Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Každej kdo viděl South Park Peklo na zemi to přeci musí vědět, Bůh to je ta největší kurva ze všech!!!

shushee

shushee (hodnocení, recenze)

kulyk

Každej umí něco, ne?! Někdo umí vtipy vyprávět, někdo se jim smát.. Já jsem holt expert na to druhý, když už paměť neslouží..

kulyk

Já? Proč já? No jo.

Přijde sedm trpaslíků na audienci k papežovi a nejmenší Šmudla se ptá:
„Jsou ve Vatikánu nějaké liliputánské jeptišky?"
„Ne, synku, nejsou"
„A co v Itálii, jsou nějaké liluputánské jeptišky?"
„Opravdu ne, nikde tady nejsou" zakroutí hlavou papež.
„Šmudla přefik tučňáka, Šmudla přefik tučňáka!" smějou se trpaslíci.

ale tenhle je lepší a je tématickej

Na břehu Mrtvého moře sedí na mole Maria s Josefem a houpají nohama ve vodě. Okolo se cachtají děti. Před nimi se prochází po hladině smutný Ježíš a vzlyká: "Já se chci taky koupat!"

na příspěvěk reagoval shushee

Monoxid

Monoxid (hodnocení, recenze)

Eště ňáký vtipy, prosím!

Já znám jenom ten o jeptiškách v řeznictví a snad eště starší o jeptiškách před nebeskou bránou...

na příspěvěk reagoval Jezinka.Jezinka, alchac

Jezinka.Jezinka

To je jako: Ptá se kardinál papežského nuncia: "Bratře, co to, že Jeho Svatost dnes tak vyvádí?" Nuncius odpovídá: "Ale, opět se stal šťastným otcem."

alchac

Tak to má podobu v hádance - jaký je rozdíl mezi evangelickým a katolickým farářem? Evangelický věší plenky na zahradě a katolický na půdě.

na příspěvěk reagoval alchac

verbal

No jo, ty ze života jsou nejlepší.

Dva faráři sedí před kostelem a v nasávají mešní víno. Jeden se ptá druhého: "Co myslíš, bratře, dočkáme se toho, že ve Vatikánu zruší celibát?" Druhý odpovídá: "Nu, nevím. My ještě nejspíš ne, ale naše děti už určitě."

na příspěvěk reagoval Jezinka.Jezinka

Jezinka.Jezinka (hodnocení, recenze)

Ráno po svatbě v Káni se všichni probírají, hlavu jak střep, jeden z hostí poprosí "dojděte někdo pro vodu ...", Ježíš se zvedne, že tedy půjde a všichni začnou křičet, "ne, ty už ne!"

verbal (hodnocení, recenze)

alchac

Na schodech kostela sedí chlapeček a usedavě pláče. Uvidí ho kostelník a ptá se, co se mu stalo.
"Umřela mi maminka", povídá chlapeček.

"Hm, tak to je opravdová tragédie. Nechtěl by sis třeba na chvíli zajít popovídat s panem farářem?", ptá se kostelník.
"Ne, fakt díky,  to poslední na co mám teď náladu je sex.".

na příspěvěk reagoval shushee, alchac

Tak co tenhle?

Rozzuřený dav se chystá v Nazaretu kamenovat hříšnou ženu. Postaví se před ní Ježíš rozpaží a říká: "Kdož jsi bez viny, hoď kamenem!" Z davu vyletí kámen a trefí ženskou do hlavy. Ježíš se obrátí po tom, kdo to hodil a vyčítavě povídá: "Ale no tak, mami..."

na příspěvěk reagoval verbal, verbal, shushee

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)