Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Sroty15

Wolverine je moje oblíbená postava ale z filmu jsem zklamaný. Čekal jsem víc, pár dobrých vtipů ale jinak děj nic moc. ()

VelkaKobliha

Velmi jsem ocenil větší agresivitu a vulgarismů, než v předchozích dílech. Herecké výkony byli hodně dobré, ale film ztrácel v příběhu a v jeho samotném zpracování. Nesmyslně dlouhé scény, které měli zabrnkat na něžné duše diváků, aby se více vcítili do emocionální části filmu - u mě neúspěšně! Situace jsou předvídatelný a rozhodování hl. hrdinů v určitých situacích na hlavu padlé. Co ale vše špatné zastínilo, byla vhodně ponurá atmosféra filmu a povedené akce. 70% ()

Ninja854

Nejlepší film s universa X-Men. Logan mi udělal velkou radost když jsem byl v kině, takový měl být Wolvie už od předchozích filmů. ()

Matt91

Konečne sme sa dočkali kvalitného filmového spracovania tejto komiksovej postavy. Jedná sa o svieži, brutálne akčný, depresívny film, v ktorom fungujú medziľudské vzťahy a kde hudba dotvára už tak dusnú atmosféru. Vadilo mi pár maličkostí v podobe slabšieho záporáka alebo trošku dlhšej stopáže, ale to všetko sa dá odpustiť nakoľko takto nevšedný, epický a temný komiksový film tu už dlho nebol. ()

carim

Pro mě jednoznačně nejlepší x-menovka že všech. Plná akce a všeho co do takového filmu patří ! Prostě perfektní rozloučení s Jackmanem v roli Wolverina. Určitě doporučuji ! ()

Patrick777

Váhal som medzi 4 a 5, ale ak by som dal 4 , tak by mi to moje svedomie výhlásilo vojnu, že som Jackmanovi nedoprial maximum. ()

simon.paul.3

Tééda! Nejsem zrovna člověk který se nechá dějem tak nadchnout, že by s toho až brečel. Film který mě donutil k slzám si ode mě zaslouží i více než jen 5 hvězdiček z 5ti. Udělat tak užasně silný děj který nadchne i člověka který naposledy viděl x-men 2 z roku 2003 je neskutečné. Nejspíš jsem si něco vyspoileroval z minulých dílu ale to nevadí. Film se točil kolem témat které jsou pro lidi dost citlivé a to přidávalo na "bolesti" sledovat děj filmu. U žádného filmu jsem si nepřál tak moc jako zde ať to dobře dopadne. V duchu jsem podporoval hlavního hrdinu a soucítil s vedlejšíma postavami tak jako nikdy předtím, film ve mě vyvolal silné emoce a nevím jestli kvůli tomu mám film milovat a obdivovat za neskutečně dobrou práci nebo nenávidět, že mě emočně ublížil. Tento film zbožňuji a zároveň nenávidím a myslím, že tak se pozná dobrý film. Ještě teď se mi chce uronit slzu, snad se z toho vzpamatuji........ ()

Tauloo

I přestože nejsem plnohodnotým fanouškem X-Menů, přepadá mě teď trochu té nostalgie při vědomí, že jsem se vlastně rozloučil s Wolverinem. A že to byla zatraceně plnohodnotná rozlučka. ()

Btmn.99

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 8/10 EFEKTY: 9/10 AKCIA: 9/10 DOJEM: 7/10 II Výborné zakončenie výbornej ságy. X-men nikdy neboli nijak zvlášť moji obľúbení, ale tento film stál za to. ()

batuzekk

Akce: minimum... drama: maximum! Kdo očekává klasický akční x-meňák, ten bude na omylu. Tohle je přesně a správně depresivní zakončení Jamesovi cesty. Kdyby to šlo, dám i o hvězdu navíc :) Jediné mínus na filmu je absence post-credit scénky... marně jsme s přítelkyní seděli, čekaly, ale kde nic, tu nic. ()

onik95

Zklamán Apocalypsou jsem usedl do sedačky vedle vousáče, který se smál v těch nejméně vhodných chvílích a očekával, co se bude dít. Dělo se toho hodně, emocionální road trip k lepším zítřkům v doprovodu Laury a jejích tygrů (Logan, Charles). Postavy které dokázaly zaujmout a chytnout za srdíčko. Naposledy jsem tohle viděl u prvních X-menů, to se filmy s mutanty točily jinak, víc lidsky. Pohrávám si s myšlenkou, zajít na Logana ještě jednou, nebo dvakrát, ale vodopád slz, který se mi v průběhu filmu řinul z očí, by mohl být každým dalším zhlédnutím výrazně větší. Pokud chcete krásnou ukázku ukončení jednoho úžasného příběhu, zajděte na Logana co nejdřív. ()

IvanJan

Iba jednoducho - to čo som od toho čakal som dostal. Ale je tam jedno veľké ale že miestami sa to tiahlo a nuda a keď už som cítil, že teraz vyvrcholí, tak zase nič a nová zápletka... ()

suomifilm

Veľké sklamanie. Zbytočne krvavé, zbytočne veľa odťatých hláv. Ak sa aj občas blysli emócie, tak boli plytké. Miesto 15 minút odtíňania hláv mohli napríklad dať krátku retrospektívu, čo sa stalo a prečo sa postavy dostali do aktuálnej situácie. Charles Xavier mohol viac vstúpiť do deja. Celkovo síce lepšie, ako Wolwerine dvojka, ale omnoho horšie ako jednotka a nová trojséria X-menov. ()

Kaylar

Nesmírně smutné, uvěřitelné a působivé. Film je nejen důstojným zakončením série s rosomákem - všechno holt jednou musí skončit - ale i s profesorem Xavierem. Asi by ho měl vidět každý fanoušek X-menů, přestože to opravdu není žádná veselá podívaná. ()

Lightning

Po dlouhé době jsem zavítal do kina.. A nelituji. Film zkrátka dechberoucí. Jackman se s jeho rolí Wolverina rozhodl rozloučit ve velkém stylu a přesně to se mu také podařilo. Pokud váháte zda kino či ne, je to opravdu příjemná tečka za Wolverinem s obrovským W. :-) Film příběhovou linii zkrátka skvělý, akce taková jakou jsem si přesně od Logana představoval. A celkový dojem lepší jak 100%. Emoce,Akce-nejlepší popis který mne nejspíše napadá. Vůbec bych se nezlobil ještě na podobný filmek v podobném stylu, který by zkrátka popisoval detailněji úpad mutantů jako takových. /// Pouze co jsem slyšel Jackman se prý do role Wolverina vrátí jedině tehdy pokud by Wolverine byl zapasován k Avengers. /// Klobouk dolů. ()

Michalo

Užasný proste užasný vidět X-Meny z trochu brutalnější stránky je velmi zajimaví. Ale jsem na jednu stránku i zklamaný protože tenhle díl měl patřit jako závěrečný díl celé té série a furt tomu chyběla šťáva mnoho věcí bylo nevysvětlený, třeba kde je Viktor atd atd. Tenhle díl šel na svět až příliš brzo a hodně to uškodilo, mělo to být jako poslední díl. ()

danodo

10/10 Najlepší film o vodičovi limuzíny od čias Blbý a blbší. Ale vážne. Mohol by som tu vymenovať mnoho superlatívov, ktorými by som dokázal opísať tento film, ale jednak to urobilo už množstvo ľudí predo mnou a určite tak urobí ďalšie kvantum po mne, takže to zhrniem do jedného slova – najlepší. Najlepší film po všetkých stránkach ako z X-Men univerza, tak aj v rámci celého komixového žánru, možno s výnimkou The Dark Knight, ktorý je aspoň pre mňa porovnateľne kvalitný. Na rozdiel od neho v Loganovi síce nie je žiadny záporák, ktorý by sa mohol rovnať Jokerovej charizme, no o to viac tu môžeme fandiť nášmu antihrdinovi v jeho poslednom krvavom ťažení. Úprimne si neviem predstaviť ako by budúce komixové filmy mohli spraviť lepšie ako tento. Poznámka – videné v kine v 2D verzií v pôvodnom znení s titulkami. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu