Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Derek

koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac... ()

DivX

Ujetá komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawn, která vám ukáže co se stane když proti někomu budete svědčit a ještě k tomu se na vás vyprdne zákon. Bláznivý Mel a uječená Goldie jsou dokonale sehraní a jen tak vás nenechají klidně sedět. Až na nějaké nesrovnalosti, je to bomba. 80% (DĚJ **** AKCE ** VTIP ***** ROMANTIKA ** HERCI ****) IMDb.com: 5,5/10 ()

MartinTerran

Ztřeštěná akční komedie s Malem v hlavní roli. Malovi tyto role zřejmě vyhovují (např.: série Smrtonosná past) a je v nich dobrý. Goldie mi svým ustavičným křikem ke konci už lezla na nervy, ale to se dá čekat, když si projde něčím takovým. U filmu jsem se dobře pobavil a párkrát jsem se u vtípku fakt zasmál, takže to účel splnilo. Akce je taky v pořádků, až na pár nesmyslností, ale to se dá přežít, akorát na 3*. Hodnocení: 58/100. ()

Belmondicek

Mel Gibson hraje bývalého radikála ze šedesátých let, který poté, co udal úřadům dva úplatkářské agenty nasazené proti narkotikům, vede utajenou existenci jako vládou chráněný svědek, do té doby než ho náhodně objeví jeho bývalá přítelkyně, což učiní i zlosynové... Režie se ujal ostřílený John Badham, který oba hlavní představitele prohnal v autě, na motorce, v letadle i po zoologické zahradě s nebezpečnými zvířaty za zády. Věčně uječená Goldie Hawn tvoří s Melem dokonalý pár, který si ví rady v každé situaci a dostane se z každé šlamastiky. Pták na drátě je i přes svou v základu jednoduchou dějovou linku nesmírně zábavný, plný podařené a dobře nasnímané akce, napětí a humoru. To vše podkreslené báječnou hudbou velikána Hanse Zimmera. Ta pohodová a bezstarostná atmosféra dýchá z každého záběru, ve výsledku tahle jednohubka uteče jak voda. Moc rád a často si jí pouštím a vždy mi spolehlivě zvedne náladu! ()

chaometic

Hodně slabý béčkový film, film byl stejně katastrofický jako herecký výkon Goldie Hawn, její postava byla zátěží. Četl jsem obsah, ale nakonec zklamán. Proč jí to tajemství, řekl tak rychle? Proč se ten film rozjel tak rychle a půlce už o nic nešlo? Tenhle film chce předělat a doufat, že Pták na drátě dopadne lépe něž béčkový s Goldie Hawn. ()

• Film se natáčel v Kanadě od 4. do 6.1989. (Grimaldi)
  • Producent Rob Cohen o tomto filme povedal: „Boli aj iné filmy s automobilovými naháňačkami, helikoptérami, jazdami na motorkách cez neskutočne úzke uličky, úniky zo strechy atď. Ale špecialitou tohto snímku bolo vyvrcholenie v zoo a náročnosť natáčania." (Arsenal83)