Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Hal_Moore

Neakčně nevtipná akční komedie. Každý občas šlápne vedle, ale rovnou do hovna, to se podaří málokdy a málokomu. Mel Gibson je jeden z těch, kterým se to poštěstilo. Mimořádně nesympatická Goldie Hawn zabíjí všechno alespoň průměrné svým hereckým antitalentem a Gibson toho překvapivě nevyužívá, holt ne každý den je posvícení. Po skončení hrozila návštěva ušního lékaře, neb scénárista nechal Goldie Hawnovou celou dobu hulákat a fňukat, což se za prvé nedá poslouchat a za druhé ušní bubínky dostávají fest zabrat. Tohle už víckrát ne ()

Aniki

Samozřejmě by se dalo napsat, ze jde o velmi nenáročnou blbinu, kde se hodně akční, jančí a kde se tvůrci moc nevyznamenali, jenže.....Na druhý pohled musím uznat, že je to vcelku povedená, ztřeštěná, dnes už retro komedie a v ní bez nadsázky excelují Mel s Goldie, která je navíc sakra sexy. Dialogy občas srší humorem a třeba čouhajicí nohy z pod spadeného auta v servisu, byly boží. Takže neřešit serióznost a jen se uvolněně dívat. ()

Lacike

Zabudnuty klenot v style starych dobrych 80s, ktory som dnes videl prvy krat a urobil mi velku radost. Ci uz tym, ze som necakal, ze este objavim nieco taketo kvalitne, alebo tym, ze mi Gibson v novych projektoch strasne chýba a tak dohanam jeho starsie kusky. Chemia medzi Gibsonom a Goldie je dokonala, akcnych scen je dostatok a su kvalitne natocene. Mozno by som len pridal trochu viac priestoru hlavnym zaporakom, ktori su sice kvalitne obsadeni, ale nemaju dostatok priestoru, aby poriadne zaziarili a funguju len ako vedlajsie komicke figurky. 8/10. edit 2019. Po druhom pozretí ma to už tak nenadchlo. Je to taká bláznivá akčná komédia. Gibsonov magor je celkom v pohode, ale Goldie mi už liezla na nervy jak neustále len jačala. Zápletku tvorí len neustále presúvanie z jedného miesta do druhého. Záporáci sa objavia len občas, aby sa mohla rozpútať nejaká akčná scéna. Aspoň že tie za niečo stoja. Nie je to síce na svoju dobu nič výnimočné, ale tento oldschool štýl ma baví a nájde sa tu pár pekných kaskadérskych kúskov. Takže po druhom pozretí to je pre mňa mierne nadpriemerná komédia so solídnou akciou ale humorné scény nie sú až tak veľmi zábavné. 6/10. ()

Torgal

Čistokrvná 80's zábava až po okraj naplnená naháňačkami, prestrelkami a výbuchmi, s nesúrodou dvojicou v hlavných úlohách. Na to, aby sa z toho stala klasika, to ale bolo až príliš divoké a Goldie príliš uvrešťaná. V polovici filmu som mal pocit, že už mi stačilo a to ma ešte čakalo finále v zoo. Gibson každopádne frajer ako vždy. 6/10 ()

chaometic

Hodně slabý béčkový film, film byl stejně katastrofický jako herecký výkon Goldie Hawn, její postava byla zátěží. Četl jsem obsah, ale nakonec zklamán. Proč jí to tajemství, řekl tak rychle? Proč se ten film rozjel tak rychle a půlce už o nic nešlo? Tenhle film chce předělat a doufat, že Pták na drátě dopadne lépe něž béčkový s Goldie Hawn. ()

• Pre natáčanie v zoo boli navezené tri druhy piesku. To zahŕňalo 16 nákladných áut, ktoré boli prepravené z Oregonu. Tri druhy piesku sa zmiešali a potom trikrát preosiali, aby sa odfiltrovali a odstránili všetky sklenené častice, ktoré by mohli poraniť labky veľkých mačiek. (Arsenal83)