso74)