Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

XXXXXXXX

První film, u kterého jsem chtěl nejdříve dát čistý odpad. Žánrové zasazení, mi ani tak nepřipomínalo komedii/horror jak tvrdí anotace, ale spíš ubohý pokus o situační komedii. No ale proč tedy 1 hvězda a ne odpad? Zaujaly mě cca 3 scénky: počáteční vstávání z rakve, twist se Šelmou a Peter, jakožto reprezentativní představitel upírského rodu. I tak je to ale, u filmu s 86min stopáží, zoufale málo... ()

ratpile

Nejdřív strašná sranda, občas jsem vyloženě prskal smíchy. S přibývající stopáží je to bohužel s kadencí vtipu horší a především finále na Bezbožném maškarním se příliš nepovedlo. Prvních 45 minut bylo ale co do atmosféry, geniálně vyvedených vtípků i hravějšího vyprávění/střihu, naprosto božích. Škoda poloviny druhé, protože tahle partička upírů byla opravdu nezapomenutelná. Natočte s nimi prosím někdo sitcom. Zvolená forma by pro něj totiž byla vhodnější než pro celovečerní film. ()

Mamlas

Ano, docela nápadité, zkraje, ale moc tomu chybělo k dokonalosti. Hlavně druhá půlka jen setrvačnost, nuda, zmatenina. ()

boombang

"Co dělá tahle 96-letá dáma s chlápkem, který je čtyřikrát starší?!" Téma filmu je vskutku miliónový nápad a parodické vtipy jsou velmi trefné, ale pseudodokumentární vizuál to trochu sráží dolů svou televizností. ()

Patches1984

Celkem vtipný pohled na klasická hororová klišé. Tím sice spojení s hororem končí, ale ta komediální složka je naštěstí dobře natočená a skvěle napsané i zahrané postavy ji vytahují nad průměr. A vlkodlaci. Vlkodlaci byli super. 7/10 ()

gicous

Uff, musel jsem si asi přečíst recenze k jinému filmu. Nebo jsem si popletl názvy? Asi se mi to v té moji makovici všechno smíchalo a já jsem nyní na rozpacích, jak ten svůj osudový omyl vlastně vysvětlit......Podle reakce všech okolo bych měl být nadšený, ale nejsem. Nelíbilo se mi to a tímto prohlašuju, že se ze mně stal starý staromil (fůj) a od nynějška už budu koukat jenom na klasiku ve všech žánrech, co se drží osvědčených klišé. 2/10 ()

PAVLIS

70% Jeden by nevěřil, jak skvěle jde využít jednoduchý nápad natočit "dokumentární" film ze života upírů, v němž se v podstatě jen vytěžují všechny znalosti o nich, zasazené do dnešního reálného světa. Roztomilá kravinka. ()

RigorMortis

Tomu vravím úlet. Vydarený "dokument" s naozaj sympatickými hlavnými predstaviteľmi a kopou vtipných momentov, no bez zbytočných trápností, ako to v takýchto filmoch býva. Ak ste niekedy chceli vidieť bežný deň takého upíra, máte možnosť. ()

Lucius55

Zajímavá "pseudo-dokumentární parodie", kterou zřejmě nedokáže ocenit každý... Stálo za to vydržet těch pár trapnějších scén a náležitě si pak vychutnat ty nezapomenutelně vtipné... ()

BardDeLune

Byla jsem ze začátku nadšená. Hrozně se mi líbilo jak to filmaři pojali, skvělé jsou i postavy a nápad, ale chybí tomu zcela dynamika nebo napětí a vcelku brzy jsem se u filmu nudila. ()

A_san

Pro mě osobně spíše takový průměrný film, ale hvězdička vůbec za dobře zpracovaný nápad a pár vážně dobrých vtipů. Netopýří řežba to prostě rozsekala :D ()

nK_!

V poslední době jsem se u žádného filmu takhle nepobavil. Originální námět spolu s výbornými herci a skvělou atmosférou tvoří dohromady jedno z největších překvapení letoška. Nečekal jsem nic a dostal hodně. Děkuji a příště na shledanou. ()

carter...

60% Nenásilně servírovaná násilná parodie upírského řemesla s citem pro detail. Jako dezert přichází určitá míra originality a zanícení pro věc, která z filmu sálá. U mě však i přesto po silné 20 minutovce a pár dalších dobrých momentů převládl z filmu pocit monotónnosti; a i přes zvolenou vhodnou krátkou stopáž, bych ji pocitově tipoval na 110min. A to nejsem ani vegetarián, ani vlkodlak a ani Dean Winchester. Možná mi chybí shlédnout do kramfleku ještě pár drákulovin. Měl by vidět ten: 1) Kdo, má doma vymalováno do červena 2) Komu v poledním menu nikdy nechybí česnečka 3) Kdo k pravidelné zubní prohlídce chodí k veterináři ()

pekas

Celou dobu jsem měl pocit, že to je studentská práce žáka filmové akademie. A ne nějak zvlášť povedená. Dokoukal jsem do konce, ale jen z pocitu zvědavosti, "jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první". No, moc se to nezvedlo. To nadšení zde nechápu. Potenciál v nápadu sice možná byl, ale nepodařilo se ho využít. Slabota, skoro zbytečný film. 37% ()

freedom3112

,,Přátelé" v upírském podání nemají chybu! 86 minut uběhlo nepozorovaně v laskavém , milém a vtipném doprovodu Taika Waititi .Dávám jen **** , protože mě taky nekousli ! :) ()

kirmakX6on

šáhlá groteska, která formou sociálního portrétu / dokumentu přibližuje reálný život upírů. Většina scén je komická, zároveň z nich ale čiší jakýsi neurčitý, nevýrazný, ale všeprostupující stres daný malostí, průměrností a všedností jejich života. Nesedne to uplně k sobě a nemůžu říct, že bych se celou dobu vyloženě uvolněně bavil; to nemění nic na tom, že celkově jde o zajímavou a originální komedii. 75% ()

adamix

Príjemná novozélandská komédia o partii nevšedných upíroch, z ktorej cítiť jacksonovský pátos z 90. rokov. Taika je však rovnaký truľo ako on, a to je dobré. Humor je miestami skvostný, miestami miernejší, stále si však udržiava konzistenciu znesiteľnosti. Priateľská partia upírov pripomína mozgy z BIG BANG THEORY - každý je niečím dôležitý a spoločne tvoria nezabudnuteľnú partiu zmätkárov. Veľké prekvapenie. Pohľad na Petra a lá Nosferatu zamrazí. U mňa 4*. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny