Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

adamix

Trochu (moc) spomalený Tarantino, ale keď to pozeráte prvý krát, nemôžete sa dočkať, čo bude ďalej. Keď to pozeráte viac krát, čakáte už len na krvavé scény a ,,deep throat story'' (tá vedie). Je vidno (vzhľadom na minutáž), že sa so scenárom Quentin poriadne vyhral a zachoval si svoj zmysel pre autentickosť prostredia i osobností postáv. Nie je to však zlé. Až si chcete v pokoji pri čaji vychutnať film s chladným exteriérom, vychcanými ,,gringos'' a skvelým vyvrcholením, THE HATEFUL EIGHT je pre vás to pravé orechové. Je to taká nostalgická spomienka na GAUNEROV a VEC, i keď tu nepobehujú žiadne potvory ani gangsteri v kravatách. Tentoraz je tu banda chlapíkov v kožuchoch a uniformách s revolvermi na čele s najväčším monštrom, démonickou Jennifer Jason Leigh, ktorú dlho nebolo vidieť a zrazu prišla s vynikajúcim výkonom maniakálnej zakrvavenej beštie, hodného oscara. Film si treba pozrieť s veľkým odstupom času, aby ste si ho dokázali viacej užiť. Nie je to drsné PULP FICTION, ktorý môžete pozerať každý deň a ani raz sa ho nepresýtite, ale ak ste fanúšikmi, po určitom čase vás to neomrzí. U mňa 80%. ()

PlayEasy

Parta chlapů je za ledové vánice uvězněna v malé dřevěné chalupě. Každý má své tajemství, svou minulost a taky svůj revolver, což obzvláště v závěrečné pasáži sehraje hlavní úlohu ;) ...zkrátka splněný sen pro každého milovníka neo-westernů, detektivek a samozřejmě Tarantinovek! I přes rozmáchlou stopáž nám Quentinovy ostré dialogy a konstantní plot twisty podtržené dechberoucí kamerou nedovolily odtrhnout oči od obrazovky. A navíc: jedná se o brilantní rozlučku mistra Morriconeho! 100% ()

kedu odpad!

Jsem fascinován tím, že tento film někdo viděl a to až do samotného do konce a je ochoten tvrdit, že se mu líbí. ()

huzgi

Velmi dlouho film hodně slibuje. Nicméně nakonec je to takové nafouknuté nic. Samozřejmě skvělá filmařina a atmosféra, ale film není o ničem. Nudná kopie Vlčí boudy od Věry Chytilové. ()

tatopulos

Veliké zklamání, čekal jsem něco jako Kulový blesk, Vrchni prchni nebo Jáchyme, hoď ho do stroje, ale toto.. ! Na Tenkrát v Hollywoodu bych nešel, kdybych viděl předtím tento komediální snímek. Ještěže Tarantinův Tenkrát v Hollywoodu byla tak nádherná filmová kino- jízda v minulosti. Nevadí mi násilí ve filmu, líbili se mi vtipní Hanební pancharti, Pulp fiction, Jackie Brown. Ta Daisy nebyla zrovna veselá paní typu Míla Myslíková, připadala mi jako nejhorší postava v dějinách filmu. Scéna s oběšením a samoúčelným násilím mluví za vše. Všichni v tomto filmu byli ztělesněním a glorifikací absolutního zla. Jako nahlížet do nacistické kroniky zločinů a kochat se tím, že to umím natočit a udělat scény ještě lépe než nacisté. Čím budu brutálnější s bezvýznamností, tím více mi zatleskají. Je třeba zrušit mozek a nechat se unášet vírem (pro někoho) svůdného násilí.Podobné filmy- Salo aneb 120 dnů Sodomy, Pat Garret a Billy Kid, Svatební cesta do Jiljí. ()

iz67

'Krásná' zalezitost. Neco jako 10 malejch cernousku. Vse se postupne sklada. Nekdo by si mohl stezovat, ze je to samoucelna reznicina. A to presne je, jenze naprosto mistrovksy udelana. Neni tam ani ň navic ani namíň. ()

Cortesz

Bál jsem se stopáže, také kvůli ní jsem shlédnutí oddaloval a oddaloval. Nakonec nelituji toho, že jsem to viděl, jedna z nejlepších Tarantinovek a kupodivu, i přes tu dlouhou stopáž: 168 minut, což je peklo :-) jsem se ani chvíli nenudil a finále je něco šíleného klasický Tarantino. Tímto mám celou filmografii tohoto magora komplet nakoukanou. ()

pekas

No to je koncert. Konečně mě Quentin zase svým dílem nadchnul. Dlouhé mi to vůbec nepřišlo. Rozhodně plný počet a jeden z Tarantinových nejlepších filmů. 100% ()

kirmakX6on

nejnapínavější a nejzáhadnější byl začátek, včetně některých perfektních kameramanských hrátek. Jakmile ale vystoupili z dostavníku... začalo nekonečné samoúčelné představování se a bohužel záhy bylo jasné, že jakmile se všichni sobě představí a seznámí se, dojde k řeži. Jedinou otázkou zůstávalo, kdo to nakonec přežije, jak supr budou rozstřiky krve a jaká bude či nebude pointa. Bohužel, tentokrát se to Tarantinovi moc nepovedlo -- rozstřiky krve postrádaly jiskru, nápaditost i komičnost, pointa žádná nebyla a ten jeden zvrat, ten taky moc nestál za řeč. Napínavou / hororovou atmosféru film imho postrádal, přestože právě na tomto jsem myslel, že by měl stavět (protože děj ve filmu není skoro žádný - což též bylo jasné hned od začátku). To i např. v Tenkrát v Holywoodu, který má do westernu míle daleko, byla scénka s hipínkama na rančii zneklidňující mnohem více než cokoliv zde. Tento film se Tarantinovi prostě nepoved. Ale ..furt tu mluvíme o Tarantinovce -- takže pod tři hvězdy jít možné samozřejmě není :) 60% ()

Midar

Byť si pořád stojím za tím, že jako minisérie to funguje o něco lépe, je Osm hrozných pořád naprosto skvělým filmem. A to i přes to, že se jedná v podstatě o tříhodinovou konverzačku odehrávající se skoro celou dobu v jedné malé hospodě. Je pravda, že ten rozjezd někomu může připadat až moc pomalý, podle mě však funguje naprosto dokonale. Jelikož Tarantino umí psát dialogy jako nikdo jiný, i přes tak dlouhou stopáž Osm hrozných prostě nestíhají nudit. Kromě Tarantina jsou tu pak ve skvělé formě také herci, kteří tu ze sebe, s až neskutečnou chutí, sypou jednu hlášku za druhou. Pomalu houstnoucí atmosféru už tu pak jen podtrhuje zcela bezchybná hudba Ennia Morriconeho, která je jako vždy naprosto parádní, přičemž funguje přesně tak, jak má. Osm hrozných je prostě dalším naprosto famózním Tarantinovým snímkem, jehož porovnávání a možnou spojitost s kultovní Věcí od Johna Carpentera naprosto chápu a vlastně se mi ta myšlenka i docela zamlouvá. ()

vvaalleerr

Tak toto som si extrémne užil. Postavy sú proste skvelé a odlišné. Každá postava tu ma dostatok priestoru. Konverzácie medzi postavami tu boli výborné a extrémne som si ich užíval. Celkový pocit z filmu bol extrémne pozitívny. Atmosféra je tu zvládnutá úplne super. Humor a občasné vtipy ma veľmi bavili. Tarantino to proste vie. 10/10. ()

AnnaMae

Filmařsky perfektní, vyladěné dialogy, postavy s propracovaným příběhem. Napětí - divák tuší, že některé postavy nejsou tím, kým se zdají být (jen neví které), a očekává něco temného. I přes fakt dlouhou stopáž a dlouhé pomalé představování postav jsem se ani chvíli nenudila. Ale - chybělo tomu nějaké to "wow", film nepřinesl něco "víc", nezanechal dojem. Nebýt nějakého toho rozprsklého mozku nebo vodotrysku krve (v poslední části filmu), nepoznala bych, že je to Tarantino. Ovšem tentokrát mi tam chyběl ten jeho (když už to násilí musí být) švih, nadhled, uvolněnost, vtip... Tohle násilí trochu připomínalo béčkový film, kde se za každou cenu musí vymyslet scéna, v které by se dala použít konzerva rajčatového protlaku. ***-**** ()

helrohir

Tarantino sa v tomto prípade trocha nechal uniesť prílišnou dôverou vo vlastnú schopnosť postaviť podstatnú časť filmu na dialógoch. V rámci prvej hodinky sú dialógy medzi jednotlivými postavami prakticky tým jediným, na čom film stojí. A vzhľadom k tomu, že pre celkový vývin deja je drvivá väčšina z nich zbytočná, musím proste úvod filmu označiť za zbytočne rozťahaný. Avšak po príchode do drevenej búdy film kompletne mení tempo, atmosféra pomaly hustne, pričom následne vrcholí v typicky tarantinovskom krvavom ošiali. Medzitým si vypočujeme pár zaujímavých historiek a slovných konfrontácií, ktorých účinok povyšuje výborne zvolené obsadenie, dodávajúce svojím postavám na živelnosti. Ako celok film postráda komplexnú zábavnosť Bastardov alebo Djanga, ktorý dokázali baviť prakticky v celej svojej dĺžke. Ale napriek tomu rozťahanému úvodu ide stále o klasického Tarantina, s mnohými zapamätania hodnými postavami aj scénami. Plus treba spomenúť aj vynikajúcu Morriconeho hudbu a Richardsonovu kameru. 80%. ()

Scanerior

Osm hrozných dosti hraje na komorní atmosféru, postavy a napětí, navíc s nádechem westernu, což tu dodává ten správný šmrnc a nutno dodat, že se tu filmu po všech zmíněných stránkách daří. Vlastně je to asi vše, co je důležité říci, filmový dostavník s vámi uhání jen proto, aby následně zpomalil a nechal blížící se blizzard postupně gradovat. Skvělou režii asi také netřeba zmiňovat, osobně mi tento film celkem sedl, a dokonce bych se nebál delší stopáže s více napětím, i přesto že film je už tak dosti dlouhý, ačkoliv to možná pokrývají rozšířené verze. ()

Tominni

Quentin ty filmy prostě umí a tak je nakonec skvělý i tenhle zimní western, ze kterého jde chlad hned od začátku. Jedinou drobnou výtkou je přeci jen pomalejší rozjezd, který po cestě kočárem přeci jen trochu trvá, ale samotná část v chatě je na jedničku a tady neschází vůbec nic. ()

McMurphy

Je tu další zásah mezi kultovní bomby. Těžko srovnávat osmé Quentinovo dítě s Djangem - přesto, že jsou ze stejné doby, oba jsou postaveny na jiném konceptu, s jinou výpravou. Tarantino tady vsadil na svoje killers z předchozích filmů, každému dal jedinečný charakter a všechny zavřel do jedné chatky uprostřed extrémní zimní bouře. Nuda? Ani omylem. Již od druhé kapitoly je cítit napětí a vy jen čekáte, kdy se něco posere. Pak to začne lítat všude kolem. Nádherná, až skoro pohádková zimní atmosféra, dialogová spoušť, která vás dostane a v neposlední řadě skvělí herci v čele s Jacksonem a Russellem. Malé mínus má jen Morricone. Klidně to mohlo mít ještě o 10 minut víc. ZAKÁZAT hodnocení filmů lidem, co to nesledují s 5.1. zvukem na velké obrazovce, jdou se u toho 2x vychcat, 1x pro kafe a každou chvíli kontrolují novinky na facebooku. Nevěřím, že ten, kdo tomu tady dá 1-3 hvězdy, by z kina odešel po těch 3 hodinách zklamaný. ()

Karlos8

První hodina filmu není až tolik záživná, jak by si fanoušek představoval, přesto geniálně navodí chuť do dalších dvou třetin. Teprve v domě u Minnie se rozehraje ta správná šachová partie, ve které si nemůže být nikdo ničím ani kýmkoliv jistý. Vše podtrhují perfektní dialogy a monology jednotlivých aktérů, přičemž bych vyzdvihl především majora Marquise Warrena, jenž se mi hrozně moc líbil a opět jako negr, kterého každý nenávidí podal vynikající výkon. Na závěr bych rád pochválil výkon hlavní ženské představitelky Daisy, která splňuje ty největší kritéria. Decentní hudba, parádní výprava a hlavně, skvělý scénář. ()

a0001

Hrôza.. Až na kvalitný koniec nekonečná nuda. Keci, keci, keci, vyslovene zbytočné žvásty. To som sa na tento dufajúc, že šialený film skutočne tešil. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz