65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval městečko, začne takzvané "měsíční vraždění" znovu. Snaží se snad někdo to hrůzostrašné období napodobit, nebo jde o něco horšího? Zakřiknutá dívka možná drží v ruce klíč k dopadení viníka. Film Děs po setmění vznikl podle hororu z roku 1976, navíc je inspirovaný hrůznými skutečnými událostmi. Snímek vypráví příběh maskovaného sériového vraha, který se vrací, aby pokračoval v terorizování texaského městečka, z něhož před pětašedesáti lety beze stopy zmizel. Zatímco se vyšetřovatelé předhánějí, aby našli mezi předchozími šokujícími událostmi a současným vražedným běsněním spojitost, zakřiknutá dospívající dívka možná drží v ruce klíč, který by mohl všemu zabíjení konečně učinit přítrž. (HBO Europe)

TedGeorge

No to mi poser nohu. Narazil sem na tenhle "remake" staršího slasheru úplně náhodou a ono je to prostě super. Proč je remake v uvozovkách? On ten film jaksi uznává existenci prvního filmu ze sedmdesátých let a operuje s tím, že je to založeno na reálných událostech. Což dává autorům prostor ke stylu v hororech docela nevídanému, kombinující retro slasher scény s pomrkáváním na diváka, který chvílemi neví, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo ho tahají za nos. Je to opravdu hodně stylizovaný, ale já si brzo zvykl a pak si už jenom užíval zajímavej příběh vrcholící pro někoho debilní, ale rozhodně neodhadnutelnou pointou. Rozhodně to lepší, co v hororech rok 2014 nabídl. 8/10 ()

malylada

Trošičku jinak omílaná tématika ala Zodiac, ale podaná brutálnějším slasherem, který nešetří na mrtvolách. Vizuálně to vypadá výborně, ale krom samotného vyvražďovaní a erotických scén nemá moc co nabídnout. Úvodní a závěrečná pasáž jsou povedené, ale celkový dojem kazí nezáživné pátrání po vrahovi a mnoho dialog mezi spoustou zbytečných postav. Samotné vraždění pobaví, ale nic nového nepřináší a každá scéna mi připomínalo jinou z jiného filmu. Trošku jsem se musel pousmát v závěru, kdy jsem si vzpomněl na první Vřískot......5/10 ()

TheDon

Remake filmu kterej jsem bohužel neviděl. Tak nemůžu říct, jestli se povedl nebo ne, ale na mě to působilo velice dobře. Sice je to někdy ukecaný a rozvláčný, ale člověka to nutí přemýšlet, kdo je ten fantom a když už si myslí, že ví, tak je frajer na kolejích na tři půlky. Konec se každorozhodopádně povedl. Úplně ty nejsilnější tři který jdou dát. ()

sniper18

Des po zotmení v rámci svojho žánru vlastne neponúka vôbec nič výnimočné a ani výraznejšie zaujímavé. Dejovo je to až príliš ohrané a to vrátane toho filmu vo filme, samotný vrah ma ani moc nebavil, už tvorcovia kultovej série Piatok trinásteho si pred mnohými rokmi rýchlo uvedomili, že vreco na hlave nestačí a tak to rýchlo nahradili niečím zaujímavejším, takže v dnešnej dobe mi to už príde dosť mimo a navyše ani vraždy moc nezaujmú, je ich síce pomerne dosť, ale až na celkom zaujímavú scénu s trúbkou sú úplne nenápadité a pôsobia aj dosť umelo, takže ani po stránke drsnosti nie je vôbec o čo stáť. Ale aj tak nemôžem byť úplne kritický, film má veľmi svižné tempo, celkom slušné zloženie postáv, obzvlášť hlavná hrdinka mi prišla veľmi sympatická a zase taký Anthony Anderson, ako texaský ranger mi prišiel ako slušný úlet, no a za najväčší klad považujem rozhodne vizuálnu stránku. Nielen ten samotný retro štýl, ktorý funguje, ale hlavne veľmi zaujímavá práca s kamerou, čo sa mi páčilo po celý čas. Takže ako slasher je to prinajlepšom priemer, ale tie spomínané klady ho u mňa predsa len povyšujú a to jedno pozretie neľutujem. 59% ()

AlistairMir

Tenhle film mi sednul a chvilku jsem i přemýšlel o plné palbě. Nakonec hezký silný čtyři hvězdy a to hlavně za hutnou atmosféru, ucházející vraždy a vrahouna s pytlem na hlavě, protože ten maník byl fakt všude a fakt nevím, jak bych si v tom Texarkanu vyšel s holčinou aniž bych ho neměl za zadkem. Chvílema jsem ho podezříval, že má šestej smysl, každopádně ten chlap je doslova a do písmene Kazišuk !! Hormony jsou ale svinstvo, takže spousta budoucích obětí stejně jde randit na co nejodlehlejší místa a to, že kolem běhá magor co z člověka udělá sekanou, neřešej. No a chvilku potom se nacházejí ve stadiu rozkladu a už nemusí řešit vůbec nic. Hlavní herečka je sympatická a konec mnohého překvapí. Směle doporučuji všem párům co si chtějí udělat hezký večer. ()

• Kvůli natáčení byla hlavní ulice v Texarkaně 12. června vyzdobena na tři dny do vánočního hávu. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městech Texarkana ve státě Texas a Shreveportu v americkém státě Louisiana. Několik místních obyvatel města Texarkana si pak ve filmu zahrálo jako kompars. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru 18. září 2014 na 10. ročníku Fantastic Fest v Austinu v Texasu. (Terva)