Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Diskuze

viviak

viviak (hodnocení, recenze)

ywo666

tož to bude vec ktoru trochu nedomysleli, ale kedze ludia asi cakali nejaky costume upgrade tak ako to bolo v pripade DD, tak ho spravili. kazdopadne mne sa ten jej povodny ohoz pacil odost viac(sice ani ten novy nebol zly) len ten stary bol taky gangsta-biker-street fight  štyl a vyzeralo to uplne TOP. inak mi dost brutalne pripominala laru croft(z hier myslim) hlavne v urcitych scenach ako napr ked uniesli sticka zhasli svetla a ona zapalila tam daku zapalku ci co to bolo :o)

vlcince

"spoiler" Mňa v záverečnej bitke zaujalo, ako skončila Elektra. Načo si potom dávala vyrobiť  nezničiteľný oblek, keď sa ním dalo preniknúť ako vatou.

na příspěvěk reagoval viviak

vlcince

vlcince (hodnocení, recenze)

2. séria sa mi páčila viac a bola ešte brutálnejšia ako tá 1. Punisher a Elektra boli fakt neskutoční, a poriadne to tam celé oživili.

Ale mohlo tam byť viac Punishera a menej Mattovho moralizovania nad smrťou, pretože to mi fakt par krát liezlo na nervy.

Potencionálny spoiler:  V záverečnej bitke proti ninjom som čakal trošku väčšie zapojenie Punishera, aspoň príbeh k tomu smeroval, ale dočkali sme sa akurát pár headshotov.

Stále 10/10 ako 1. séria, toto je pre mňa proste vlajková loď Marvelu.

na příspěvěk reagoval ywo666

senin

Ale ten jeho postoj je otrepaný, klišoidný. Tieto rozbroje sme už videli veľa krát. Pre mňa nuda. Už Arrow ma s tým extrémne serie kde je miera patetickosti ešte oveľa väčšia. Bol by som rád keby DD bude menej moralizovať a viac riešiť iné veci.

ywo666 (hodnocení, recenze)

Druhá séria je dosť vydarená. Aj Punshier aj Elektra boli dobré akvizície. Zaujímavý bol aj koncept roztrúseného respektíve premenlivého záporáka. Počas dielpov sa postavy v úlohe hlavného záporáka striedali. Občas ma tam srali tie patetické kecy a mudrovanie okolo morálky. Ale inak drsné napínavé a zábavné.

SPOILERZ

Druhá série byla úžasná, Hand možná nemá na Kingpina, ale aspoň to nemělo tak slabé poslední epizody jako S1.
S1 - 90%
S2 - 95%
Nejlepší záporák druhé série = Kingpin

Uživatel LizianShaw smazal svůj příspěvek.

senin

senin (hodnocení, recenze)

Echelon1

LoL, ale takto se chovaj všichni (nebo většina superhrdinů), no a dokud si člověk neposlechne Franka, tak mu to aj připadá normální... každopádně, já jsem taky pro Frankovo řešení problémů... a vůbec, je tu někdo kdo souhlasí s přístupem Matta? Protože IMAO je taky lepší kriminálníka jednou střelit do xichtu a mít pokoj, než ho co půl roku posílat do vězení..

Saraph

Saraph (hodnocení, recenze)

Mr.Baboon

Aha, tak se spárováním titulek a videa do jednoho souboru bohužel nepomohu. Na PC mi to stačí odděleně.

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Dopozeral som tretí diel: Matt Murdock je SLNIEČKÁR! Že sviečka dobra v nich zhasne. :D Lol, trápne.

na příspěvěk reagoval senin

Uživatel Echelon1 smazal svůj příspěvek.

Bellamy

Bellamy (hodnocení, recenze)

Po šesti dílech první série zatim super.Bál jsem se aby to nebyli pohádka ale občas má hlavní hrdina opravdu na mále.

viviak

viviak (hodnocení, recenze)

LizianShaw

tak že zahuci elektra sa dalo cakat podla komiksu-aj ked sa ho ani zdaleka nedrzia nejak napevno. kazdopadne ten kto ziadny komiks necital to mohol minimalne vytusit pri poslednom rozhovore matthew+elektra-kde povedal ze ak to zvladnu tak snou utečie-tam bolo uplne jasne ze to ona neprezije :-/ vratit sa urcite vrati len neverim ze v 3 serii ak ano tak si myslim, ze len na zopar scen. skor si myslim, ze si to dal marvel s netflixom ako podu do buducna na pripadny spin off

Mr.Baboon

Mr.Baboon (hodnocení, recenze)

Saraph

Kdybych chtěl jen titulky, tak řeknu kde stáhnu titulky. Nevím, jak se slučují titulky s videem. Poradíš mi?

na příspěvěk reagoval Saraph

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

LizianShaw

já chci určitě Bullseye a Moon Knighta tihle dva by mi maximálně stačili....Ghost Ridera bych tam ještě necpal, ale od Netflixu by byl jistě skvělý, možná Stilt man by byl super....jinak Echo, Blade třeba taky by nebyli špatní

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

LizianShaw

však Elektra zemřela i v komiksech, sice to bylo rukou Bullseye ale zemřela...

Matt řekl Karen svou identitu? ještě jsem k tomu nedošel ale dává mi to smysl, protože podle komiksu Zmrtvíchvstání kde Karen také zná jeho identitu....podle mě připravují půdu právě k tomuto seriálu pro třetí řadu, kde nakonec Bulseye zabije i jí jako v komiksu a ona řekne tajnou identitu Matta Kingpinovi...si myslim že to má smysl....Arrow se z toho nestává ani náhodou, není to přece CW...jsem zvědavej jestli si Matt začne s Black Widow jako v komiksech pokud bude mít ve čtvrté fázi vlastní film...Punisher mi zatím vyhovuje maximálně myslím že ho ještě uvidíme v plné parádě

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Jinak Darknigovo přání se splnilo, záporákem série byla Hand.

Koho chcete do příští série? Podle mě v ní musí být Enforcers a možná i Ghost Rider (aby se pak odstartoval event Shadowland).

Možná i nějaký zrod Stilt-Mana. Bullseye a Kingpina ať si šetří na pozděší sérii kdy bychom se rozloučili s Karen.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Skvělá série.

Nejdřív to co mě naštvalo:

VELKÉ SPOILERY:

1. To co mi uplně zkazilo krásný konec dílu, bylo, že Matt (opět) odhalil svou identitu. Tím (opět) pohřbil několik sérií. Chápu, že už nemohl najít jiné výmluvy, ale nějak jinak se s tím vypořádat mohl... Aby se to nezměnilo v Arrowa, kdy všichni znají jeho identitu, a vesele ho podporují, aby bojoval.

+ Nelepší postava série je pro mě nepochybně Elektra. Elodie Yung ji zahrála bez chyby, i příběh Elektry byl skvělý, chemie meyi ní a Mattem bylo pár z těch nejlepších scén druhé série. U Elektry mě mrzelo jen to, že se nepřidala k Hand, byl by z ní (a v komiksu byl) skvělý záporák, ale možná to v budoucnu napraví.

2. Tušil jsem, že zemře nějaká žena, ale Elektra? Proč?! Taková perfektní postava, no na konci to aspoň vylepšili tak, že se určite vrátí...

3. Punisher byl skvělý, ikdyž se někdy choval až moc emocionálně i tak One Batch, Two Batch Penny and Dime,byly s ním skvělé scény i s Karen to docela šlo.

Jediné co mě u Punishera mrzelo byl jeho arzenál, žádné uzi, granáty, plamenomet ani kulomet. To všechno v komiksu hodně používal, ale z finále šlo vidět, že to nejlepší máme před sebou. Škoda, že jsme nedostali trošičku víc Punishera.

A teď všechny ostatní pozitiva:

1. Jsem rád, že Punisher nebyl záporákem série, tak jak to tvůrci a trailery naznačovali.

2. Melvin se pomalu stává Gladiatorem, alespoň doufám, že se jím jednou stane.

3. Kingpin Matta krásně zrubal , nemůžu se dočkat, až se vrátí (ikdyž v příští sérii ještě není potřeba - Born Again)

4. Scény s Punisherem byly skvělé, akční scény brutální, někdy až moc.

5. Billy Club upgrade taktéž fantastický, čím dal víc jsme blíže ke komiksovému Dd.

6. Oblek Dd neměl chybu (ani jeho nos ne, už jsem si na něj zvykl :D) nejlepší jsou jeho rohy.

7. Hand byla bezvadná, jejich obleky a pohyby byly fakt ultra-ninja style. Jediné co mě zaráželo bylo, to že skoro ani jednou se do Matta netrefili mečem, ale to se dalo překousnout. Nechci poměřovat s Arrowem, ale League of Assassins se může jít zahrabat :)

8. Stick to zabil (doslova) :D

Jen škoda, že Nobu neprozradil své pravé jméno - Kirigi.

na příspěvěk reagoval Ratemus, viviak

Daredevil a Kingpin se vrátí