Sssiksseilor

You're in the first chair. Let's see if it's because you're cute... Yep. That's why. ~ Simmons je geniální a je nádhera sledovat, že po tolika ubohých rolích dostane Fletchera a vystřihne ho takovým způsobem, že ostatní si loví spodní čelist z podlahy. Bravo, velmi zasloužená soška! Takového učitele mít, musí být sen každého muzikanta, ohromná porce inspirace a hudební geniality. Teller mne také překvapil a pasuje sem úplně perfektně do posledního krvácejícího puchýře. Též je to po dlouhé době film, kde každá napsaná respektive pronešná věta má své místo a pointu, čiže jsem bez potřeby vrhat počas celé projekce do svého kbelíčku na zvratky plynoucí ze scenáristické stupidity. Damien Chazelle to navíc mistrně zrežíroval, a nechává mne potupně, ale přesto s radostí, beze slov! Fantasticky dokonalá podívaná, kterou si budu častokráte opakovat stále dokola. ()

pestak

Jeden z nejlepších hudebních filmů poslední doby. Destruktivní herectví a J.K. Simmons si Oscara opravdu zasloužil. ()

AgnesDee

Jedním slovem: ÚŽASNÉ. Takhle jsem se u filmu ještě nezapotila. Je to strhující, napínavé, nervy drásající. Prostě dokonalé. A i člověk, co nemá rád jazz, si tento film oblíbí. ()

hackstolle

Reknu vam to asi takto. Hudba je v mem zivote sakramentsky dulezita. A jelikoz jsem na stejny hudebni nastroj v minulosti jednu dekadu hral, o to zajimavejsi to pro me bylo filmove tema. Okamzite mne vyplavala vzpominka na plakat z ucebny, kde jsem se na bici ucil. Jako kdyby tomu bylo vcera mi vyletela z pameti jmena jako Ricky, Charlie, Terry, Louise. Nebo treba zminovany Buddy Rich. Jako lousknutim prstu jsem se dostal o dvacet let zpet. Skvely film, skvela hudba, skvely zazitek. Whiplash u me vyvolal nezapomenutelne emoce. 98, mozna i 99%. ()

mark9th

Ak tento film nemá perfektný koniec, tak ho nemá žiadny film. Zaslúžený Oscar pre Simmonsa a herecký ''show-off'' od Tellera. ()

matobystro

Mám chuť, ísť si kúpiť bicie....začať na nich hrať a keď ma to prestane baviť tak si pustím tento film, dokola a dokola. Simmons congratulations!! Chazelle ako taká väčšia prvotina,klobúk, košeľu, okuliare dole. Ešte aj ponožky a trenky. Mám z toho filmu fakt super pocit. P.S. niečo vo vás aj zanechá, čo je cenné a ...a zahreje pri srdiecku. ()

olmikee

Strhující drama v podání jednoho z nejnadanějších režisérů současnosti Damiena Chazelle. Wow! Neskutečný zážitek sledovat souboj žáka a učitele v podání J.K. Simmonse, který je naprosto nekompromisní a fakt, že Miles Teller veškeré scény, kde bubnuje, hraje doopravdy on, jenom umocňují celkový feeling. Jeho 9ti minutové sólo na konci jsem hltal s bradou na zemi. ()

iz67

Neni to zly. Klasicky vztah trenera a sverence a toho, kdy to je a kdy uz neni ok. Tenhle film to bere ale hrozne hrubozrne, pritom trenersky teror muze mit mnohem jemnejsi, pritom nemene destruujici vliv. Takze za 3 ()

JosefTomas

Tak za prvé, na 100% to určitě není. Dávám je za netradiční přístup, bezchybné vedení a především za hlavní představitele. Jako debut to vytírá zrak i těm největším optimistům a Chazelle je sakra dobrý filmař, o čemž mě přesvědčil i La La Landem. Má cit pro režii a každý detail poznáte bez sebevětšího zaváhání, ať už jde výkon po okraj sil, zjištění, že nějaká písnička bude těžká jako prase, nebo v budování napětí. Přičemž, u finále jsem skoro nedýchal. Takže ano, 100% je sice přehnaná, ale za tu mojí maximální spokojenost si to zaslouží. ()

liquuid

Povedene hudebni dilo. Skvela kamera, hudba, napeti. Verim, ze priprava musela byt velice vycerpavajici a extremne narocna, ovsem nejlip zahrana je role ucitele. Hlavni hrdina je prkenny, moc emoci z neho nejde. Nedokazu si k nemu najit cestu a nejakym zpusobem soucitit. Prestoze se mi to velmi libilo, tak vnitrne citim, ze na pet hvezd a k naproste dokonalosti tomu neco malo chybi. ()

MirkaP

Tomu konci prostě nevěřím. Nevěřím, že po tom všem by s ním mluvil. Nevěřím, že po tom všem by s ním šel hrát. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

mrclTV

J.K. Simmons hrá hudobného perfekcionalistického Hitlera, z ktorého sú všetci posraní (nemyslím tým vyslovene iba na hráčov orchestra), a to je asi vsetko čo by som k tomu povedal. Priznávam, Fletcher predniesol silnú myšlienku o tom ako všeobecné pochlebovanie a neustále potľapkávanie každého po pleci vo výsledku zabíja skutočný úspech, ale v jeho svetonázore mal jednu dôležitú chybu, úplne z rovnice úspechu vytlačil talent (respektíve zamlčal jeho existenciu), čo v minimálne v umeleckej sfére je dôležitá súčasť "balíčka". ()

PlayEasy

Konečně! jsme po mnoha měsících měli možnost vidět relativně nové drama, které nás totálně strhlo. Extrémně vypjatý souboj mezi skvělým mladíkem Milesem Tellerem (teď už i hvězdou Top Gunu ;) a naprostým ďáblem v lidské podobě J.K. Simmonsem. Damien je asi nejtalentovanější režisér současnosti (nevadí, že ho Akademie tady i u La La Landu okradla o sošku pro nejlepší film - pro nás je vítěz), Justin Hurwirtz jako vždy válí, no a my jsme celých 105 minut snad ani nedýchali! 100% ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona