Hollywoodský herec Nick Lang (Michael J. Fox) je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem (James Woods), tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál. (North Video)

dopitak

Takhle si představuju podařenou krimikomedii. Bláznivá zápletka, šílenej záporák co má něco do sebe (Stephen Lang je umělohmotná huba par excellence a ten nápad nastříkat mu kebuli na stříbrno je milionovej), zajímavý prostředí (NYC v noci rozhodně je), nějakou tu přestřelku, vtípky s kolegy, honička v autech a pořád ještě osmdesátkovej look. ()

JohnnyD

Po skvelom treťom Návrate do budúcnosti sa Michael J. Fox presunul do 90tych rokov a zostarol natoľko, že začal hrať na 100% dospelých ľudí. Ak opomenieme príjemného Doktora Hollywooda, Fox nemohol nové desaťročie začať horšie! Tento film postráda akýkoľvek humor a dobrú akciu. Iba sa tu kopíruje to najotrepanejšie buddy movie klišé, ktoré sme videli v desiatkách lepších filmov. Filmu nepomáha ani totálne katastrofálny slovenský dabing, kde tvrďasa Jamesa Woodsa nadaboval Richard Stanke!!! Bože ... Hard way je zlá predohra k ďalším zlým Foxovím (ne)komédiam ako Život s Mikeym, alebo Z lásky a pre peniaze. ()

otík

Celkem svižná a hlavně zábavná komedie, která těží z klasické rozdílné dvojice. Zatímco Woods je tvrdý policista a drsňák jak se patří, Fox si zahrál filmovou hvězdu, která s ním chce do akce, aby našla inspiraci pro svůj nový film. Ačkoliv sem tam teče i hodně krve, celý film je naladěn spíše na komediální notečku. A vtip to rozhodně má. Tento starší film připomene nový se stejnou tématikou s Murphym a De Nirem – Showtime. ()

helloween93

Viděl jsem to jako kluk a tenkrát mi to přišlo mnohem lepší. Po druhém shlédnutí mám pocit, že Badham měl k dispozici výborné obsazení - M. J. Fox i Woods byli na vrcholu sil, ale slabší scénář film sráží. Z téhle buddy komedie šlo vyždímat mnohem víc, než se nakonec podařilo. Pouze 3*, a to mám filmy s M. J. Foxem velmi rád. ()

tom88

Veľmi príjemná zábava, ktorá pobaví svojim originálnym dejom či dobre zahratými postavami. Foxa až tak neobľubujem, no nevadil mi ani na chvíľu. James Woods je môj nový polohrdina ( teda filmový ). Škoda nevyužitého Luisa Guzmána a LL Cool Jea. Objavila sa tu aj malá Christina Ricci. Celkom svižne natočená zábava pre širšie publikum. 65% ()

• Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)
  • Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)