Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

MartinTerran

Ztřeštěná akční komedie s Malem v hlavní roli. Malovi tyto role zřejmě vyhovují (např.: série Smrtonosná past) a je v nich dobrý. Goldie mi svým ustavičným křikem ke konci už lezla na nervy, ale to se dá čekat, když si projde něčím takovým. U filmu jsem se dobře pobavil a párkrát jsem se u vtípku fakt zasmál, takže to účel splnilo. Akce je taky v pořádků, až na pár nesmyslností, ale to se dá přežít, akorát na 3*. Hodnocení: 58/100. ()

Slartibarkfast

Výborná komedie, díky níž jsem se utvrdil v tom, že kam vleze se svým oHawným xichtem Zlatěna, tam už je prakticky hotovo. Nevím tedy jak vy, ale je jasné, že například já v kůži Mela bych okamžitě zprznil tu roštěnu ve stáji a sešlou blond pixlu bych poslal zpátky za Curtem stavět minigolf. Abych ukojil i sofistikované rozumbrady, shrnu to ještě učesanějšími slovy. Ústřední dvojice naprosto postrádá chemii a celkově je díky tomu tento film degradován na hloupou parodii, které by neuvěřil ani můj bernardýn, kdybych nějakého měl. Pokaždé, když se Zlatěna na Mela pousmála za účelem kopulativní činnosti, měl jsem akutní nutkání zvracet a současně křičet "Utíkej, Mele, utíkej!" Takhle tedy skutečně ne, přátelé! Uvěřitelnou formou, když už! 40% ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

Arsenal83

Vták na drôte, to dozaista nie je pre muža veľmi príjemná predstava, hoci na určitých pochodoch za lásku vídame aj takých mužov, čo si kľudne aj zošívačkou prejdú žaluď len aby zaujali, keďže diera na latexových nohaviciach je už tak nejak "out". Našťastie Mel Gibson nepatrí na tú stranu a vtáka nechal v gatiach. Filmu dal presne to, čo sa od neho v tom čase očakávalo. Gagy, šialené grimasy a akciu. Zlatá pani Hovnová zas dala tomu svoju uziapanosť a to už boli niekedy také nepríjemné decibely, že by ich počul aj Beethoven. A to, že prekričala pol filmu kompenzuje len tým, že na svoj vek výborne vyzerala. Výsledkom je typická komédia 90. rokov s občasne netradičnými zápletkami, taká pohodovka, ale vyšumí. ()

Jara.Cimrman.jr

Ještě jsem nepoznal nepohodlného filmového svědka, kterého by program na ochranu svědků dokázal ochránit před sebou samým. Takže až se jednou stanu svědkem zločinu a FBI mi nabídne svou ochranu, tak okamžitě ztratím paměť, abych nemusel čekat na to, až nějaký úplatný agent vymaže mou existenci z počítače a udělá ze mne mrtvolu bez totožnosti. To takový Rick svědčil a hodlá svědčit dál, takže si trable zaslouží a to, jak si jich užívá se svou ex-přítelkyní mi kdysi přišlo hodně zábavné a v současnosti se na tom kupodivu nic nezměnilo. A do Joan Severance alias Rachel jsem se zamiloval ještě dřív, než začala pálit z brokovnice. ()

• Režisér John Badham v komentári k filmu uviedol, že „dôvod, prečo sa rozhodol režírovať film, bola scéna, v ktorej postava Mela Gibsona si vystrelí z majiteľa čerpacej stanice s falošnými bábkovými nohami pod autom.“ Povedal, že to bol "najzaujímavejší úvod k hlavnej postave, aký kedy čítal." (Arsenal83)
  • Medzi zvieratá v zoologickej záhrade, ktoré museli priniesť na plac, patril lev, jeden pavián, leguán, sedemmetrový varan, 12-metrový pytón, tri jaguáre, štyri aligátory, šesť tigrov, šesť šimpanzov a 25 druhov papagájov. (Arsenal83)