Nevyhrožuj

• USA Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (více)

Paródia na filmy afroamerických režisérov z 90. rokov, ktorí opisovali príbehy farebných a iných menšín žijúcich v štvrtiach amerických veľkomiest, o každodennom násilí a kriminalite. Všetko sa točí okolo gangsterského života v gete, predsudkov voči farebným, prostitúcii, korupcii polície a sexisme. Ashtray (Shawn Wayans) - čo po ang. znamená popolník - žil po svojom narodení u jeho matky. Ale teraz sa z neho musí stať "pravý muž", ktorého z neho dokáže spraviť iba jeho otec. Preto sa nasťahuje do jeho domu. Znovu stretáva svojich starých príbuzných; jeho bratranca Loc Doga (Marlon Wayans), blaznivú starkú, kamarátov Loc Doga a mnoho ďalších obyvateľov štvrte. Jeho život sa mu zmení, až keď spozná mnohodetnú mamičku Dashiki (Tracey Cherelle Jones)... (demonikus)

Anstoss

Je to "parodie" na filmy (jak jiz napovida original nazev filmu) Menace II Society, Juice a Boyz in da Hood. Pokud jste ani jeden s tehto filmu nevideli, asi vas to nebude bavit. Jinak je to opravdu skela komedie. Troch jiny pohled na cernosske problemy v ghettu. Proste to nesmite videt moc cerne!!! 10/10 ()

kukkik

Jako vážně.. co byste od tohodle čekali? Já jsem se dočkal přesně toho, co jsem čekal a co film předem naprosto neskrývaně avizuje. Vtipné scénky zaměřené na život afroameričanů, střílející si ze stereotypů na všechny strany, prostě naprostá pitomost, záchodový humor a scénky hraničící s groteskou. Z mého pohledu to ale není chyba filmu, naopak. Don't be a menace je zkrátka film specifického žánru, který kdysi bravurně vytvořili a užívali jedině Američané a když ho jako takový bude divák taky brát, je to celkem pecka. Stejně jako horor už z principu nemůže mít hlubší děj, a posuzován měřítky dejme tomu divadelního dramatu je i ten nejlepší a nejoblíbenější naprostý propadák, je i tenhle film dobrý pouze v rámci svého vlastního žánru a zdejší hodnocení momentálně neodpovídá jeho kvalitám. Má to svoji cílovku, která se každým rokem tenčí, má to hodně slabých míst a vtipů, které s každou další generací půjdou víc a víc do ztracena ale v tenhle moment jsem se u něj ještě pořád celkem dobře pobavil a pokud to byl jeho primární cíl, což samozřejmě byl, tak jde podle mě o dobrý snímek. PS: jen dodám, že sledováno v originále, což může být v tomhle případě hodně podstatný rozdíl mezi hvězdou jednou a čtyřmi 4/5 ()

Bauer

Další ztřeštěná nigga komedie, nebo-li spíš parodie na skvělý film Boyz n Da Hood, jenž má pár velmi vtipných momentů ale bohužel má více těch trapných a rádoby vtipných momentů! Také mi tato komedie dokázala, že bratři Shawn Wayans, Marlon Wayans a Keenen Ivory Wayans jsou opravdu nehorázný magoři, kteří jsou schopní hrát ve všem a dokáží zahrát snad cokoliv. Nejlepší v tomto filmu byl zcela jistě Marlon Wayans coby " big gangsta " Loc Dog, díky němuž jsem se pár krát i zasmál, jelikož měl solidní hlášky, dobrý ksichty, hodně dobrý bouchačky a nehorázně sexy řůžové bačkůrky ( už vím o co si napíšu Ježíškovi ), prostě gangster jak má být. Myslím, že je to jednoznačně komedie na jedno zkouknutí a pokud bych jí měl vidět někdy znovu, tak až tak za pár let! ()

eraserhead666

"Nesnáším hašlerky, páč jsou černý, nemám rád odvrácenou stranu měsíce a ze všeho nejvíce nesnáším nahý zadek Wesleyho Snipese!" Tuším, že mé první, a osudové, setkání s bratry Wayansovými. Od té doby je miluji. Miluji jejich humor. Miluji jejich sociálně/sebe/kritický humor. Miluji to, jak si dokáží dělat prdel jak z černochů, tak i z bělošského přístupu k nim. A hlavně. Miluji Dashiki. Chtěl bych být otcem jejího devátého dítěte! Je nutné pochválit český dabing. Po dlouhé době dabing, který dokázal podyhctit atmosféru filmu a spíše jí ještě přidat, než ubrat. "Mluv oplzle!" "Už budu!" "Co jsi to říkal?" ()

gp_one

Naprosto tragický homor, který ve mě vyvolával křeče bránice. Bezva způsob, jak se umlátit smíchy. Po scéně s Dashikou jsme dlouho žádnou milostnou scénu ve filmu nezkousl bez pomyšlení na kečup a opečovávané nožky. Film v sobě nese také mnohá životní moudra, například: "Najdu si nějakej prima job na poště nebo v bance a až proniknu do toho šystému, tak to celé udělám a vyberu". To je dnes velmi populární metoda, jak se mít lépe :-))) ()

• Po skončení záverečných titulkov nasleduje ešte jedna scéna. (figis20)