zipoo

Zaokrouhleno na 3* po delším rozjímání. Barák plný lidí pro něj není problémem, ale s jedním dědkem...... no nemá to žádný smysl. Respektive tolik nesmyslů jsem dlouho v žádném filmu neviděl. Ženský ass-ass-inky tam nemají vůbec co dělat a takhle si ani akční "drajf" nepředstavuju. Všichni ve městě jméno John Wick znají, takže mu dají i půlku chleba a 20 deka vlašáku zadarmo, aby je nezabil a ještě mu poděkují za návštěvu. Takže k tomu vlašáku dostává i Mustangy zadáčo, ale UKRADNE psa?! Raději od toho jdu pryč nebo to vrátím na 2*, jak bylo původně zamýšleno. ()

redwik

Zaujíma ma, či to medzi profíkmi zabijakmi naozaj funguje tak, ako bolo zobrazené v tomto filme. Keanu Reaves je nestarnúci, ale ako John Wick sa mi páčil oveľa menej ako Neo. Viac priestoru vo filme mi chýbalo pre Alfieho Allena a Adrianne Palicki. No najviac nastarý som bol, keď zabili toho krásneho psíčka. Celkovo je to teda taký kúsok lepši priemerný akčný film. Keanu Reeves - John Wick /:/ Michael Nyqvist - Viggo Tarasov /:/ Alfie Allen - Iosef Tarasov /:/ Willem Dafoe - Marcus /:/ Dean Winters - Avi /:/ Adrianne Palicki - Ms. Perkins /:/ Lance Reddick - Hotel Manager /:/ Bridget Moynahan - Helen /:/ John Leguizamo - Aureilo /:/ Clarke Peters - Harry ()

Ihuj

Akce akce akce. S moc dobrou kamerou a smysluplným stylem boje. Hvězdičku nahoru za to, že Wick dokonce přebíjí pistoli :) Jednoduchoučký, jednorozměrný film, který splňuje přesně to, co by měl. A nenabízí nic navíc. ()

Mayaku

"They called him Baba Yaga." - "The Boogeyman?" - "Well, John wasn't exactly the boogeyman. He was the one you sent to kill the fucking boogeyman. John will come for you. And you will do nothing...because you can do nothing." ()

levente odpad!

Jaký ten film má smysl. Mám se bavit nad tím, co tu už tisíckrát bylo. Nad Stmíváním, ve kterém jsou ti v červených košilích stříleni do hlavy a ti v bílých do těla? Zlaté mince a sdružení zabijáků, stavovská čest. Zběsilá kamera, nelítostnost a kapky deště..., ale vlastně jediné, co film ukazuje, je zabíjení dospělých dětí. Ubohost. ()

emdvojka

Nasrať Johna Wicka je, ako nasrať samotnú smrť. Pomsta je sladká a ostrá ako guľky, ktoré lietajú okolo našlapaných gangsterov, ktorí však na Johna nemajú ani zdaľeka. Vyfešakovaný a do gala odetý pán Wick nabíja svoju plejádu zbraní a vyráža na krvnú cestu po nočnom veľkomeste. A verte mi, že ani jedna osoba, ktorá sa mu postaví do cesty neostane živá. Spomienka na 90 roky kedy jeden vystrieľal všetko a všetkých. Ale nebojme sa povedať, že vydarené memento. ()

papaguy

Duchaprosté a trochu komiksové béčko, které ve mě zanechává pocit lhostejnosti a ztráty hodiny a třičtvrtě. To, nad čím tu jiní jásají, mě nechává naopak zcela chladným. Prostinká zápletka je záminkou pro vymáčknutí nějaké té kapky sentimentu. Ale hlavně pro následující téměř bezchybnou řežbu, která nešetří digitální krví (cákající hlavně do objektivu, směrem k divákovi). Nuže, John Wick aka Baba Jaga is back, a teď by konečně možná mohl vzniknout shlédnutelný film. ()

PEZ

Sorry nie. Tešil som sa na poctivú žánrovku. Očakávania som mal, ale nijak prestrelené. Skôr ma prekvapili pozitívne odozvy od prvých návštevníkov kín. Tak som sa vydal do kina aj ja. Začiatok fajn. Potom čakanie na niečo zaujímavé...a od polovice už len zúfanie. Pre mňa značné sklamanie, keďže mi film nič extra neponúkol, dokopy možno zo dve vydarené scény (a Willema Dafoe-a, ktorý jediný mal možnosť zahrať si trochu zaujímavejšiu postavu). Keanu je síce fajn, jednoduchá zápletka v pohode, ale to ostatné je vata. Ani príbeh, ani tie sľubované vymakané akčné scény. Réžia úplne zlá - celý čas bolo vidieť, že to točili trikári a kaskadéri. Chcel by som mať Johna Wicka rád, ale nejde to. To už skorej Jacka Reachera. UPDATE Júl 2017: Ok, po druhom pozretí a po sklamaní z prvého pozretia už bolo pozerania menej útrpné a našlo sa pár vtipných scénok. Som zvedavý na dvojku. ()

BaronDevil

Film v pohode na ctyri a pul hvezdicky. Vyborna akcni podivana a dokonce se solidnim pribehem a velmi dobre provedena od hereckeho vykonu, pres kameru a rezii az po hudbu. Zadna hlucha mista, tak nejak by mel akcnak vypadat. 90% ()

ludva10

Nereálné akční scény připomínající akčňáky z 80-tých let, nevýrazné herecké výkony a celkem nezajímavý děj. Takže za mne horší 3*. ()

Heroine

Smutný Keanu se zbláznil, a stal se z něj vraždící Keanu (osobně preferuji smutného). Je pravda, že v té roli nepůsobí směšně, docela mu to sedí. Taky to má zajímavý soundtrack, a občas nějaký ten černý humor - i když zbytečně málo. Tím ale pro mně ty klady končí. Protože je to jinak samé klišé, ať už jsou to zlí Rusáci, netrefitelný záporák (všechny zabije neomylně, ale důležitého záporáka najednou ne a ne strefit...), nebo "hrdinka", kterou vraždící maniak nezabije asi jen proto, že je to žena... A navíc, obsahovou hodnotu to má asi jako rčení "kdo s čím zachází...", ale tváříme se, že je to nesmírně cool. ()

Enceladus

Keanu Reeves nesklamal! Na dobrý akčný film, nepotrebujete zdĺhavé dialógy, ani silný impulz na rozpútanie pekla. Stačí Vám napínavá akcia, ktorá Vám nedá vydýchnuť. A presne tieto podmienky John Wick spĺňa. Z najlepšieho nájomného vraha sa stane postrach ruskej mafie len vtedy, keď mu na to dáte dobrý dôvod. Napríklad zabijete psa a ukradnete auto. Dokonalá kamera umocňuje akčný ráz a robí atraktívnejším celým dej. Taktiež hudbe nie je čo vytknúť a soundtrack ako Killing Strangers od Marilyna Mansona vytvára v temných uličkách gangsterských klubov tú pravú vraždiacu atmosféru. Doporučujem každému nadšencovi akčných filmov aby si vychutnal túto dômyselnú spleť nájomných zabijakov. ()

Jakubik

Další a asi ne poslední napodobenina 96 hodin. John Wick je sice sympatický ex-mafián a film je se dá v pohodě přežít ale za pár dní si na film ani nevzpomete… ()

Dimo

To jsem se zase jednou, sakra, nechal unést očekáváním! Kýnu je dobrej, jasně, jeho polotupý výraz se tu našel, trošku si prohýbal záda a procvičil míření na pohybylivý terč. Jasný, chápu. Dobrej vizuál, bouchačky, testosteron, kundy ve výřivce, strašně zlý mafiáni z východního bloku se strašně zlejma a neuklidněnejma synáčkama, co maj setsakramentsky dobrý voko na ojetý Fordy. Přidejte hódně moc bouchaček. Osmdesátková zápletka obalená do dnešní formy. Jo, funguje to, ale nemůžu si prostě pomoct! Film jen a jen o hordě násilí a právě tohle mě nějak štve. Né že bych začal brečet u přestávky s koťátkama v proutěným košíku, ale natočit vyvražďovačku je jednoduší, než nějaké svírající drama. A já vůl jsem skoro chtěl dát kus výplaty za limitovanej steelbook, tss... 50% a víc ani prd. ()

HenryIvan

V jednoduchosti je krása. Tento film sa musel páčiť každému. Mnohí akčný herci by sa mohli od Keanua učiť ako dávať headky. Už sa teším na pokračovanie. ()

tranquill

Akce pro akci, což znamená, že všeho moc škodí... Kdyby aspoň použili nějakou originální scénu... Reeves si střihl roli, která by jinak naprosto seděla Stathamovi. Na druhou stranu kvalitní zvukový doprovod. Suma sumárum průměr. ()

anitae

Johnovi umře žena, a poslední dárek od ní je pes, kterého mu zabije synáček ruského mafiána. To Johna pěkně namíchne a chce pomstít čokla. Hodně se mi líbil hotel pro vrahy, čistící firma, i nájemná vražedkyně. 3* ()

papaprochy

Od začátku až do konce skvělý akční film. Bezchybný Keanu, který se mstí celé mafiánské rodině, pro kterou dříve pracoval, z naprosto zřejmých a pochopitelných důvodů. Z tak moc pochopitelných důvodů, že si jako divák přejete, aby to Vigga Tarasova a jeho syna pořádně bolelo. Přece jen vražda roztomilého štěňátka, které vám odkázala jako poslední dar vaše zesnuvší manželka, krádež auta a samotný fakt obrovské nespravedlnosti světa jsou doopravdy snad ty nejsilnější možné motivy. Ten nejhorší ze všech je ale bezpochyby umlácení pejska, toho jediného, co Johnovi zbylo. Následná hodinu a půl dlouhá vendeta je pak naprosto skvostná. Každý krok je promyšlený, takřka každá vražda originální. Do toho všeho si ještě domyslete chytlavé hlášky hlavy mafie Vigga, policisty, který s respektem nechává Johna Wicka beztrestně vraždit ve 3 hodiny ráno mraky mafiánů, drsnou a roztomilou mlčenlivost právě hlavní postavy, Jimmyho, který přijíždí odvážet těla.. K tomu pak stačí přidat soundtrack, který je sice složený v podstatě pouze z jedné, zato však z perfektně zapadající písničky ( Marilyn Manson - Killing strangers ) a máte moc fajn akční film na příjemné vypnutí hlavy, který se jen tak neomrzí. ()

VyViteKdo

Tolik masakrózní akce, masakrózních honiček, masakrózních bitek. Moment! Kolikrát jsem řekl masakrózní? Aha, až moc. No co už, nicméně tenhle film slovo masakrózní fakt charakterizuje. Takhle reálné mlácení, střílení a všechno možné jsem snad ještě nikde neviděl. A konečně jsou tam holky, které nemají sílu dvou chlapů a bojujou spíš lstivě a záludně, než aby se samořejmostí jim vlastní ukopávaly hlavy na potkání (viz přepadení zrovna zašitého wicka). Po shlédnutí všech bonusových materiálů mi došlo, že to ani po fyzické stránce neměl keanu zrovna lehké a že fakt všechno natáčel sám. Hrozně se mi líbila provázanost použité hudby a kamery, opravdu to byla krása. Příběh docela tuctový (chudák štěňátko), ale zase hodně chytlavý. Celkové provedení je hodně povedené, ale na pět hvězd to není. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch