Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Arsenal83

Vták na drôte, to dozaista nie je pre muža veľmi príjemná predstava, hoci na určitých pochodoch za lásku vídame aj takých mužov, čo si kľudne aj zošívačkou prejdú žaluď len aby zaujali, keďže diera na latexových nohaviciach je už tak nejak "out". Našťastie Mel Gibson nepatrí na tú stranu a vtáka nechal v gatiach. Filmu dal presne to, čo sa od neho v tom čase očakávalo. Gagy, šialené grimasy a akciu. Zlatá pani Hovnová zas dala tomu svoju uziapanosť a to už boli niekedy také nepríjemné decibely, že by ich počul aj Beethoven. A to, že prekričala pol filmu kompenzuje len tým, že na svoj vek výborne vyzerala. Výsledkom je typická komédia 90. rokov s občasne netradičnými zápletkami, taká pohodovka, ale vyšumí. ()

Goldenhair

Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo... ()

Agatha

Objektivně je to asi o hvězdu míň, ale já se prostě bavil a to se mi u televize moc často nestává. Mel a Goldie k sobě dobře pasujou, scénář sice není žádná extra třída, ale vtipných hlášek se tam najde dost - "malý bobeš chodí už přes pět let na suchou stranu". V originále jsem to neviděl, ale mám takový podezření, že zrovna tenhle film je ta vzácná výjimka, kdy ho dabing nekazí ale pozvedá. Je pravda, že Goldie v tomhle filmu hodně ječí, ale pochybuju, že ve skutečnosti ječí tak skvěle jako Helena Friedrichová, která ji skvěle nadabovala. ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

Trixinka

Mel Gibson je sympaťák, na kterého se mi vždycky dobře koukalo :) Také proto jsem zkoukla po letech tento film, na který jsem náhodou narazila v TV. Bohužel, dobrý dojem úplně zabíjela neustále ječící Goldie Hawn (opravdu ale opravdu jí nemusím). Její postava se za celý film nezmění, což jsem úplně nečekala - přeci jenom na konci jsem čekala méně ječení a více pochlapení :) Za Mela 2*, ale tomuto filmu se příště vyhnu. ()

• Goldie Hawn robila väčšinu svojich kaskadérskych kúskov sama po tom, čo ju k tomu presvedčil Mel Gibson. Pôvodne sa ich zdráhala vykonávať, pretože sa obávala drsnej a zdrvujúcej povahy daných úloh. Nakoniec bola so svojimi kaskadérskymi výkonmi taká spokojná, že si po natáčaní nechala svoje kaskadérske sako a od roku 2017 ho stále vystavuje vedľa svojej sošky Oscara. (Arsenal83)