Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Druhá projekce: Druhá domácí projekce mi oživila detaily charakteru jednotlivých "vedlejších postav." Jedna z opravdu mála filmových ukázek, že český film ještě neumřel a že i Češi dokáží natočit pravou gangsterku, která lahodí jak očím, tak i uším díky Tadeáši Věrčákovi a jeho hudebnímu podkladu. Scénář a režie si zde jede stejnou cestou jako u prvního dílu, akorát v jiném prostředí a s novými ukázky mafiánských rafinérií. Místy jsem na plátno koukal skoro oněmělým úžasem, jak dokáže jeden vyčůraný a vychytralý člověk podmanit prakticky celý stát. Nezapomenout též nesmíme na bravurní výkon Hynka Čermáka, který svou padoušskou roli zahrál na výbornou. Pokud se v blízké době nenatočí nějaký film o naší "utlačované menšině", tak by Hynek Čermák mohl pomýšlet i na nějaké ty české filmové sošky. ___ (Kino Lucerna, Praha) ()

campix 

všechny recenze uživatele

Pokračování příbehu Radovana Krejčíře začíná přesně tam, kde to první skončilo a pokračuje ve stejném trendu až do samého konce. Pouze se přesouváme z tuzemských lokací do lokací více exotických, ale jinak se před námi odehrává to samé. Letem světem pojatý příběh u nás asi nejznámější aféry za poslední dvě dekády. Nic extra zajímavého a oproti prvnímu dílu nezaznamenáme nic nového (kromě lokací). Herecky žádná velká paráda, příběh šel odvyprávět určitě lépe a ten voice over mi ke konci už vyloženě lezl na nervy. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Položil jsem vládu, ty vole." Tak v tom Kraviec předčil Krejčíře a já jsem se trošku ztratil v tom, co je inspirováno skutečností a co je pouhá fikce. Nicméně mne bavila Káčkova brilantní angličtina ("This hajzlpapír not good."), jeho salónní etiketa ("Jsem půl roku v kriminále, chci mrdat.") i pobíhání v žabkách uprostřed střelby. Co bylo slabý, tak to byl policista Lánský, kterej se tvářil, že šéfuje policejním složkám v ČR, na Seychelách i v JARu a přitom měl image otravnýho mravence. Taky Káčko postupně ztratil v kokainu dost ze svý zábavnosti, což v součtu kladů a záporů znamená, že první díl mne bavil o dost víc. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

První díl byl skvělý, na české poměry nevídaný, byl poutavý a krásně vyprávěný od začátku až do konce. Bohužel Afričan už není takové terno. Zpracování je sice úplně stejné, ale například ta hudba už mi tam lezla na nervy. Navíc nechápu to zvučení, proč se při spuštění hudby automaticky o několik úrovní sníží hlasitost mluveného slova? Také mě už trochu nudilo, že je to furt dokola, podvod za podvodem, už tam nebylo tolik překvapivých momentů, za což ale tvůrci až tak nemůžou - snaží se držet předlohy postupů skutečného Krejčíře. Byl bych ale nerad, aby tento koment vyzněl příliš kriticky. Je super vidět konečně kvalitní kameramanskou práci, někdy se dokonce trefí i s hudbou (ale jen někdy), ale hlavně je to film postavený na světových hereckých výkonech a množství zajímavých charakterových postav. Škoda jen, že Pachl neuchopil vypravěčsky toto pokračování lépe. Určitě by si s tím šlo vyhrát lépe ---- viz konec! 60% ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Smutně se dokola opakující zápletky akorát s jediným rozdílem - v místě natáčení. Těžko říct, jestli se dá uvěřit něčemu tak zapeklitému, jako je Kraviec a jeho levárny. Říkala jsem si, že je to celkem zajímavé téma a určitě si v tomto filmu přijdu na své - ale spíše jsem se ocitla v kině se spoustou dalších párů, z kterých žena udělala kompromis a i když by raději šla na tu romantickou komedii, tak ji partner vytáhl na tohle. Jediné co mě nějak zaujalo byla verva s kterou Kraviec dokázal zpeněžit naprosto jednoduchý nápad (viz toaletní papír). Tato část komentáře může obsahovat lehké stopy po SPOILERech --> Docela mě ovšem znechutila zápletka, ve které Káčko si i před zraky své manželky užíval s "milenkami"... Přesně takové tipy chlapů nenávidím - i když si uvědomuji, že k těmto znuděným bohatým gangsterům to asi patří mě to tam nějak nesedělo... ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)
  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)

Reklama

Reklama