The Possession of Michael King

Michael King (Shane Johnson) neverí ani v Boha, ani v diabla. Po nečakanej smrti svojej manželky sa však rozhodne nakrútiť film o hľadaní nadprirodzených síl prostredníctvom experimentu, v ktorom sa sám stane pokusným králikom. Povolí preto démonológom, vyvolávačom mŕtvych a ďalším praktikom okultných síl vyskúšať na ňom ich najtemnejšie a najsilnejšie kúzla a rituály. Je presvedčený, že všetci zlyhajú a on tak raz a navždy dokáže, že náboženstvo, spiritualizmus a nadprirodzeno nie sú ničím iným než mýtom. Stane sa však čosi, čo neočakával, a kontrolu nad jeho telom prevezme temná a desivá sila. Sila, ktorá ho už nikdy neplánuje pustiť zo svojho zajatia. (Incantator)

Morholt

Mockumentární found footage. Už to samo o sobě ve mě nevyvolávalo zrovna velká očekávání, ale světe div se, ono to nedopadlo zase tak zle. nejspíš to bylo i tím, že všechno bylo přehledné, kamera nezrnila a nekmitala a některé pasáže měly i klasický formát. A, což je v tomto subžánru novinka, tu byl opravdický herec, který opravdicky hrál. A vůbec ne špatně. Jako debut hodnotím Kinga kladně a Davida Junga si budu do budoucna určitě všímat. 60% ()

Aluska88

The Possession of Michael King přináší další z mnoha příběhů o posedlosti. Tentokrát nabízí silný herecký základ v podobě Shanea Johnsona, který je ve své roli opravdu výborný a přesvědčivý. Několikrát jsem i slušně nadskočila při klasických lekačkách. Co se týče příběhu a nějakého toho strašení, v podstatě zde nenarazíme na žádného viditelného démona, či ducha. Všechno si to na bedra nakládá Michael King, osobně. Veškerá démonická aktivita jde tak vidět pouze v jeho očích a činech. Snímek rychle uběhl a já měla dojem, že jsem viděla docela slušný horor. Potěšila mě i přítomnost Tomase Arany, jehož jsem prvně poznala v italské Svatyni a je škoda, že herci jako on jsou prostě navždy "odsouzeni" ke ztvárňování vedlejších rolí. ()

korbitch22

Letošní slibovaná porce ''nadupaných'' hororů dopadla silně pod očekávání.Slušná Annabelle měla být jasným letošním hitem a jen díky schodě náhod je to spíš ucházející žánrovka, kterou člověk lehce nadhodnotí díky té děsivé scéně ve sklepě.Jessabelle je zase obyčejný dvd horor, který vykrádá úplně všechny a všechno a v kině nemá co pohledávat.Další slibovaný nářez měla být Ouija a to zatím vypadá taky na pěknej průser (zatím jen z recenzí, sám jsem neviděl) takže letošní kino horory zatím samé zklamání.Díky bohu, že americká produkce letos vyprodukovala solidní řádku hororů, které se mimo Usa do kin nedostaly.Jedním z nich je i posednutí Míši Kinga (nesnáším tyhle hloupý názvy se jménem, co vám hovno řekne) Atmosféru to má jako prase, výtečný lekačky (nepamatuju si, kdy naposled jsem se u hororu tak cukal) hlavní herec předvedl famózní herecký koncert a vůbec to celé vizualně i technicky je naprosto výtečný.Nenápadný film, který překvapil v mnoha ohledech a stal se bez debat hororovým překvapením roku, bohužel zdejší složení polomozků nedovolí těmto nadějným filmům větší hodnocení, než je ubohých 54%.Objektivní kvalita na solidních 70% a kdyby byl konec trochu odvážnější a né zase o ničem a bez momentu nějakého překvapení, dal bych možná i 5*, bohužel ale konec byl nedotaženej a vzal hodně sympatií, přesto ucházející žánrovka, která své letošní kino bráchy strčí do kapsy všema deseti.70%. ()

kaylin

„The Possession of Michael King“ není skvělý film, není to ani úchvatný horor, ale to, jak je provedený, z něj v rámci found footasge žánru dělá nadprůměr. Jsou zde scény, které vás mohou vyděsit, ale spíše zde jsou scény, které vás zhnusí, ale i tímhle způsobem může horor fungovat. Jak jsem k found footage skeptický, tak tohle je jeden z těch zářných příkladů, že sem tam to jde ještě jinak a trochu novátorsky. ()

divak84

film na úrovni projektu střední školy, herectví hlavní postavy na urovni TV Prima.. nuda, sice solidní pokus o lekačky, ale srandovní průběh je opravdu nehororový. Mike blazní a blouznní , stěžuje si na to, že není při smyslech, zajímavé ale, že kdykoliv si umi pustit kameru a streamovat svoje pocity svým odběratelům na YT. opravdu slabý, nic neříkající horor sice s poctivým záměrem, ale nulovým výsledkem a strašidelným herectvím (i strašidelnou logikou) ()