Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Diskuze

Alena77

Ještě bych dodal, že jsem se Breaking Bad bránil zuby nehty, asi proto, že jsem zarytý odpůrce drog a vůbec všech takových těch typických filmech o feťácích a důsledcích závislosti na drogách. Ale jednou už jsem ten "breakingbadjenejlepšíseriálvšechdob" tlak nevydržel a pustil se do toho. Teď děkuji Bohu, že jsem se nedržel svých antidrogových zásad. Breaking Bad totiž není o drogách vlastně ani trochu. Je to především o psychologii postav, o jejich degenerujících charakterech, o hranicích morálnosti a etiky, je plný filozofických otázek bez odpovědí, je plný moci, ovládání, peněz, vlivu a zvratů. Ale drogy, ty hrají až druhou kolej. Samozřejmě, jsou tu, jsou v každém díle a stojí to na nich. Ale i scény a situace, kde hrají drogy hlavní roli (V závorce SPOILER: Třeba smrt jisté dívky, všichni víme...), jsou fakticky vzato o moci a o tom, co s člověkem dělá touha po ní.

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Alena77

Ja videl BB pred a ted sleduji i po, protoze BB je zkratka genialni a jedno z mala opravdovych must-see... Ale to jsi jiste slysela a cetla mnohokrat, je k tomu jednoduche vysvetleni - je to pravda.

Alena77

Přesně jak říká Yoshitsune, obejdeš se bez Breaking Bad, pro naraci a její plné pochopení není klíčové ho vidět, ale abys naplno docenila některé hlášky, gagy a vsuvky v Better Call Saul použité a odkazující na Breaking Bad, měla bys ho logicky vidět. Nedávno se tu na to někdo taky ptal a nějak jsme se tu obecně shodli, že Better Call Saul bez Breaking Bad je 90% zážitku. Pochopíš ho, bude se ti líbit, nic se nezmění, ale určité (ne tak důležité a pro děj nikoli zásadní) souvislosti pochopíš lépe. Ale určitě může být i zajímavý pohled opačný, nejprve BCS a pak až BB.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Alena77

no přímo jako ne, ale sou tady odkazy na Breaking Bad a vystupují tady i postavy které se objevily v Breaking Bad, takže ne neni to nutnost, ale je lepší kouknout Breaking Bad dojdou pak jisté souvislosti

Quint (hodnocení, recenze)

Maloktera zavedena pravnicka firma by vzala nekoho s Jimmyho minulosti. Za tech 10 let, co je v Albuquerque, se mu nepodarilo se nijak prosadit. Kdyz se Jimmy na konci podiva na ten Marcuv prsten, tak si uvedomi, ze jako respektovanej pravnik nema zadnou budoucnost, protoze pred svoji minulosti proste neunikne, a rozhodne se, ze prejde na temnou stranu, kde to bude mit snazsi. Jasne, ze ho k tomu dohnaly okolnosti...

gonga

gonga (hodnocení, recenze)

Quint

Jak nemá na kariéru seriózního právníka? Co je to za bullshit? Saul na to samozřejmě má, ale okolnosti...Škoda předčasné ejakulace celé série v 9. dílu, desítka už byla jen dovysvětlovací.

Quint (hodnocení, recenze)

Ja bych rekl, ze prvni serie se venovala pocatecni promene Jimmyho v Saula. Byvalej podvodnicek usilujici o karieru seriozniho pravnika (na kterou nejspis nema - Chuck ma v tomhle pravdu), si na konci uvedomi, ze bude lepsi, kdyz zustane sam sebou a bude delat to, co mu jde nejlip. Takze se da ocekavat, ze v dalsi serii nejspis dostane penize od HHM a zridi si svoji kancelar, kterou zname z BB, a uz nebude odmitat lakavy nabidky od kriminalniku. Tim padem by se mohla vyrazne zvednout uroven napeti a finale dalsi serie bude treba podstatne vic "kickass". :)

na příspěvěk reagoval jerry12, gonga

jerry12 (hodnocení, recenze)

Je pravda, že 1.série Breaking Bad byla živější, akčnější a progresivnější, ale v mých očích byla každá další série lepší než ta předchozí, takže jestli to tak bude fungovat i u BCS, tak je jedině dobře, že první série byla taková "lehčí". Ale je fakt, že je škoda, že není o čem polemizovat...

Sygi (hodnocení, recenze)

RedAK

Mě by hlavně zajímalo, jak tvůrci navážou v 2 sérii, protože po konci první prakticky není žádný bod, kdy by se měl děj dále rozvíjet, Jimmy odjel s úsměvem na tváři, ale ve 2 sérii děj může navázat klidně o rok později. Dále, co se stane s Chuckem, Kim, Howardem, jak budou součástí dalšího děje, jestli se Jimmy někdy vrátí za Chuckem, samotný děj Chucka a jeho možného návratu do HHM diváka zajímat nebude.

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

Já myslím, že většina z nás se shodne na tom, že momentálně mezi sezónami nemáme nad čím vášnivě polemizovat, což se u BB, když bylo v kurzu, nestalo.

na příspěvěk reagoval Sygi

Michalek

Michalek (hodnocení, recenze)

Artificial

Víš co tomu chybí? Metamfetamin, Pervitin, P, Piko, Péčko, Pergo, Péro, Peří, Perník, Psaníčko, Peršing, Raketa, Meth, Koks chudých, Var, Spíd, Krystal, Ice.

Cerechtan

Ono je dost možný, že já si svým přepólováním procházel nějakou dobu, takže vlastně hodnotím přepólování na Saula ze svého subjektivního pohledu.

A asi máš pravdu, těžko říct jak to mají ostatní.

Cerechtan

Cerechtan (hodnocení, recenze)

Ouwen

Tak změny lidské osobnosti a podobné věci nejsou jednotné... Délka procesu i úroveň proměny jsou u každého člověka různé. Někomu stačí pořádný impuls a vše se přetočí o 180 stupňů během chvíle (ať už to je proto, že to v člověku bylo už dávno a jen byl potřeba ten impuls, nebo proto, že se stalo něco opravdu závratného), někdo to zpracovává déle a někdo se nezmění... :-) Mně to u Saula přijde úplně uvěřitelné - jak říká Petaxis.

Petaxis

Jenže já sám si prošel obdobím, kdy jsem si uvědomil, jak jsem se přátelil s falešnými lidmi. Taková změna nepřijde hned na místě, chce to fakt čas. I když chápu, je to seriál.

na příspěvěk reagoval Cerechtan

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

Ouwen

Mně ani ne. Dává to ohromnej smysl, že jeho brácha byl to jediný, co ho drželo na tý "good side". A protože je to píčus, tak už tam Jimmyho nic nedrží.

x_silver

Ne vůči seriálu, spíše vůči finále. Mne přišlo to "přepólování" umělé a na sílu tlačené. Do té doby jsem sledoval pomalu plynoucí a vyvíjející se jeho story a povahu. Tohle mi přišlo strašně unáhlené.

na příspěvěk reagoval Petaxis

x_silver

x_silver (hodnocení, recenze)

Sygi

Mě se zdá, že si tady strašně málo lidí uvědomuje, že jde "jen" o "finále" serie, nikoli seriálu. Finále 1. serie BCS se mi náhodou velice líbilo a nechalo to obrovský prostor k diskuzi. Po 10 dílech, co jsme sledovali Jimma jsme byli svědky jeho okamžitého uvědomění a proměny na Saula. Takže nevím, zda je ta "kritika" vůči celému seriálu spravedlivá.

Sygi (hodnocení, recenze)

Tak po třetím shlédnutí finále se nakonec musím více přiklonit ke zklamané straně, při koukání s chladnou hlavou je to plné "cheesy" a klišé momentů a neskončilo to moc napínavě.

na příspěvěk reagoval x_silver

pajabuska

pajabuska (hodnocení, recenze)

Možná mohli první sérii dát do 7. epizod jako u BB, ale i tak jsem s ní spokojen.

krypton22

krypton22 (hodnocení, recenze)

Poslední díl trochu pomalejší, ale to vůbec nevadí. Narozdíl od seriálů typu GOTT nebo TWD tady jde (stejně jako u Breaking Bad) o příběh a necítím z toho produkt. Tvůrci výše uvedených si určitě myslí, jak na to vyzráli když jedou stylem kulervoucí zahájení sezóny - vata - kulervoucí finále sezóny a zjevně to funguje, ale na mě je to trochu moc okatý.

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Ouwen , erased

Ano, Battle Creek je pro me uz ted guilty pleasure. Sice jsem cekal kombinaci BB a Dr. House kvuli spolceni jejich tvurcu, takze bych mohl byt zklamany, protoze takove to zrovna neni, ale chytlo me to stejne...

Dolarek

Dolarek (hodnocení, recenze)

Ja jsem 10. dilem vylozene zklamanej, 8. a 9. jsem si poustel dokonce vickrat, jak jsem byl nadsenej, tak tenhle zu videt nechci, posun zadnej, nic neocekavanyho, nesmyslna smrt kamarada, dil naprosto o nicem, jediny v cem me pobavil, tak byla narazka na BB s Kevinem Costnerem, jinak bohuzel nic.. Serie mela skoncit o tyden driv a byl bych neskutecne nadseny.. Ale i tak 5 hvezd :)

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)