Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

alchac

alchac (hodnocení, recenze)

Jezinka.Jezinka

Pokud by rozdali uzenáčům z Gazy volňásky, na rozbíjení Zdi po filmu by nedošlo. Na rozbíjení hlav sice ano, ale to již o něco dříve.

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Kubrickon

Jistě se to uchytí.... 50 let po tvé smrti, která bude zapříčeněna vykastrováním, dvojnásobným ukřižováním a vyřitím jména Jesus na každý kout tvého těla.

alchac

alchac (hodnocení, recenze)

Jezinka.Jezinka

No to mi teda poser záda... číst to po obědě opravdu nebyl dobrý nápad O_O Kardionála Dooku umlátit okovaným cepem za prznění nevinných dětských (doufejme že jen) dušiček takovým svinstvem. Zlatý komunisti, zlatej pionýr.

na příspěvěk reagoval Jezinka.Jezinka

kulyk

kulyk (hodnocení, recenze)

Martas81

Křesťany, všeobecně, kurva! Co furt jen kakolíky. Otázkou je, k jakým zvěrstvům ponoukala, která zvěrstva omlouvala či která páchala libovolná moc ve jménu bibloidního Boha. Toť téma hovoru, ne?

Martas81 (hodnocení, recenze)

Zeck

Chtěl jsem jen říct že křestanství je mi u prdele :-) mě jen dráždí že se zachází s historickymi fakty jako s kusem hadru hazíte na ty katolíky všude tolik svinstva že až to není hezký , vždycky zatím byla politika at už papeže nebo krále , popř.císaře , miliony životu? to jako myslíš vážne? já doufám že ne.A ano zatím že nejvíc invikizice řádila ve Španělsku zatím si stojím (ono všude v křestanské evropě ale ne takovou silou ).

na příspěvěk reagoval kulyk

Zeck (hodnocení, recenze)

Martas81

Jsou kvalitní? Já neviděl ani jeden, ale jestli je tak vychvaluješ, možná bych si je měl stáhnout, abych o něco nepřišel. Pokud je ve tvém úhlu pohledu husitské povstání něčím nadprůměrně krvavým, pak to jen dokresluje fakt, že křesťanství krvavé bylo (proti tomu ale argumentuješ, zvláštní). Husité totiž křesťané byli také, podle mě nevybočovali nijak z řady tehdejší křesťanské středověké Evropy, v porovnání s katolickým Vatikánem to byli neškodní beránci a hlavně měli důvod povstat a bojovat, pokud podle tebe byli mašiny na zabíjení (dle argumentace to tak vypadá), pak výborně, můžeme jejich oběti přičíst k těm vatikánským, respektive křesťanským. Středověk byl sám o sobě krutý, přesně tak, Vatikán (křesťanství) ale v tomto prostředí (ve kterém rovnou volil krále Evropy v pozici císaře Svaté říše římské) představoval největší autoritu a taky největší zákon, přičemž místo aby násilí korigoval a omezoval, naopak ho živil a sám vyvolával. Jsi věřící, viď? Nebo jen tak na vážkách, "co kdyby", případně jsi antikomouš, který brání vše, proti čemu komouši byli. Fakt, že křesťanství má na svědomí životy miliónů ale nevyvrátíš, to jednoduše nejde. Pokusil ses o to s klišé se středověkem, který tak jak vypadal, měla na starost pouze církev a její zpátečnictví, dogma a cílené ničení kultury a znalostí z antické Evropy, protože se nehodily do Bible. Šíření křesťanství mečem po pádu Říma, to středověk nebyl, stejně tak to upalování čarodějnic, to se dělo ještě dlouho po renesanci, zvláště v německy mluvících zemí. Nejdříve jsi to chtěl svést na lokální inkvizici ve Španělsku, posléze na krutost středověku, ani jedno ale neplatí. Řekni mi, co chceš vlastně říct? Že křesťanství bylo mírumilovné, nebo o co ti vlastně jde?

na příspěvěk reagoval Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

Zeck

taky jsem si filmy Jan Hus a Jan Žizka , Proti všem  , velmi oblíbil i když je to spíš komunistická propaganda zaměřena proti katolíkum.Doba starověku a středověku byla krvavá , lidi se vraždili jak na běžicím pásu ,  češi  vypalovali německá a rakouská města ,zabijeli po tisících(napichovaní na kul  ) jen aby šířily strach , náboženství byla jen další duvod proč zabíjet , husiti nebyly jen nějací beranci vraždily a vypalovaly města nejen u nas ale i v zahraničí (spanilé jízdy ) ne kvuli náboženství ale aby uživily armadu , středověk byl sám o sobě krutý , ale svádět to jen na křestanství je alibismus první třídy .

na příspěvěk reagoval Zeck, Segrestor

Zeck (hodnocení, recenze)

Naopak, křesťanství jako náboženský monopol vždy šířilo pravý opak. Například mýty o pronásledování křesťanů za Římské říše, či snad jejich přímé popravování v arénách pro zábavu. To je křesťanská propaganda, podobně je to se vším. Inkvizice řádila po celé Evropě, španělská je jen nejznámější. Církev toho má na svědomí mnohem více než jen inkvizice, především pak křížové výpravy, kde se masakrovalo ve jménu neexistujícího Boha úplně všechno, upalování domnělých čarodějnic nebo vlkodlaků. Už samotné šíření křesťanství po pádu Říma bylo krvavé, pohané masakrování, kříž představován jako neochvějná autorita. Když zajdeme do nedávné historie, Vatikán de facto posvěcoval vraždění židů v koncentrácích a posléze pomáhal v útěku největším nacistům z Evropy. Husité pak byli reformátoři, bojovali proti principům zkorumpovaného Vatikánu a katolické církve, bylo to názorové hnutí ohledně pohledu na víru, byli to převážně obyčejní lidé, ne žádná oficiální víra nebo církev. Napsat pak, že mají na svědomí hodně životů, tím asi myslíš životy těch žoldáků, kteří je sem přišli na popud Říma povraždit? Křesťanství a zvláště pak katolická církev, má na svědomí spoustu životů, rozhodně v řádech milionů, oklešťovat to na nějakou inkvizici ze Španělska je debilita. Církev ale především vždy trvala na tuposti obyvatel (oveček) a jejich okrádání z desátků, případně ze strašáku pekla. Byl to promyšlený byznys, honosná myšlenka byla někde v pozadí.

na příspěvěk reagoval Martas81

Jezinka.Jezinka (hodnocení, recenze)

kulyk

U obrázků téhle dětské knížky jsem se málem pozvracela. Mj. to je základní čtení v mateřském centru, které funguje při Dukově diecézi. Pracovala tam kamarádka.

na příspěvěk reagoval kulyk

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)