Nevyhrožuj

• USA Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (více)

Paródia na filmy afroamerických režisérov z 90. rokov, ktorí opisovali príbehy farebných a iných menšín žijúcich v štvrtiach amerických veľkomiest, o každodennom násilí a kriminalite. Všetko sa točí okolo gangsterského života v gete, predsudkov voči farebným, prostitúcii, korupcii polície a sexisme. Ashtray (Shawn Wayans) - čo po ang. znamená popolník - žil po svojom narodení u jeho matky. Ale teraz sa z neho musí stať "pravý muž", ktorého z neho dokáže spraviť iba jeho otec. Preto sa nasťahuje do jeho domu. Znovu stretáva svojich starých príbuzných; jeho bratranca Loc Doga (Marlon Wayans), blaznivú starkú, kamarátov Loc Doga a mnoho ďalších obyvateľov štvrte. Jeho život sa mu zmení, až keď spozná mnohodetnú mamičku Dashiki (Tracey Cherelle Jones)... (demonikus)

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +trošku pobaví, styl -ne pro každého/// Když vezmu v potaz jak je kvalitní černošská filmografie. Nebo možná jen nejsem ten správný divák pro jejich filmy. Prostě tohle jsem celkem pobral. Fórkům jsem rozuměl a to je myslím to nejdůležitější. Parkrát jsem se prostě uchecht. Jindy jsem však zíral co je to za film a je možná škoda, že je zde i mnoho trapných scének, někdy skutečně nic neříkajících nebo nechutných. Zajímavé obsazení, které se nesejde každý den a v pohodě hudba. Rozhodně to není film pro každého a je zapotřebý vidět několik filmů s touto tématikou, aby jste mnohdy pochopili pointu./// Celkem 52%/// ()

LencaN

Na toto je potřeba mít správnou náturu nebo alespoň být tolerantní vůči jinému stylu humoru. Moje kafe to zrovna nebylo, co si budeme nalhávat. Ale vůbec jsem se nenudila. Byla to v první řadě šílenost a v druhé řadě...... šílenost :D některé scénky se povedly, občas to byla opravdu prča, ale místy bych měla chuť dupnout scénáristovi na kuří oko. Sem tam to jednoduše bylo trapné, místo aby to pobavilo. Ta hranice mezi srandou a trapasem byla velice tenká a celý film se z tohoto pásma nehnul, pořád na hraně. ()

noriaki

Spíš podprůměrná parodie, která občas překvapí chytrým vtípkem, nebo trefnou satirou na černochy a různé stereotypy kolem nich. Jestli od toho čekáte bůhvíjakou sofistikovanou sondu na život v ghettu, tak to zase ne. Abych uvedl do situace, tak hlavní hrdina je starší než jeho otec, a scénář z toho pořád dokola ždímá humor. Je to takový typ filmu. ()

uiu

Viděno s otřesným dabingem (pán, co dabuje Chandlera z Přátel prostě nemůže dabovat komedii/parodii), ale i tak jsem se smála, skoro až slzela. Vím, že to býval oblíbený film mého spolužáka ze střední a už jen to mě od něj odrazovalo (mezi další jeho oblíbené filmy patřilo Zahulíme, uvidíme nebo Kdo hulí, ten umí - takže asi tak) a kupodivu jsem byla mile překvapena, když jsem o léta později na tento film narazila v televizi a jelikož nebylo na výběr, podívala jsem se. Nevěděla jsem, že jde o parodii starých černošských filmů, spíš mi to přišlo jako parodie na Ameriku a její postoj k černochům. Všechna ta ghetta, gangsteři a negři, narážky na barvy pleti. Neříkám, že to bylo úžasné, našlo se tam pár trapných momentů a tupých vtípků, ale na nudný večer ideální oddychovka, kterou jsem si užila. ()

PanPyzamo

Ze začátku jsem si říkal do čeho jsem se to sakra pustil. Netrvalo ale dlouho a jakmile přišel na scénu Marlon Wayans, tak jsem již nelitoval a už jsem se jen bavil. Právě on jako postava Loc Dog mě bavila bezpochyby nejvíce a tahal pro mě celý film. Nevím, co bych tomu více dodal. Jak už jsem zmínil bavil jsem se hlavně kvůli scénám s Loc Dogem. Upřímně nevím, komu tento filmek doporučit. Nejspíš nějakým fandům gangsterských komedií, ale jinak fakt nevím. Za mě průměrná komedie, která ačkoliv mě bavila, tak bych jí nedoporučil. 5/10 ()

• Po skončení záverečných titulkov nasleduje ešte jedna scéna. (figis20)