Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

drozdy1

Nevím co si mám pořádně o tomto filmu myslet. Jak může tak kvalitní režisér tak nudně točit ? Sterilní a monotónní. Samozřejmě se najdou velmi zajímavé momenty a ze začátku velmi rychlé tempo. Jenomže já vidím potřetí vlastně stejný film a už od začátku vím jak vlastně dopadne. Pro příští pokračování bych doporučil atraktivnější a zajímavější režii. Hodnocení: 60%. ()

Matli

Dvojku si moc nepamatuju, takže jsem se moc nechytal dějové linie, až postupem času jakžtakž. Nějaké ty tajemné hádanky tu jsou, ale čekal, jsem že budou více promyšlené a rafinované. Prostě průměr, na který se už nikdy nepodívám a to mám Šifru M. L. hodně rád. Ještě že tam je ta Felicity:-) 58% ()

Bozvav

Velmi dobře udělaný snímek o stokrát omletém. ( virus, zničení světa, konspirace). Díky skvělému hereckému obsazení, slušnému scénáři a hutné akci vypadá chytřejší, než ve skutečnosti je. Za mne 70%. ()

Rathalos

Treti diel tejto serie a trilogie nas tentokrat zavedie k zachrane ludstva pred virusom,ktory by zabil takmer celu populaciu na svete,ma to zaujimavy dej a samozrejme nechyba velka davka tajomna,som zvedavy,ci bude aj stvrty film a tym padom aj dalsie pokracovanie...:-) ()

Warlukyn

Táhne se to strašně a občas čitelnost, již vzhledem k minulým dílům, naopak zas plné zlomů a drobných vtípků. Klasika dobrej film, myslim, že jednou vidět stačí. Da Vinciho nic jen tak nepřekoná... ()

MikeeTheory

Jak může někdo zabít tak geniální myšlenku? Kdo četl knížku, ví. Pro ty ostatní snad lze říct jen to, že Ron Howard si vzal skvělou a originální předlohu, jejíž hlavní myšlenku dokázal tak bravurně pohřbít, že ještě teď nemůžu uvěřit svým vlastním očím. Jenže proč? Proč nahradit odvahu za jedno velké klišé? Ach jo, chudák Dan Brown. Nebýt brilantního a přesvědčivého Toma Hankse a dechberoucích melodiích od mistra Zimmera, jednalo by se o propadák roku. ()

Qeo

Ani Hans Zimmer nemohl odvrátit tak hloupý děj. Snad aby to všichni pochopili se muselo vysvětlovat a ukazovat a znova vysvětlovat. Nedá se říct, že by v tom bylo nějaké napětí. Protože celou dobu víme co hledáme, kdo to tam dal a co se stane, když to nenajdeme. Kde to je, je hodně věc vedlejší. Spousta nedomyšlených postav, které dělají nesmyslní věci. Snad to ocení tourist board v Itálii a Turecku. ()

Zajdo

Ťažko sa mi hodnotí takýto film pri ktorom som čítal knihu skôr a poznal som koniec a všetky zvraty. Skôr som bol zvedavý ako sa režisérovi podarí dostať knihu na plátno a myslím si, že na pár maličkostí to bolo verné knihe. Ja som fanúšik Browna a mám prečítané od neho všetko, čiže pre mňa príjemná nostalgia a ak vznikne Stratený symbol tak pôjdem do kina určite aj na to. ()

Ombak▼Penari

Třetí vývar z prasete. Přičemž ten první vývar nebyl ještě dovařený, druhý vývar byla konečně pochoutka a třetí vývar je hodně slabá polívčička. Pochválím skvěle vybraného Bena Fostera, ovšem jeho kontroverzní postava by si zasloužila mnohem větší prostor a hlavně rozvést pohnutky pro své jednání, které z filozofického hlediska není zdaleka tak jednoznačně zlé či šílené. Ale to by znamenalo rozvést do hloubky celou podstatu příběhu, ze které místo zamyšlení nad zhoubným přemnožení lidstva zbyla jen povrchní zmatená honička po památkách. Monotónnosti děje tentokrát nezabrání ani Florencie, Benátky a Istambul, které jsou trestuhodně nevyužité a bohužel ani Hanks, protože Robert Langdon je i přes herecké kvality svého představitele postava značně tuctová. Za mě plochý thriller bez chuti a zápachu, který se od tuctového průměru liší jen profláklou značkou. ()

Trešlson

Není to zas taková tragédie, jak se tu většina vyjadřuje.. Ale oproti knize je tu škoda jednoho základního twistu, který měl přijít na konci a který by vyznění celého filmu dost možná pozměnil ( a jeho výsledné hodnocení v očích masy), ale Koepp na tohle očividně neměl koule, takže zůstalo jen u jednoho základního twistu (i ten jsem v knize, která jede napočtvrté na tom stejném, uvítal) a alespoň známé ksichty baví.. Jen ten Hanks nám už zestárnul a Lagdon, obávám se, už není role pro něj. 50% ()

owwidius

Akoze myslel som si ze fajn, vypnem mozog a bude to taka moderna oddychovka akoby na styl Indiana Jones-a.. okult, zahady, cestovanie po svete.. aj trailer inak nevyzeral uplne zle, ale je to fakt slabota. Hlavne straaaaasne okukane a neoriginalne, tak ako mi nakoniec pridu ostatne filmy Ron Howard-a.. [#42/2016] ()

Bejbinka

Pokud jste četli knihu, tak budete zklamaní. Pokud ne, moc od filmu nečekejte a budete spokojeni. Pokud jste viděli film a uvažujete o knize, tak vřele doporučuji. Jednak děj je trochu jiný, skončí jinak, než film a pak pochopíte spoustu věcí, které ve filmu zanikly. Speciálně postava doktorky se podle mě ve filmu vůbec nepovedla, ale v knize je úžasně vymyšlená. ()

BOURQUE

Film Inferno, aspoň v rámci možností, sa snaží čo najlepšie emulovať jak atmosféru tak aj príbeh známej knihy od D. Browna. Celkový výsledok nie je zlý – je to lepší priemer. Určite tu boli rezervy, ktoré by sa dali lepšie využiť. Dvojica T. Hanks / F. Jones takmer bezchybná. Keď chcete poznať skutočný záver, tak odporúčam si prečítať knihu. Ako to vo väčšine prípadov býva, kniha je lepšia. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

char_t

Tudy ne. Knižní Inferno sice nebylo zrovna nejlepším Brownovým počinem, ale aspoň udrželo čtenáře v napětí od začátku do konce. Většinu času totiž díky Langdonově amnézii není jasné, kdo je kdo, s kým, proti komu, a hlavně proč vlastně. Film naproti tomu už v první scéně vykecá pointu, následně kompletně zahodí veškerou symboliku, Danteho Božskou komedii, všechno to, co dělá Browna Brownem... a nechá jen akci. A k tomu závěr. Tam, kde kniha v poklidu dospěje k promyšlené a působivé pointě, film předvede hollywoodskou akci, zastřelí pár hlavních postav, a celé finále skončí PŘESNĚ OPAČNĚ než v předloze. Nebudu prozrazovat, jestli se podaří svět zachránit v knize nebo ve filmu, ale fakt, že si zrovna tuhle část filmaři dovolili změnit, mluví za vše. Tudy fakt ne. 30% ()

Lyžař

Az na chvilky, ktere mi jsou jeste nyni nejasne, byl dej napinavy, hadanky ja rad..bylo fajn, divat se na zvraty, lusteni hadanek a cestovani po svete :-) Pan Hanks opet zije :-) ()

helloween93

První adaptace knihy Dana Browna, co jsem měl možnost vidět. V těch vedrech to bylo Inferno doslovné. Howard s Zimmerem průměrní, moc rádoby chytrých twistů, nudné finále a vlastně i celý příběh a ty Hanksovy vize tomu nijak nepomohly. V Americe film v kinech nikoho nezajímal a zachránil ho až svět. Věřím tomu, že tento bezpohlavní “thriller” na stránkách knihy vypadá lépe, než na velkém plátně. 2* ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno