Reklama

Reklama

Drsňák

(festivalový název)

Obsahy(1)

Film o lásce na první pohled a instinktivní nenávisti, uvedený v soutěžní sekci letošního Berlinale. Gangster a pasák Han-gi spatří na lavičce v parku studentku Sun-hwa, do níž se okamžitě zamiluje. Přes přítomnost dívčina přítele neváhá a dlouze ji políbí. Vytrvale pak Sun-hwa sleduje, a když ji přistihne při krádeži v knihkupectví, využije situace: po dopadení majitelem obchodu se dívka musí vykoupit. Vysokou částku ale nemůže vydělat jinak než v Han-giově nevěstinci. Její vztah k nové profesi i místu nabývá po počátečním zhnusení nejisté a dvojznačné podoby... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (71)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Všechny Kim Ki-dukovy filmy jsou něčím zajímavé, ale některé mi bohužel přijdou o dost slabší a nicneříkající. Což je případ Nabbeun namja. Pár pěkných scén a dobrých nápadů tam sice je, ale hlavním problémem celého filmu je až přílišná syrovost a nepřirozenost (obyčejná studentka vysoké školy se teda se svým údělem prostitutky smířila sakra rychle, člověk ani nestačil koukat a najednou si sedí mezi děvkama v nějaké pochybné gangsterské čtvrti). Láska tam sice nějak zobrazena byla, ale dost pokřiveně a mému zraku to nijak zvlášť "nelahodilo". Dá se vůbec vztahu z naprosté nouze, kdy už holka neví, kam se obrátit, a má zničený život, říkat láska? No nevím... Krutost podsvětí mi ve filmu taky spíš než realistická přišla přehnaná. Po nesčetných bodnutích někoho nožem jsem si už říkala, že by to mohlo stačit. No všechno se tedy Kim Ki-dukovi nepovede. Pořád u mě vede 3-iron. ~(2,2)~ ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ki-duk Kim .. I. Podivné milostné drama z Asijské uličky lásky a zároveň můj první Ki-Duk Kim. .. Jenže po širším věhlase jeho jména přišlo mé osobní zklamání. Syrový příběh nemluvného pasáka, nevinné školačky a jejich jednostranné „lásky“ na první pohled, střižený násilím a sexem jsem čekal, ovšem že bude podaný tak chladně a nevěrohodně už ne. Jednání postav a celkově příběh jsou tak nelogické a nepochopitelné, že nestačí na vyšší hodnocení. Zajímavých scén lze několik najít, ovšem jen po formální stránce a to hlavně co se kamery týče. To samé platí i pro hudební doprovod. Bohužel za scénář by si Kim zasloužil minimálně jednu facku – a to hezky po Korejku! ()

Reklama

Pan Filuta 

všechny recenze uživatele

8/10 V Drsňákovi se Ki-duk vrací k Ptačí kleci a některá témata rozvíjí a jiná přidává. Pro mě osobně je velice těžké se vracet k jeho drsným, syrovým filmům, když jsem už viděl jeho lyricko - meditativní tvorbu. Těžko, přetěžko se chápe asijská kultura a s ní spojená mentalita. Ptačí klec ale vítězí na celá čáře a je to Kidukův nejlepší film z jeho rané éry. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní a z mého pohledu nejrozporuplnější Kim Ki-duk, kterého jsem zatím viděl. Hranice mezi láskou a nenávistí je tu zobrazena opravdu grandiózně, to se týká i prostředí, ve kterém se film odehrává. Co už se mi přinejmenším zdá trochu přitažené za vlasy, jsou motivace některých postav, zejména té hlavní, i když chápu její handicap. Celkově jde ale o nadprůměrný vizuálně opojný počin, který opět Kim Ki-duk nechává trochu zahalený v mlze. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Nádherná hudební kulisa na pozadí Kim Ki-dukova filmu, který je plný násilý, sexu, hněvu, nenávisti i emočního vypětí u hlavních postav, je založena na vztahu mezi rukojným a únoscem, který je jako obvykle podán zcela syrově a bez zábran. Některé scény se mi naprosto hnusily, ale film ukazuje, život i prostituci bez růžových brýlý, kde stačí přetrhnou jen malou nitku a celý dosavadní svět se vám zcela zbortí. 65 % ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdina Han-gi skoro celý film nemluví - je to kvůli vadě řeči, která způsobuje, že může mluvit jen vysokým hláskem. (cubajz)

Reklama

Reklama