Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

wipschka

Sakra. dobře se na to dívalo! Celou dobu jsem hrála režisérovu hru a hádala copak že se to na tom ostrůvku děje a nutno dodat, že se mi to i celkem dlouho uhádnout nepodařilo. Bohužel finále pro mě bylo hořkým zklamáním, protože jsem se opravdu obávala, že to dopadne zrovna tak a budou tam ONI! A taky že jo! Každopádně za mě kvalitní indie podívaná. Víc takových. (POZOR obsahuje instruktážní video pro porodníky!) ()

stration

Vcelku sympatický kousek, který těží hlavně z tajemné atmosféry, sympatických herců a pěkného prostředí. Celé mi to trochu připomínalo delší epizodu z Akt X, což konec konců až zas tak nevadí. Film k závěru celkem přitvrzuje a dočkáme se i nějaké té chuťovky. Závěr je pak celkem přijatelný, sice nijak překvapivý, ale řekněme odpovídající. Celkově to není nic, o čem bych musel psát domů, ale za podívání to stojí. ()

Astaroth12

Na začiatku vidíme zamilovaný novomanželský pár,ktorý si to užíva ale ako plynie dej tak ich láska dostáva veľké zadrheli. Film si ide svojou kludnou cestou,sem tam nejaká psychická zátaž na organizmus ale najväčšiu devízu vidím v mysteriózne okolo toho čo sa tam deje a je to schopne prepracované.Aj keď je to nizkorozpočták z nanajvýš zo 4 hercami aspoň herci vedeli hrať a aj kamera na ten rozpočet bola dobrá.Aj keď príbeh sa opiera o dobrý nápad ale nieje to celkom pretavené do filmu,lebo čakal som kedy už príde nejaké vysvetlenie a nič.Film skončil z najmenej dvoj zmyselným záverom.Nie takto som si ten koniec určite nepredstavoval a u mňa o 1* menej. ()

Jinny

Ačkoliv se romantický úvod může jevit jako trochu moc dlouhý (vzhledem k žánru filmu), je samozřejmě naprosto zásadní pro to, aby nám na ústředním páru záleželo. A podařilo se. Rose Leslie a Harry Treadaway hrají sympatické novomanžele s přehledem a oběma díky jejich chemii věříte i ve chvílích, kdy to začne skřípat. Ve výsledku je Svatební cesta solidní "body horror". Po odhalení toho, jak to s Beou opravdu je, mě napadlo, že námět by snadno zapadl třeba do seriálu Krajní meze. Co pro mě bylo nejdrsnější? Kupodivu fakt, jak dlouho Bea zůstává v zakrváceném oblečení. ()

maddy

Napriek udelenému hodnoteniu toho ide na Honeymoon pochváliť prekvapivo mnoho. Je to veľmi slušne natočené, má to priam vynikajúce ústredné duo, ktoré si získa značné sympatie (u mňa zabodoval hlavne Harry Treadaway z tohtoročného hororového seriálu Penny Dreadful, ktorého som tu na prvý pohľad ani nespoznal) a aj scenár je celkom zručne napísaný, nekladie postavám do úst žiadne nezmyselné repliky, ani ich v tomto žánri nenúti k nelogickému chovaniu. V prvej polovici funguje dokonca aj tá psychologická rovina. Problémom je však slabučký námet vykradnutý z tisíca podobných kúskov, ktorý by nevystačil udržať divákovu pozornosť ani v jednom desať minútovom príbehu z Verte Neverte a nie to sa s nim snažiť utiahnuť cca 90 minútový film. A zároveň aj v tom, že Honeymoon by chcel byť v druhej polovici silou mocou hororom. Film tak vyše hodiny (!) pomaly buduje atmosféru, snaží sa pôsobiť neuveriteľne záhadne, miasť diváka, držať ho v napätí nad nepredvídateľnosťou príbehu, ale na to stojí na veľmi chabých základoch, ani na to nemá najmenší dôvod. Ten dej je totiž tak jednoduchučký, neoriginálny a neskutočne predvídateľný, že v závere som sa až podivoval nad tým, že týmto chcela režisérka v dnešnej dobe prekvapiť. Ono totiž pointa prečo sa to dievča chová tak divne je stereotypná a nenápaditá. Po viac ako hodine čakania jednoducho nie je závere žiadnym zadosťučinením, len sa ukáže, že Honeymoon celý čas napínal úplne zbytočne. Je to vážne škoda, lebo ono je to skutočne natočené po technickej stránke veľmi fajn a jedna z najsympatickejších hereckých dvojíc v horore za posledné roky to tiahne hore (navyše som im nemal problém fandiť po celý čas), ale vo výsledku to je aj tak málo. Ako horor to nefunguje, pretože sa tu nie je čo báť a aj hororových scén je pramálo, ako dráma to vďaka hercom síce zaujme, ale vyslovene sa to nehodí do tohto príbehu a ten pokus o „záhadnosť“ je dosť naivný, keďže námet bol odpozeraný už snáď pred 40 rokmi. V tomto prípade u mňa nastala dosť paradoxná situácia, pretože ten film mi je sympatický, akurát neviem začo by som mu mal nahnať viac bodov. CELKOVO: 2* (4/10) ()

• Film byl kompletně natočen v USA, přesně v Severní Karolíně. (herr_carter)
  • Ve scéně, kdy Paul (Harry Treadaway) svazuje provazem na posteli Beu (Rose Leslie), tak jde vidět, jak ji provaz váže kolem nohou dost nesystematicky. V dalším střihu je vidět, jak má Bea provaz dokonale obvázán. (Jimmy15)