Maidentrip

• Slovensko Prvá plavba (festivalový název)

Jillian Schlesinger, obsahuje autentické zábery z Laurinej cesty, vrátane takých lokalít, ako sú Galapágy, Francúzska Polynézia, Austrália a Južná Afrika. (hygienik)

hygienik

SPOILER! Ako obdivovateľ Holandska a všetkého s ním súvisiaceho, som v čase Laurinej plavby, tejto odvážnej dievčine veľmi fandil. O to viac ma prekvapilo, že ma tento dokument nudil. Ono o plavbe okolo sveta toho nie je až tak veľa čo povedať, pokiaľ sa detailne nezameriate na jednotlivé zastávky na pevnine, čo sa nestalo. Bolo to skôr o živote samotnej Laury, jej pocitoch a prežívaní cesty. Je to normálne dievča, ktoré od ostatných odlišuje len posadnutosť morom (a účasťou v rôznych survival reality shows) a tvrdohlavosť. Film vám už neprezradí, že sa vydala v necelých 20 rokoch a žijú spolu ako inak na lodi, s domovským prístavom na Novom Zélande, ktorý je jej rodiskom a zároveň vysnívanou krajinou. ()

tomo41

"I feel like a freedom is when you are not attached to anything." Príbeh Laury Dekker je veľmi inšpiratívny. Maidentrip je vlastne taká veselšia, dokumentárna verzia Into the wild. Fakt, že Laura v čase odchodu mala len 14 rokov pridáva jej príbehu nielen na kontroverznosti, ale aj na zaujímavosti. Sledovať odvážnu a fascinujúcu cestu na lodi okolo sveta je beztak veľmi príťažlivé, no sledovať pri tom, ako Laura počas dvoch rokov dospieva a mení sa z tínedžerky na mladú ženu je to, čo robí z jej príbehu niečo ešte výnimočnejšie. A to, že po dopozeraní mám chuť nasadnúť na prvú loď a preplaviť sa na nej aspoň pár kilometrov, hovorí o tom, že to malo zmysel. ()

Dragoni

To je Vám takhle jednou 14 let a rozhodnete se obeplout celý svět úplně sám, loď už máte i nějakou tu zkušenost. Tak se soudíte, zdali je to vůbec zákonné a nevezme Vás do peče sociálka v Holandsku, jelikož je Vám stále jen 14 let. Když už tedy soud vyhrajete, můžete vyplout a v klidu dospívat, poznávat sebe sama i okolní svět z paluby své plachetnice a po necelém roce a půl se vrátit domů a hned jste nejmladším člověkem, který kdy dokázal sám obeplout svět za 17 měsíců (519 dní) ve svých 16 letech. ()

York

Nebylo to spatne, ale tech osm cca dvacetiminutovych dilu, co jsou na youtube, jsou na 100%. Neni tam tolik vykecavani a je tam mnohem vic plachteni. Takze pokud vas zajima spise to, tak doporucuji youtube. ()

Mukade

nevidel som to a ani sa nechystám, pamätám si o nej zo správ. Ultra hlupaňa a jej rodičia ešte nekonečne väčší tupci. Prečo? Viď tie dve češky unesené v Pakistane, atď. Ten film je vlastne o tom ako hlúpi šťastie majú, LOL. ()