Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Wlck

Příjemný film. Jednou bych tomu možná napálil plnou palbu, ale to musím nejprve porozumět čtyřicátnicím, které prochází přechodem, protože to je přesně ta část příběhu, kterou úplně nepobírám. Kriminální zápletka z minulosti je ovšem velmi, velmi, velmi milá a postavy emancipovaných žen ve 20. letech jsou neméně milé. Hodně oceňuji také černý humor, který se tam objevil a možná i trochu čněl. Co by ale byla smažená zelená rajčata bez trochy pepře? ()

meave

Milujem tento príbeh plný odvahy, lásky, obetavosti a zmesy smútku a radosti. Nikdy si nenechám ujsť zážitky Idgie a Ruth. Sledujem ako ovplyvnia život Evelyn a ako plynú ich bolesti a straty. Znovu prežívam ich prehry a víťazstvá a učím sa ako prekonať tie svoje. Najlepší príbeh môjho života - úžasne spracovaný. Tajomstvo úspechu je v omáčke :) ()

Pavlínka9

Tohle mi neskutečným způsobem nesedlo:D :D Pro mě to bylo dost nezáživné a vlastně mi bylo jedno, zdali někdo z hlavních postav zemře či nikoliv :D :D Tento film mi byl doporučen, že mě tak neskutečně uspí a je to taková hrůza, že jsem si říkala, že na to budu mít opačný názor a ono ouha :D :D Předám info, že to splnilo přesně tento popisek :) ()

NinonL

Film se mi moc líbil. Příběh dvou kamarádek, jejichž život nebyl vůbec lehký, ale ani fádní. Trochu rodinných tragédií, trochu Ku-Klux-Klanu, jeden soudní spor. To všechno poslouchá Evelyn v domově důchodců od staré dámy. Mění se tím její pohled na svět i její život. Film nepostrádá napětí, ale ani vtip. Je skvělý a ráda si ho pustím někdy znovu. ()

suicide

Dvouúrovňový příběh, v němž těžko soudit, která z těch dvou linií je lepší. Jestli ta ze součastnosti, nepříliš podstatná, kde se z puťky stává Tuwanda, bojovnice, nebo snad ta z minulosti o lásce, o člověku o rovnoprávnosti... ? V přítomnosti se sice nic podstatného neděje, ale naprosto v ní válí úžasná Jessica Tandy (jak mohla být neobjevena tak dlouho?). Přiznávám se, že jsem nevěděl, co si mám myslet o filmu s takovým komickým názvem, šel jsem do něho právě jen kvůli Tandy, ale teď po shlédnutí vím, že Smažená zelená rajčata mají svoje opodstatnění - jsou pojítkem minulého se současným, určitým sentimentem nad dávno ztraceným, ale v srdci uchovaným. Vím, stejně tak by se film mohl jmenovat Med divokých včel nebo Bitka v baru, ale jmenují se po oblíbeném jídle na americkém jihozápadě, a tak již název filmu v divákovi budí příjemné pocity, stejně jak se to daří jeho obsahu. Pohoda, klídek, rajčátko, Jessica Tandy... ()

• Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)
  • Niektoré kaskadérske kúsky musela Mary Stuart Masterson (Idgie) zvládnuť sama, pretože jej dvojníčka musela na poslednú chvíľu odísť. (misterz)
  • Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)