Příběh vypráví o rodině upírů, která žije ve městě společně s normálními lidmi. Skupina mladých reportérů se vydává o této rodině natočit reportáž, ve které chtějí ukázat způsob a styl jejich života. Jsou ale doopravdy tak neškodní, jak tvrdí? (Miseet)

Magika82

Nuž, jakou kritiku k tomuto snímku dát?... Opět nesmyslné uplatňování stříbra na upíry, ač od starověku jest známo, že stříbro nesnáší a vyhýbají se mu jako čert kříži vlkodlaci... Jestliže je jedno téma spisovateli a scénáristy stále čerpáno, podobně jako zlato z jedné žíly zlatokopy, dříve či později nezbude k těžbě nic... Leč i přesto se najdou takoví, jako je B. Metcalf, a alespoň z několika prachových zrnek zlata uvízlého za jedním nehtem věří, že je možno z nich vytavit zlatou cihlu. A když si konečně uvědomí, že to není možné, nechá roztavit olovo a ulít cihlu z něj. Než vychladne, posype ji pár zrnky onoho zlatého prachu. Doufajíc, že divák je stejně hloupý jako on je chytrý, tuto cihlu divákovi skutečně předloží a za čisté zlato ji vydává... Že by ho s ní vzal po hlavě i velemecenáš alchymie, Jeho císařská Milost, Rudolf II., snad netřeba zpochybňovat... Co však je třeba na této filmové zlaté cihle ulité z olova zpochybnit v kladném slova smyslu, jsou překvapivě ona drobná zrnka zlatého prachu, jimiž jsou herecké výkony... B. Metcalfa bych za jeho vidění diváka jako naprostého pitomce postavila na pranýř... A jeho majetek dala zpeněžit, abych posléze finance přerozdělila mezi herce, a docenila tak jejich herecké výkony... Jen a pouze toto mi brání v tom, abych snímek dala poslat do Odpadu. 20% a jedinou hvězdu tak dávám z tohoto důvodu. ()

kingik

Někdejší hvězdu Prciček trápí problém vampyrismu. Produkující Thomas Ian Nicholas se rozhodl tomu přijít na kloub. Sbalil svůj trojčlenný tým dokumentaristů a nastěhoval se s ním rovnou do obydlí upírů, aby zjistil, co je pravdy na tom, že upíři o sobě mediálně rozhlašují, že nejsou zákeřnými stvořeními, jak se o nich traduje. A co zjistí v jejich domě, to už je předmětem tohoto zajímavě a neotřele vyvedeného filmu. Už to chtělo razantní změnu. Horor o upírech už pro mě představuje unylost a rutinu. A ejhle, náhle přiskotačí maník, co má osvěžujícího materiálu plná varlata. Nebývá tak časté, abych u ff žánru zrovna úpěnlivě kvílel napětím, ale už od počátku, ač předvídatelnost byla jasná, mě to slušně přikovalo a nepustilo až do konce. Heč, krásně mě ti upíři vysáli a upířice vysály i péro, tudíž mohu prohlásit, že existence upírů je zde podána přesvědčivým a originálním způsobem. Po tak ukrutné felaci již nikdy nebudu zatloukat jejich výskyt. Efekty a zabití mají šťávu, upírky jsou nehorázné sexice a celé to má slušnou kadenci. Brian Metcalf a spol. dokázal oživit found footage i upíří žánr v pořádně nadupané moderní jízdě. Nicholas možná na dlouhá léta zajede do vln, kdy v podstatě nikdo nemá povědomí o tom, zda ještě žije. Ale dal zesnulému Johnu Heardovi nesmrtelnost a roli, kdy není za tátu v Sám doma, ale snaží se vyjít ze stínu herce jedné (proslavené) role a kráčet ve stínu mazaného upíra. 10/10 ()

Rodriguez

Tomuhle snímku by to prospělo bez toho FF projektu. Ten je opravdu o ničem a kazí celkem slušnou atmosféru filmu. Stopáž je na hranici, kdy by člověk pomalu usnul, ale akční konec to zachránil. Nicméně o upírech jsme se stejně nic nového převratného nedozvěděli. Stále jsou to krvelačná monstra toužící po lidské krvi. 15% ()

TomX2

Priznávam, nečakal som, že ma bude Living Among Us aspoň z nejakej časti baviť. Jednak nemám rád found footage a jednak nemám rád vampire filmy, takže spojenie týchto 2 žánroch nie je pre mňa. Ale hoc herci hrajú priemerne, scenár je pre primitívov a efekty sú zlé, svojim spôsobom to stále baví a na to všetko sa pozerá celkom príjemne. Divák z toho vlastne ani nemôže byť sklamaný, pretože už predom od toho nič neočakáva a dĺžka filmu je pomerne krátka, takže nakoniec som spokojný. ()

XXXXXXXX

Představte si teď třeba na chvilku, že jdete do kina na homix The Blairbitch a Stmívání. Docela zvláštní kombinace nicht war? Když tedy přivyknete na značně vykradenou, miliardakrát omílanou premisu, jak jsou ti tesákovci vlastně rodinné typy: milostným trojúhelníkem začínaje, LG komunitu neopomíjeje, Patizonovou přítomností pokračuje a zrůdnými lžemi (které, jako by agentu Bobišovi z Tunelové farmy vypadly) konče, zdá se, jako by za chvíli mohly být tesáky v rukávu (následováno také stříbrnými kulkami v hlavě, nebo neméně originálními andělskými čepelemi v aortě). To, co zde selhává asi nejvíce, je ono přiléhavé označení horror. Je totiž asi stejně akurátní, jako důvěra v přerušovanou soulož! Což jsem sice ještě netestoval, ale pevně věřím, že to taky nefunguje! ()

• Točilo se v Los Angeles, v USA. (Tomas_TM)
  • Pri večeri, keď upíri popíjajú krv, jeden z upírov spomenie, že sa jedná o krv z Českej republiky. (TomX2)