Reklama

Reklama

Ve službách Jejího Veličenstva

  • Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (537)

mzss1 

všechny recenze uživatele

[90%] Jediná Bondovka, kde hrál představitel tajného agenta 007 Geroge Lazenby. A dnes je mi to docela líto, protože jsem si ho po letech docela oblíbil, zejména tento díl, který pro mě nyní dost znamená. Tento film jsem vlastně viděl v mých dětských letech a byla to pro mě druhá Bondovka, kterou jsem shlédl. Ta první byla Goldfinger, která už tehdy pro mě znamenala velkou pecku. Tato bondovská část ve zkratce v orig. OHMSS mě tehdy moc neuchvátila, ale dnes to vidím jinak. George Lazenby celkově určitě nepřekonal velké charisma jedinečného Seanna Conneryho, ale přiblížil se mu docela dost. Lazneby je sympaťák a v roli Jamese Bonda se vžil docela dobře. Už jen titulní úvod mě chytl a byl plný nostalgie. Žádná píseň, ale s Barryho hudebním doprovodem. V obrazcích tu máme náhledy na předchozí filmy s Connerym a to potěší. Celkově je to opravdu solidní počin ve všech ohledech. Akce je velice kvalitně natočena, zejména ty lyžovací naháněčky, spojené se skvělým soundtrackem. Zhruba ta prostřední část stopáže snímku se zdá být tempem trochu pozvolná, ale mě bavila každá minuta snímku. Jak už jsem dříve v komentářích zmínil, tak jsem četl všechny knížky, zejména ty od autora agenta, Iana Fleminga. Musím uznat, že tento film je snad o ždibec lepší než kniha. Ta emocionální hloubka je zde doslova neuvěřitelná. A to emoce jako takové se začali promítat v Bondovkách až později. Velkou zásluhu na tom má určitě výborný skladatel a otec  hudebního OST o Jamesovi John Barry, kterého poslouchám i samostatně (myslím tím jeho snímky s Bondem). Zde skladatel opravdu v hudbě emocemi nešetřil. V mnoha variacích se tu objevovali krásné skladby a v určitých scénách skvěle gradovali. Když opět zmíním akci, tak je to především o tom lyžování a zde musím pochválit záporáka Blofelda, kterého zde hraje představitel Kojaka. Blofeld se zde zapojí i do lyžovacího pronásledování a to nemluvím ani o finále. Zde má navíc ta postava určitý respekt, který zoufale chyběl v předchozím dílu. Ostatní herci jsou v pohodě, včetně krásné a charismatické Tracy. Tento film není asi úplně oblíbený ze všelijakých netypických aspektů … Bond se zde ke konci ožení a jak to tragicky v poslední scéně skončí apod. Romantická linie zde funguje a je viditelná. Děj je prostý, ale zabaví. Škoda, že Lazenby nenatočil víc dílů. Hrál to dobře, navíc to byl jeho vůbec první film, tak nechápu proč tolik kritiky. Ještě zmínil postavu Irma Bunt, která mi byla nepříjemná a připomněla mi Rosu Clebb ze Srdečných pozdrav z Ruska. Zato Draco mi přišel pohodový. No, co k tomu ještě dodávat? Je to stopáží dlouhá část o tajném agentovi, ale za mě to v poslední době funguje jako celek a neuvěřitelně mě to baví. Moc se mi nestává, že bych nějak k filmům rapidně změnil názor. U Bodovek se mi to stalo třeba s Casinem Royale, který se mi zpočátku vůbec nelíbil a dnes je to 1 z 6, 100% snímků o Bondovi. Takže asi tak. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Tak nevím co se komu na téhle bondovce nelíbí. Lazenby sice není Connery, ale zase mi přijde lepší než Moore, nebo i Dalton. Je jen škoda, že se neudržel déle. Mohl tak zesympatičnět i odpůrcům. Jediné co mi na něm nesedělo byl jeho podivný hlas a přízvuk. Ale jinak tento Bond podle mého patří k těm nejlepším. Jednak proto, že je z doby, kdy bondovky byly ještě bondovky a ne parodie na bondovky, či akční variace na bondovky. Má skvělý příběh, takový jaký uměl napsat jedině Flemming. Má geniální hudební doprovod, podle mého nejlepší v celé bondovské historii. Má na dobu vzniku skvěle zvládnuté bitky, za které by se nemusel stydět ani leckterý akční film, působí totiž reálně ale zároveň dynamicky. Má překrásnou výpravu, z horských záběrů číší posctivost. Horské masivy jsou všudypřítomné, takže žádná studiová ochcávačka. Má na dlouhou dobu jedny z nejlepších úvodních titulků. A má charismatického T. Savallase coby záporáka. Není co dodat - 100% Bond ()

Reklama

Sonnery 

všechny recenze uživatele

JB 6:OHMSS je pro mě srdeční záležitost. Poprvé a až do Casina Royale naposledy, se tvůrci rozhodli nám Bonda ukázat jako muže z masa a kostí. Dělá chyby, zamilovává se, svádí na osvědčenou fintu a rve se tak, že je z toho cítit pot a krev. Tuto bondovku jsem viděl poprvné asi v 8 letech a popravdě - považoval jsem ji za nejhorší ( vadilo mi, že Bond brečí a zřejmě jsem celý film moc nechápal). S přibývajícím věkem jsem si ji však oblíbil . Oproti předešlým conneryovkám se vše přiblížilo k reálu bez extravagantních vychytávek. Celý příběh začíná nejpovedenějším gunbarrelem jaký jsem v celé sérii viděl. Je přirozený, lehký, ani trochu křečovitý a ne tolik profesionální. Hunt nám na začátku nového představitele ukazuje pozvolna na pozadí typicky špionské melodie, aby se vzápětí na pláži strhla tak drsná bitka, že se ji nepodařilo překonat několik desítek let (Moorovi rvačky opravdu počítat nemohu). Děj se potom odvíjí v zajetých 007čkových kolejích ikdyž - a budu se opakovat - v poněkud reálnějších. Lyžarské akční scény patří k vrcholu toho, co nám James Bond mohl za celá ta léta nabídnout. Dále úchvatné scenérie rakouských Alp a nejemocionálnější závěr ze všech. Věřím, že film může být pro někoho příliš dlouhý a může místy dohánět až k nudě. Mě však přijde vyvážený. Akce příchází včas stejně jako romantika a napětí. George Lazenby mi vůbec nevadil ba naopak pro mě to byla volba ideální ( vzhledem k tomu z čeho se vybíralo je volbou zaručeně nejlepší a díky bohu za ni http://images.google.com/hosted/life/l?q=george+lazenby&imgurl=ba489df142737af5) . Když si mám přestavit Jamese Bonda v našem reálném světě nevybaví se mi Brosnan, Dalton, Moore, Craig ani Connery, ale právě Lazenby - voják, automobilový závodník, dobroduh a jediný bondovský apelent, který při castingu zlomil svému protivníkovi nos....ten jediný se ve svém životě mohl chlubit bondovskými vlastnostmi . Všichni ostatní představitelé 007 byli "pouze" herci - byť skvělí (hlavně Connery a Craig). Lazenby možná herecky neoslní, ale jeho výkon je dostačující a nebýt toho, že nahrazoval skvělého Seana Conneryho, a toho, že si diváci poprvé v historii musel zvyknout na novou tvář, určitě by ho obecenstvo přijalo vlídněji.Co se týče ostatních rolí: Savalas je nejcharismatičtějším Blofeldem a Rigg krásnou bondgirl. Možná jste si všimli, že se to tu hemží samým "nej", ale to je proto, že já, bondofil, považuji V tajné službě jejího Veličenstva za nejlepší bondovku. Kdyby Lazenby nerozvázal kontrakt ještě před premiérou mohl patřit mezi oblíbené představitele agenta 007 a ve mně by se pokaždé nevařila krev, když někdo řekne nebo napíše, že byl příšerný. Škoda...100% ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Plusy: skvelá Bongirl, Blofeld, prekvapivo dobrá romantická línia, vynikajúci záver, hlášky (hlavne tá na konci úvodnej scény) Mínusy: prehnaná minutáž, strašný strih, veľký rozpor a neucelený prechod medzi prvou a druhou časťou filmu, Lazenby (nie je zlý, ale proste nie je dosť dobrý). Rozporuplný, ale aj tak výborný Bond - trošku neprávom podceňovaný. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ano, je divné, že po vzájemné konfrontaci v Žiješ jenom dvakrát není Blofeld schopen Bonda ihned poznat. Není to tím, že jsou oba po plastice (Blofelda dokonce i natáhli do výšky), ale dlouho odkládané V tajné službě Jejího veličenstva zkrátka mělo být Bondovkou číslo 1. (ještě před Dr.No), což je vzhledem k závěru myslím i logické. Ano, Lazenby, jakýsi klon mezi Clivem Owenem a Jendou Čenským, je mizerný herec, co se hodí leda do reklamy na lyžařské brýle. Ano, prostřední pasáž z institutu léčby senné rýmy se táhne jako med a jejím vyvrcholením je zjištění, jestli dole pod kiltem navštívil Lazenbyho lazebník. Ano, pěstní souboje jsou podivně sestříhané a zrychlené záběry působí spíše komicky. To všechno je pravda. Přesto má Huntův film kolem sebe jakési fluidum, které ho dělá v mých očích více nadčasovým, než je většina Conneryho pokusů. Snad za to může akce dobývání Blofeldovy kliniky, z které nejspíš mírně čerpal mistr Nolan při lucidním snění, či samý závěr, který přinesl reminiscenci na jeden Truffautův film o pomstě novomanželky a vlastně vysvětlil, proč ženich bude v budoucnu tak rád chodit v černém (smokingu).. ()

Galerie (206)

Zajímavosti (96)

  • Film se natáčel v Portugalsku, Švýcarsku a Velké Británii. Natáčelo se také na hoře Schilthorn v Alpách ve Švýcarsku, která měří 2 973m. V současnosti je zde kromě otočné restaurace Piz Gloria, která se objevila ve filmu, velké muzeum Jamese Bonda, kde je mimo jiné i část vrtulníku právě z tohoto filmu a spousta dalších bondovských atrakcí. Natáčelo se od 21. října 1968 do 23. června 1969. (henrycruel)
  • Ačkoli reklamy na Žiješ jenom dvakrát přímo křičely "Sean Connery JE James Bond", marketing pro tuto bondovku jméno hlavního představitele spíše skrýval. Poprvé a naposledy se zde jméno Bondova představitele objevilo pod názvem filmu a na několika reklamních plakátech vidíme pouze Bondovu siluetu bez tváře (United Artists později přiznalo marketingovou chybu). (džanik)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama