Reklama

Reklama

Salamandr

(seriál)

Série(2) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Jedna obyčejná poklidná neděle, ve které je vykradena soukromá banka Jonkhere. Z 800 schránek bylo vyloupeno pouze 66 přesně vybraných schránek. Ostatní schránky zůstaly nedotčeny. Zmizely osobní věci, tajnosti, peníze v hotovosti a šperky. Vlastníky schránek jsou významní politici, magistrátní úředníci, obchodníci, a dokonce i vysocí armádní důstojníci. Majitel banky Jonkhere krádež policii neohlásí, a naopak zametá stopy po vloupání. Mezitím detektiv Paul Gerardi dostává tip od dávno zapomenutého informátora na zločin v bance Jonkhere, který se vlastně „nestal".
Vysoce hodnocený belgický dvanáctidílný seriál Salamandr je o prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politiky, obchodu, justice a dokonce i armády. Účast v seriálu přijali renomovaní belgičtí a holandští herci. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

Ruda.neck 

všechny recenze uživatele

Velké téma politiky provázané se zločinem podané v komorním belgickém balení. Byť jsem měl od počátku spoustu výhrad, s ohledem na příznivé recenze jsem vyčkal s vlastním hodnocením až do konce. Pořád jsem čekal na nějaký zajímavý moment, zvrat, vývoj, místo toho jsem byl svědkem stále větších dávek průměrnosti, předvídatelnosti a klišé ve spojení s pitomým chováním téměř všech postav. Od počátku bylo zřejmé, kdo je kdo, co je to ten Salamandr, "záhada", co se stalo v roce 1944, byla jasná od půlky série, veškeré "vyšetřování" bylo tak jen vyplňováním dvanáctidílného zbytečného děje. Gerardi sice pořád chodil a vypadal, že se právě vrací z flámu, ale to bylo tak vše z atributů osamělého drsného poldy, co mohl nabídnout. Nevyšetřil vlastně vůbec nic a nebýt neskutečných náhod, museli bychom se nudit o pár dílů déle. Největším "detektivem" tak vlastně byl mladý mnich-hacker. Také mě trochu zaráží, proč si všichni mocní v Belgii schovávají kompromitující materiály proti sobě, navíc často v podobě "vyvolaných" fotek, což mi v druhé dekádě 21. století přijde trochu "out". Zlatej Cattani. ()

Moiseiwitsch 

všechny recenze uživatele

V rámci toho co představuje čt v rámci krimi detektivek ve svém programu nadprůměr. Jen škoda, že v hlavním vysílacím čase běží domácí podprůměrná a vykradená kriminální estráda s průměrným herecko zpěváckým obsazením a o třídu kvalitnější filmy ze Švédska, Dánska, Norska či Belgie jdou pro diváka od deseti či později. ()

Reklama

Nugat 

všechny recenze uživatele

Moc z toho nadšená nejsem, některé nelogičnosti v ději, zabití policisty v posledním díle a úplně mně dostává chování žen... Holka co dělá sex pro zábavu, zamilovaná dcera miliardáře, manželka ministra, když sváděla hlavního hrdinu i chování jeho manželky.... Odkud ti lidé spadli? Ale jinak je to solidní kriminálka. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Je to moc televizní, místama nelogické, trochu moc konspirační. Nejblbější je to, že trapně zasáhne náhoda, když se Paul Gerardi seznámí přes dceru s dcerou chlápka, kterej to celé zpaktoval (a kterej mimo jiné dokáže přežít postřelení ostřelovačkou a pak si jet autem v klidu za pomstou, jak kdyby se nechumelilo (teda poznámka: ono se ve skutečnosti fakt nechumelilo). Vadily mi opakované záběry vměstnané do děje kvůli divákovi, kterej neviděl něco z předchozích dílů. Jinak Filip Peeters v hlavní roli nebyl zas tak špatnej... Přemejšlel jsem nad 3 hv., ale na ty to nemá. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sérii jsem vnímal jako průměrnou až lehce nadprůměrnou, druhá řada už to tak vysoko nedotáhla. Zatímco příběh vystavěný kolem banky Jonkhere mě ještě dokázal zaujmout, belgicko- africké dobrodružství mě už často nudilo, hlavní hrdina na mě působil stále více jalově a logika s postupem času slábla až do ztracena a s ní i celý příběh. Seriál mě jako celek neoslovil, z mého pohledu šlo hlavně o ztrátu času. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (2)

  • Natáčalo sa od mája 2011 v Bruseli. (Arsenal83)

Reklama

Reklama