Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak aby ste vedeli, kedy sa príbeh odohráva v exotických krajinách a kedy v Česku, tak tvorcovia prišli s nesmierne inovatívnym nápadom farebného filtru. Kde je teplo, je všetko extrémne žlté, vrátane oblohy, na Čechy svieti asi iba mesiac, takže sú celé modré. Áno, v prvej časti mi tento chlad prišiel zmotivovaný, teraz už iba ako prvoplánové rozlíšenie prostredia. Inak opäť je to skôr raz väčší raz menší zmätok, ako ucelený príbeh, niektoré epizódy by mohli kľudne byť jednou časťou životopisného seriálu. Osobne by ma asi viac bavil 3 hodinový film o podnikaní s hajzlákom na Seychelách, ako celý Gangster Ka v tej podobe, v akej vznikol. Ak napríklad niekomu niekto blízky zomrie, tak hneď v ďalšej scéne pre ním vidíme fľašky alkoholu. To aby sme chápali, že je fakt v prdeli. A tak podobne. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Podruhé a v příběhu ucelenější, lépe to drží pohromadě a je tu méně na sebe nezávislých střípků. Ovšem problém je v tom, že scénárista se tu až moc rozjel a reálnost dostala na palici, což je prostě škoda, jelikož řemeslně se pořád jedná o velmi dobrou záležitost, kterou rámují výborní Čermák s Bjelacem. A nejsou tam žádná chapadla. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Druhá část mafiánského života Krejčíře - velkého kamaráda Míši Redla, který je zase velký kamarád Gazdíka s Polčákem z mafiánského projektu STAN. Mafiánská sebranka STAN není zralá jen na okamžité odstoupení z vlády a z politiky obecně, nýbrž tihle zmrdi patří rovnou do tepláků, nebo ideálně na šibenici. Doufám, že jsou jejich voliči maximálně spokojení, že svěřili ministerstvo vnitra do rukou mafie a přispěli k rozkradení zbytku státu, který se ještě rozkrást nepodařilo. Druhý díl je podobně dobrý a podobně zajímavý jako ten první. V podstatě se jen změnilo prostředí, které se znatelně podepsalo na Krejčířově duševním stavu, kdy začal tropit jednu magořinu za druhou a právem skončil tam, kam zmrd jako on patří. A všichni ti Rakušané a podobná verbež by jej měli velmi rychle následovat. [80 %] ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Voľné pokračovanie Gangstra KA si dokázalo udržať úroveň prvej časti. Ukázalo nielen odlišnosti sveta zločinu v Česku a v exotickej cudzine, ale aj neskutočnú adaptibilitu Káčka. I keď mu celý život išla karta, v cudzine sa jeho kartové impérium začína rúcať a jeho metódy vabankovatia. A tak za jeho poslednú frajerinu považujem voľnú prechádzku v daždi pakistanských guliek. Minulosť ho dohnala a na priebeh svojho života bude mať stále menší vplyv ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Chcete vědět dopředu, co chystá magor?“ Druhý díl nabízí v podstatě to stejné jako jednička. Zase jsem byl hodně nadšený z vizuálu a vůbec technické stránky (zdejší přirovnávání filtrů k těm z Limonádového Joea je zcela mimo i při velké nadsázce). A znovu mě bavila ústřední dvojka v podání Bjelaca a Čermáka (ostatní herci zde byli opravdu jen do počtu). Těch příběhových peripetií mi ale ve výsledku přišlo o něco méně, a to i z pohledu celkové záživnosti. Co mně ovšem vadilo už v jedničce, to mi zde pilo krev po litrech. Ano, mám na mysli dialogy, které mi přišly místy hodně dementní, a poslouchat je bylo trošku utrpení (i když zase záleželo na tom, kdo je zrovna pronášel). Naopak mě pobavily létající „dárečky“, které mi přišly originální. Z konce pak mám mírně smíšené pocity (i když kdo ví, jaké pokračování realita napíše). S hodnocením pak jdu o půl hvězdy níž než minule a končím tak na celkovém lepším průměru. „Stojí ti to zato? Každej jinej by se na to vybodnul a ty deš hlavou proti zdi. Proč?“ – „Vyrostl sem na Foglarovi.“ ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)
  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)

Reklama

Reklama