Batman: Útok na Arkham

• USA Batman: Assault on Arkham (více)

Gotham se dostal do velkého nebezpečí, když vláda dala dohromady skupinu zločinců s názvem jednotka Sebevrahů a nutí je, aby se vloupali do Akrhamského nápravného zařízení, kde mají získat tajné informace ukradené Riddlerem. Situace nabere nečekané obrátky, když jeden ze Sebevrahů osvobodí Jokera, který má v plánu zničit Arkham a Gotham. Batman bude muset opět použít všechny své schopnosti, aby zastavil jak Jokera, tak Sebevrahy. (sh3riff)

Monog

Lehce přes hodinu a čtvrt brutální akce, která je předloze 100% věrná a krásně zanimovaná. Největší plus je fakt, že nejde o klasickou DC jednohubku (bat vs random villain), ale dostává tu prostor drtivá většina padouchů a všemožnejch magorů z DC universa. Bat tady hraje možná, až takové sedmé housle, což je rozhodně fajn, protože po všemožnejch filmech, animákách a seriálech se ta postava už celkem přejí a je super sledovat alespoň jeden film z perspektivy odvrácené strany Gothamu. 9/10 za krásnou animaci, na animák slušně rozpracovanou zápletku a pestrost charakterů, kterou zatím žádný díl nenabídl. ()

Stanelo

Animáky nejsou jen pro děti a tenhle film je toho důkazem. Pořádná brutální akce, ze které by se nějaké dítě pomočovalo dost dlouho, sex a mnoho dalších. Vůbec nebylo naškodu, že Batman s Jokerem nebyli hlavními postavami filmu, ale spíš jen takovými vedlejšáky. ()

mad.dog

Během čekání na Suicide Squad nejlepší možnost, jak se trochu seznámit s hlavními aktéry a s tím, jak asi podobně bude probíhat samotný hraný hit. Z tohoto animáku jsem nadšený, byl totiž dostatečně dospělý a prostě fajn. ()

Welington

Batman – Útok na Arkham je přesně tím snímkem, který se mi náhodou dostal pod ruce a rozhodně stál za to. Je prapodivné, že jsem o něm neměl zdání, dokud mi nezavadil o nos. Ne, že by ho jenom tak lehce pošimral peříčkem, on mne doslova nakopl a to pořádně. Faktem je i to, že jsem nic neočekával a dostal jsem víc, než jsem dokázal pobrat a než kolik jsem si vůbec vysnil a zasloužil. Snímek parazituje na jméně našeho hrdiny, přestože je zde minimálně, ale jako předvoj to funguje dokonale. Film o bandě záporáků, i když v kreslené podobě, tu zoufale scházel a je pocta mít ho konečně na světě a užívat si ho. Akční podívaná, která strhuje, je to vražedně dobré a dialogy, hlášky a narážky tu do sebe zapadají a lítají vzduchem spolu s končetinami a nahlédnout ze oponu záporáků je jedinečnou jízdou a zážitkem, který stojí za každou vytlačenou slzu. ()

Belbog

Jednoznačně lepší než hraný Suicide squad. (Je trochu zvláštní, že kreslený film má i lepší psychologii postav než film hraný.) ()

MichalZL

Štýlová komiksovka viac cielená na dospelé publikum mi naozaj sadla: postavy boli sympatické, akcia pekná a čo je najdôležitejšie, film sa od celkom generických dc animákov výrazne líši. Má to však aj svoje výrazné chyby. Film mal byť po vizuálnej stránke drsnejší: atmosféra a špeciálne niektoré scény si poriadne množstvo krvi vyslovene pýtali. Skritizovať musím ešte záver, bol mierne uponáhľaný. Celkovo som ale spokojný ()

Megahead

Na to, že sa to volá "Batman: Útok na Arkham" tam Batmana moc nebolo. Veľa postáv z partičky samovrahov dostalo omnoho viac priestoru, pritom mňa až tak nebavili. Jeden zo slabších príbehov. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Comicsoví kriminálníci od Ayera