Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024 Autor Jokolo

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím rozpočtem, ale se zkušenostmi, umem a nakažlivým nadšením lze natočit pecku, která se může během chvíle stát etalonem svého žánru. Po prvním díle se tvůrčí duo rozešlo, Stahelski zůstal u Wicka a v blízké době nás od něj čeká například remake Highlandera s Henry Cavillem, Leitch se ale rovnou začal věnovat vlastním projektům, které stavěly na jeho bohatých kaskadérských zkušenostech. Letos do kin vrazí s Kaskadérem s tváří Ryana Goslinga, v minulosti pak natočil akční fláky jako Bullet Train nebo druhého Deadpoola. A teď se vrhne na dinosaury. 

 

Už pár týdnů víme, že se do Jurského světa vrátíme. Teď se k potvrzeným informacím přidává i ta, že po hlavě do režie prvního dílu chystané trilogie skočí právě David Leitch. Akci tedy můžeme čekat vytříbenou, doufat můžeme i v bitku holýma rukama s dinosaurem, aby to mělo koule. Uvidíme, jestli na to ve scénáři od autora prvního Jurského parku Davida Koeppa dojde. Poměrně překvapivá je pak i informace, že příští jurský snímek má již potvrzené datum premiéry, které se ještě samozřejmě může hýbat. Zatím ale počítejme s tím, že pravěké ptakoještěry uslyšíme znovu řvát už příští rok 2. července, tedy krásný letní blockbusterový slot. A bude tam nabito, neboť týden před dinosaury nacpalo Disney hranou adaptaci Moanytýden po dinosaurech zase DC vyšle do světa nového Supermana

 

Počítá se s tím, že půjde o jakýsi reboot série, v němž bychom se měli dočkat nových příběhů a postav. Návrat Chrise Pratta, Bryce Dallas Howard či Sama Neilla se tak jeví jako nanejvýš nepravděpodobný a prostor by měly dostat nové charaktery. O obsazení či ději ale zatím není známo vůbec nic. Tak doufejme, že to dopadne dobře. Bylo nejspíš jen otázkou času, než další dinosauří filmy přijdou, neboť série doposud celosvětově vydělala více než šest miliard dolarů. A chechtáky se musí sypat. 

Reklama

Související novinky

Nový Highlander se začne v lednu natáčet

Nový Highlander se začne v lednu natáčet

01.07.2024

Highlander patří k jedné z těch mála značek, které bývaly slavné, ale zatím se nedočkaly žádného spinoffu, rebootu či pokračování. Již dlouho ale víme, že se to má změnit. Už je totiž šestnáct let od… (více)

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Kultovní Posedlost dostane americký remake

Kultovní Posedlost dostane americký remake

13.06.2024

Že klasická hororová díla osmdesátých let dostávají často nové moderní pojetí zejména z rukou Američanů, to není nic nového pod sluncem. Málokdo by něco takového však asi čekal u následujícího počinu… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

24.05.2024

Pokud jste fanoušky tvorby legendárního sedmasedmdesátiletého amerického režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Dobyvatelé ztracené archy), měli byste si do diáře zapsat datum 15. května… (více)

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

23.05.2024

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (více)

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Reklama

Reklama