Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když v kině začaly běžet závěrečné titulky, říkal jsem si, že Afričan se povedl lépe, jak první díl, který mě do příběhu padrína Kraviece uvedl. Lepší to bylo ale hlavně v tom, že mě režisér Jan Pachl nadobro přesvědčil s tím, že jde český film natočit za relativně normální peníze tak, že si ho s radostí spletete s významnou evropskou tvorbou. Většina se totiž odehrává buď v Jihoafrické Republice nebo na Seychelech, což samo o sobě vypadá naprosto ultimátně a musím říct, že mi níže uvedené filtry podporující atmosféru vůbec nevadili. Naopak. Co se týče herců, hrají opět výborně, jako v prvním díle. Problém je sice v tom, že je třeba vidět první díl, abyste vnímali souvislosti a chápali, proč některé postavy dělají to, co dělají. Na druhou stranu ale nechápu, proč by někdo měl vidět tento film jako první a pak to zpětně dohánět, takže i tento argument by mi z huby kritika byl spíš k smíchu. Celkově si myslím, že si tento film vůbec nezaslouží negativní kritiku, protože mu v podstatě není moc co vytknout. Pan režisér se zvládl do české kinematografie uvést jako absolutní profesionál a já mu za to děkuji. Doufám, že film ještě podpoří a pořádně ho protáhne i různě na festivalech po světě. Rozhodně by si to zasloužil. ()

TheDon 

všechny recenze uživatele

V prvním díle sem chválil Predraga, jak to pěkně neseriálově zahrál. V Afrikánovi musím pochválit i Hynka, protože to bylo konečně trochu uvěřitelný. Jenže, to nic nemění na tom, že to za moc nestálo. Nechci to nijak rozpitvávat, ale klidně bych to natáhl třeba o dvacet minut, protože v rámci uvěřitelnosti se mohl trochu rozvést Krejčířův rozlet v Joburgu. Zastavárna a bum bum kriminál v deseti minutách? Tak takhle ne kurva. Upocená troječka. 50% P.s.: Do bordelu v Joburgu bych asi nevlezl, to neměl strach z těch ajdsů ? ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Na atraktivní náměty si česká kinematografie nemůže stěžovat. Naopak, český divák bude mít oprávněně pocit, že český film tyhle atraktivní látky svým přístupem opakovaně znehodnocuje. Příběh Radovana Krejčíře dlouhá léta zaměstnával nejen média, ale i policii, justici a politickou reprezentaci. Jeho jméno se stalo známým i v mezinárodním měřítku, v JAR se stal symbolem korupce a organizovaného zločinu. Z jeho kauzy se mohl stát skvělý biják - kdyby nevznikl v českém prostředí. Pokud to někdo umí, natočí něco jako Veřejný nepřítel č. 1, který, přestože znáte Mesrinovy životní peripetie, výborně působí jako thriller a zástupce dobrodružného žánru, který zároveň leccos vypovídá i o době a francouzské společnosti. Pokud se toho chopí český filmař a naše produkce, vznikne snímek, který má v sobě méně napětí než průměrný novinový článek. Gangster Ka naprosto nefunguje jako žánrový kousek, nevzbuzuje emoce a prachsprostě nudí. Postava vypravěče je vyložený omyl, režie je nevzrušivě rutinní. Ne, za tohle nedám ani dvě hvězdičky. Ztráta času, co dokonale ilustruje stav české kinematografie. Celkový dojem: 25 %. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Smutně se dokola opakující zápletky akorát s jediným rozdílem - v místě natáčení. Těžko říct, jestli se dá uvěřit něčemu tak zapeklitému, jako je Kraviec a jeho levárny. Říkala jsem si, že je to celkem zajímavé téma a určitě si v tomto filmu přijdu na své - ale spíše jsem se ocitla v kině se spoustou dalších párů, z kterých žena udělala kompromis a i když by raději šla na tu romantickou komedii, tak ji partner vytáhl na tohle. Jediné co mě nějak zaujalo byla verva s kterou Kraviec dokázal zpeněžit naprosto jednoduchý nápad (viz toaletní papír). Tato část komentáře může obsahovat lehké stopy po SPOILERech --> Docela mě ovšem znechutila zápletka, ve které Káčko si i před zraky své manželky užíval s "milenkami"... Přesně takové tipy chlapů nenávidím - i když si uvědomuji, že k těmto znuděným bohatým gangsterům to asi patří mě to tam nějak nesedělo... ()

berny2468 

všechny recenze uživatele

No, češi umí. Během posledních tří měsíců to je již třetí český film, kterému udělují pět hvězdiček. Tenhle film je daleko lepší než třeba nedávno v kinech promitany Black mass. Skvělé herecké vykony ať už od Čermáka nebo Bjelaca. Skvělá kamera a ještě lepší hudba. Je to vtipné, poučné a chvílemi i akční = prostě dokonalá Gangsterka. 85%. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)

Reklama

Reklama