Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když v kině začaly běžet závěrečné titulky, říkal jsem si, že Afričan se povedl lépe, jak první díl, který mě do příběhu padrína Kraviece uvedl. Lepší to bylo ale hlavně v tom, že mě režisér Jan Pachl nadobro přesvědčil s tím, že jde český film natočit za relativně normální peníze tak, že si ho s radostí spletete s významnou evropskou tvorbou. Většina se totiž odehrává buď v Jihoafrické Republice nebo na Seychelech, což samo o sobě vypadá naprosto ultimátně a musím říct, že mi níže uvedené filtry podporující atmosféru vůbec nevadili. Naopak. Co se týče herců, hrají opět výborně, jako v prvním díle. Problém je sice v tom, že je třeba vidět první díl, abyste vnímali souvislosti a chápali, proč některé postavy dělají to, co dělají. Na druhou stranu ale nechápu, proč by někdo měl vidět tento film jako první a pak to zpětně dohánět, takže i tento argument by mi z huby kritika byl spíš k smíchu. Celkově si myslím, že si tento film vůbec nezaslouží negativní kritiku, protože mu v podstatě není moc co vytknout. Pan režisér se zvládl do české kinematografie uvést jako absolutní profesionál a já mu za to děkuji. Doufám, že film ještě podpoří a pořádně ho protáhne i různě na festivalech po světě. Rozhodně by si to zasloužil. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

A dvoječka taktiež silno podarená. Miestami trochu nudnejšie, ale správne vygradované, s novými lokáciami, s novými zamotávkami a biznismi. Káčko bol proste človek, ktorý sa nikdy nevzdal, stále napredoval a neveril nikomu. Konečne dvojka, ktorá nie je dogabaná a drží si úroveň jednotky. Silno prosím o trojku. 4 z 5 ()

Reklama

panMartin 

všechny recenze uživatele

První díl byl skvělý, na české poměry nevídaný, byl poutavý a krásně vyprávěný od začátku až do konce. O něco slabší než první díl, přesto slušný filmový počin. Hynek Čermák samozřejmě super. Predrag Bjelac také, ale zbytek nevýrazný nikdo jiný vám v hlavě nijak neutkví. Druhý díl sice neměl takové grády jako díl první, ale určitě bylo na co se díval. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Položil jsem vládu, ty vole." Tak v tom Kraviec předčil Krejčíře a já jsem se trošku ztratil v tom, co je inspirováno skutečností a co je pouhá fikce. Nicméně mne bavila Káčkova brilantní angličtina ("This hajzlpapír not good."), jeho salónní etiketa ("Jsem půl roku v kriminále, chci mrdat.") i pobíhání v žabkách uprostřed střelby. Co bylo slabý, tak to byl policista Lánský, kterej se tvářil, že šéfuje policejním složkám v ČR, na Seychelách i v JARu a přitom měl image otravnýho mravence. Taky Káčko postupně ztratil v kokainu dost ze svý zábavnosti, což v součtu kladů a záporů znamená, že první díl mne bavil o dost víc. ()

otík 

všechny recenze uživatele

I bez viděné jedničky jsem se orientoval, film je přehledný a zajímavý do doby, dokud se z děje nevytratí vypravěč. Od té doby už je to jen sled nezajímavých událostí a očekávaný konec je naprosto nemastný neslaný. Ani závěrečné titulky nepřinesou očekávaný dodatek, jak to vlastně dnes s Krejčířem je. Nakonec docela spokojenost. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)

Reklama

Reklama