Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Goldenhair

Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo... ()

D.Moore

Ptákovina na drátě, ale s několika vcelku vtipnými momenty a sympatickou ústřední dvojkou. Škoda, že režie Johna Badhama není bůhvíjak oslnivá, takže velká část akčních scén (kterých je mnoho) je odbytá podobně jako scénář a všechno to zázračné uhýbání kulkám a brokům působí dost jalově. Mel Gibson i Goldie Hawn natočili o dost lepší komedie... Ale v žádné po nich nejdou David Carradine s Billem Dukem. ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

Magika82

Nedávná televizní repríza tohoto filmového snímku mne vrátila o řadu let nazpět v pozitivním slova smyslu. Objektivita na prvním místě: Rok 1990, Goldie Hawn, Mel Gibson, David Carradine. Absolutní záruka vyvážené komedie a akce. Na nějaké označení Thrilleru zde zcela zapoměňte jako na loňský sníh. Protože Thriller to rozhodně není ani co by se za nehet vešlo. O akci a komedii jde především. A těch se divákovi dostáva plnou měrou zvláště zásluhou Goldie Hawn. Subjektivně: Goldie Hawn nekompromisně patří mezi mé oblíbené herečky kam mi až má paměť sahá. A dle mého názoru zcela právem. Komedie, v nichž dostala jednu z hlavních rolí vždy byly zárukou humoru a excelentního hereckého výkonu. Shrnuto: Velká výprava, mistrně zvládnuté herecké výkony, akce střídá humor a k tomu se dokonale prolínají tak, jako kdyby k sobě vždy patřily. Na scénaři pracovali sice tři scénáristé. Ale zde výjimka potvrdila pravidlo. K čemuž možná přispěla i doba a rok, z něhož snímek pochází. Pakliže se i po více než třiceti letech od natočení tohoto snímku rozhodnete pro večer s komedií, sáhnutím po Ptáku na drátě rozhodně neuděláte chybu. 80% hodnocení. ()

SeanLSD

No... stále lepšie ako Drôt na vtáku! Toto je Gibson ako (a prečo) ho zbožňujeme - prešibaný, neurotický, vyrehotaný a legendárny. Rick Jarmin je okrem Mavericka a Riggsa jeho najtypickejšia a hádam aj najlepšia postava tohoto typu - večný dobrodruh a utečenec (to svedčenie akoby mu tu až prišlo vhod, aby mohol ísť "pod ochranu" = zmiznúť), muž jednej tváre ale mnohých mien a ešte viacerých talentov, tu konkrétne pretekársky preborník, či už na motorke, aute, či lietadle, skvelý konštruktér a krotiteľ zvierat, ale napríklad aj kadernícky génius. Proste dokonalosť sama. Buhožiaľ, ostatok filmu je dosť priemerný a jeho parťáčka skôr otravná (a v porovnaní so všetkými ostatnými ženskými postavami dokonca aj vyslovene nepríťažlivá). Mohol z toho byť aj skvelý seriál... každopádne motív, ktorý ma už ako decko a dokonca aj dnes ešte oslovuje. Kamsi zmiznúť a začať tam nový život. No ale nie je každý taký šikula... ()

• Jméno muže, který vede hotel, kde se ubytují Mel a Goldie je Norman, stejně jako ve filmu Psycho. (HellFire)
  • Producent Rob Cohen o tomto filme povedal: „Boli aj iné filmy s automobilovými naháňačkami, helikoptérami, jazdami na motorkách cez neskutočne úzke uličky, úniky zo strechy atď. Ale špecialitou tohto snímku bolo vyvrcholenie v zoo a náročnosť natáčania." (Arsenal83)